Корисні аксіоми - Банківський менеджмент

Не роби добро - Не матимеш зло. Горбатого могила виправить. Ледачий переробить - скупий переплатить. Дурню і негіднику правду в вічі не говори. Більшість людей на добро відповідає злом. Не поспішай поперед батька в пекло. Правий топ, у кого більше прав. Прогресуй не поспішаючи. Поспішиш - людей насмішиш. Не будь розумніший за Папу Римського. Бог пробачає багато чого, але тільки не підлість. Люди, що карти у колоді, їх треба завжди перемішувати, щоб вони не позлипалися.

На добро треба відповідати добром. Твій колишній друг - небезпечніше ворога. Не заводь багато друзів. Кривдити невинного - гріх.

Не бери на себе всю боротьбу з ворогами, ти можеш помилитися, Бог тобі допоможе.

Велике зло народжує великі муки.

Люби Батьківщину, як сина свого.

Розум, чесність, людинолюбність - авторитет.

Спочатку людина працює на авторитет, а Потім Авторитет працює на людину.

Бережи честь змолоду.

Виконуєш завіти предків - Не даремно живеш на Землі.

Поведінка в родині (батьки, діти). Поведінка в родині - це насамперед ставлення до батьків, дружини, дітей. Батьки повинні бути авторитетом, їх не вибирають, їх не можна замінити, не можна не визнавати, не можна не помічати, не можна ігнорувати. Батьки - святе. Вони теж небезгрішні, мають вади. Батьків потрібно визнавати душею, серцем і розумом. Добре, якщо це все є. Тільки батьки найнадійніші. Вони ніколи не підведуть.

Як би не було складно, потрібно стримувати себе від брутальності до батьків. Адже всі будуть страждати від того, що сталося. Навіть якщо була допущена грубість, потрібно знайти спосіб помиритися. Найкраще подумати, як би сам реагував, якби твої діти вчинили так, як ти зробив по відношенню до своїх батьків.

Не слід замикатися в собі. Щоб не трапилося, треба говорити, і що швидше, то краще для виправлення того, що сталося. Фактор часу - вирішальний у будь-якій ситуації. Замкнутість у собі, крім того, погано впливає на здоров'я і може викликати складні психічні розлади. У народі говорять, що "сваритися годиться, а сердитися - гріх". Цей принцип завжди залишає місце для діалогу, виправлення помилок, створення нормальної обстановки.

Стосунки з дружиною повинні бути рівні, увічливі, люблячі. Дружину вибирають самостійно. Як говорила бабуся Люся, "дружина - не яблуко, що вкусив і викинув". Необхідно ділитися з дружиною своїми успіхами і невдачами. Певна річ, комерційна конфіденційність потребує осмислення, до якої межі дружина може її знати. Таких питань небагато, тому взаємини з дружиною повинні бути практично прозорими.

Виховання дітей залежить від того, яка атмосфера в родині. Там, де немає зрадництва, ненависті, гризні, там діти виховуються розкутими, добрими, культурними. З дітьми потрібно працювати. Найкраще це вдається матусям, оскільки вони увесь час з дітьми. Потрібно читати казки, вчити читати, писати, малювати, пекти, грати. Менше телевізора. Прищепити любов до фізичних вправ. Стати спортсменом не обов'язково.

Заздалегідь необхідно знати здібності дитини, до якої галузі науки є у неї схильність. Краще, коли діти успадковують приклад батька. Це дасть великі переваги: можливість допомогти порадами, літературою, що нагромадилася. Легше завоювати популярність у суспільстві, але треба бути справжнім послідовником. Оберігати дітей від різних випадковостей, прищеплювати культуру.

Поведінка в суспільстві. Це найважче, але необхідне. У суспільстві вся доля людини. Воно може тебе і звеличити, і принизити. Вади сучасного суспільства дуже великі: занепала економіка, корупція в ешелонах влади, організований бандитизм, свавілля місцевих чиновників, протистояння, правовий нігілізм, волюнтаризм, яничарство тощо.

Як вижити в такому суспільстві? Як не заразитися його страшними хворобами? Як перемогти?

Відповідь на ці питання слід шукати у собі: не входити у будь-які угруповання; не викликати вогонь на себе; бути патріотом України; удосконалювати свою справу; прагнути змінювати не людей, а систему; вести розумну політику; домагатися того, щоб "верхи" тебе розуміли. Для цього потрібно працювати системно, не втрачати лідерства, постійно вдосконалюватися, збагачуватися новими ідеями, вміти балансувати. Якщо дійшло до ускладнень, необхідно пояснити людям ситуацію, вони хоч і не допоможуть, але можуть поділити думку. "Верхи" слід використовувати у разі крайньої необхідності, а в решті - намагатися владнати справи самостійно. Ніхто ні за кого працювати не буде, йти "ва-банк" необхідно лише за гострої потреби і без помилок, щоб виправити ситуацію. Не слід заводити ворогів, краще "примусити" ворога попрацювати на тебе навіть у складній, іноді образливій ситуації. Якщо хтось набрехав про іншу людину у пресі, нехай потім зробить так, щоб ця людина заслужила на високу оцінку і повагу. З пресою заїдатися не слід.

Похожие статьи




Корисні аксіоми - Банківський менеджмент

Предыдущая | Следующая