Виготовлення фотоформ за допомогою принтерів - Особливість виготовлення фотоформ

Для виготовлення фотоформ (переважно позитивів) за допомогою принтеру користуються спеціальним матеріалом. Він складається з розміростійкої основи (наприклад ПЕТФ) на яку нанесено матовий, напівматовий або прозорий полімерний шар, що добре сприймає та утримує тонер лазерного принтера або фарбник струминного принтера.

На ринку поліграфічних матеріалів можна зустріти плівки для принтерів виробництва фірм "Кансон" (Франція), "Фолекс" (Швейцарія), "Кімото" (США) та інших. Плівки для лазерних принтерів випускаються ВО "Свема" м. Шостка (марки "Елакон"), ВАТ "БГГ Росія (марки "МАП") та "Лапрін" Росія (марки "Лапрін").

Через низьку роздільну здатність принтерів (порядку 600-1200 dpi) одержані фотоформи можуть бути використані лише для відтворення текстових, штрихових та груборастрових (до 28-32 лін/см) зображень. Низька повторюваність виводу та деформація основи під час термозакріплення тонера у лазерному принтері обмежує застосування лише моноколірними зображеннями та кольоровими зображеннями без точного суміщення. Низький контраст зображення (Dmax 2,2-2,5 Б, D0 0,5-1,2 Б) та нерівномірність густини як прозорих так і непрозорих ділянок значно скорочує; перелік формних матеріалів де можуть бути використані отримані фотоформи. Вони переважно застосовуються для виготовлення форм офсетного плоского друку і непридатні дпя будь-яких фотополімерних пластин високого та флексографічного друку.

Похожие статьи




Виготовлення фотоформ за допомогою принтерів - Особливість виготовлення фотоформ

Предыдущая | Следующая