Висновки - Роль державних стандартів в організації видавничої справи

Зрозуміло, що є ще багато проблем у такій сфері діяльності як стандартизація в Україні, тому необхідно більше приділяти увагу цьому важливому питанню, досліджувати помилки та нюанси. Державні стандарти як ніхто потребують надвисокої точності та зрозумілості, а в Україні до цього питання поставилися дещо легковажно, якщо взяти до уваги недостатню кількість підрозділів з розробки державних стандартів та самодіяльність видавництв.

Є видавництва, які слідкують за європейськими стандартами, не дочекавшись появи вітчизняних. Таким чином вони намагаються пришвидшити процес інтеграції української книги до міжнародного інформаційного простору. Але в такому разі запізнення у розробці державних стандартів України є неприпустимим.

Отже, процес стандартизації та її відповідності міжнародним канонам, як не парадоксально, відбувається дещо стихійно, тому і має позитивні та негативні сторони. На плечі державних комітетів покладається спрямувати цей важкий процес у потрібне вигідне русло, спростити та систематизувати необхідну інформацію про кожне видання, зробити його зручним і тим самим посприяти підвищенню культурного рівня українських видань, що потягне за собою і підвищення освіченості народу, вивести видання на новий міжнародний рівень.

Все це стане можливим не просто після зміни деяких стандартів, а після перегляду всіх документів (задля більшої відповідності та уникнення розбіжностей у них) та чіткого їх дотримання видавництвами.

Похожие статьи




Висновки - Роль державних стандартів в організації видавничої справи

Предыдущая | Следующая