Висновок - Внесок видатного редактора Михайла Погодіна у розвиток видавничої справи

У діяльності Погодіна як редактора-видавця Корсаков виділяє три періоди: видання альманаху "Уранія", журналів "Московський вісник" і "Москвитянин".Найбільшим досягненням Погодіна визнається видання, "при благословенні Пушкіна", "Московського вісника".

Його Корсаков розцінює як велике явище в журналістиці та літературі."Московський вісник" об'єднав кращих літераторів, що групувалися навколо Пушкін. погодін москвитянин

Головними співробітниками були Мов, Хомяков, Шевирьов, Веневітінов, Одоєвський, Рожаліним та ін Пушкін вважав журнал "своїм", тут з'явилися багато його вірші, уривки з "Бориса Годунова", "Графа Нулін", "Євгенія Онєгіна", полемічні статті.

Велику роль зіграв журнал і в розвиток філософського напряму, пропагованої Д. В.Веневітіновим і В. Ф.Одоєвським.

Дещо несподіваним здається спеціальне виділення факту публікації в "Московському віснику" "Зауважень на" Історію держави Російської "Карамзіна" поміщика Цивільський повіту Казанської губернії Н. С.Арцибашева (1828).

Можна розцінити це як прояв професійного інтересу автора, а можна розглянути як реалізацію краєзнавчого напряму діяльності Товариства Д. А. Корсакову випала нагода розповісти про земляка, любителя російських старожитностей, осмілилися в своїх статтях про Карамзін в "Казанському віснику" і в "Московському віснику" дорікати знаменитого письменника-історіографа в неправильному користуванні історичним джерелом і у відсутності суворої історичної критики.

Корсаков захоплений принциповістю і неупередженістю Погодіна, в якому "позначився учень Шлецера-історика-критика".

Він не тільки свідомо "дав місце справедливим зауваженням невідомого російського історика Арцибашева", але і сам опублікував кілька статей, спрямованих проти деяких приватних поглядів Карамзіна.

Що стосується діяльності Погодіна в "Москвитянин", Корсаков справедливо вважає, що журнал залишився в стороні від прогресивного руху, спроби слов'янофілів в 1846 р., зокрема І. В. Киреєвського, зробити його своїм органом не увінчалася успіхом.

Тому значення журналу, як пише Корсаков, "вичерпується лише тим матеріалом, який у великій кількості зібраний їм для вивчення російського життя в її минулому і сьогоденні".

Похожие статьи




Висновок - Внесок видатного редактора Михайла Погодіна у розвиток видавничої справи

Предыдущая | Следующая