Джерела випромінювання - Особливість виготовлення фотоформ

В сучасних фоторепродукційних процесах використовуються найрізноманітніші джерела випромінювання (лампи розжарювання, газорозрядні лампи низького та високого тиску, лазери), що відрізняються спектральним складом випромінювання, тому зрозумілим є важливість правильного підбору тієї чи іншої фототехнічної плівки за її спектральною чутливістю. Інтервал спектральної чутливості фототехнічної плівки повинен відповідати інтервалу спектра випромінювання джерела експонування. Максимум чутливості плівки повинен бути якнайближче до максимуму в спектрі випромінювання. Наприклад, плівка призначена для експонування інфрачервоним лазером, може бути засвічена і червоним лазером, проте отримувані фотоформи будуть мати значно гірші і| характеристики. Зокрема нижчими будуть значення оптичної густини, можливе погіршення репродукційно-графічних показників, зокрема зниження різкості.

В даний час у виробництві знаходиться плівка для фотовивідиих пристроїв з гелій-неоновим лазером та з червоним лазерним діодом (Kodak GEN 5 GRD Film), плівки для інфрачервоних лазерних діодів, для червоного світлового діода та для аргоніонового лазера.

На українському ринку сьогодні представлені імпортні фототехнічні матеріали виробництва фірм "Агфа", "Кодак", "Фуджи Фільм", "Тайпон", "Коніка" та матеріали вітчизняного виробництва -- ВО "Свема", м. Шостка (матеріали типу ПФМ) та З AT "Свема-ППГГ, м. Львів (матеріали типу Трафар").

Серед багатьох розроблених безсрібних матеріалів практичного використання у поліграфії одержали діазотипні та фотополімерні матеріали. Принцип отримання зображення на діазотипних плівках полягає у властивості діазосполук - солей діазонію, які розкладатися під дією УФ-випромінювання (380-420 Нм) З утворенням безбарвних продуктів фотолізу або з утворенням барвників різних кольорів.

Похожие статьи




Джерела випромінювання - Особливість виготовлення фотоформ

Предыдущая | Следующая