Даоські треби - Даосизм

Даоські треби - основа ритуальної діяльності даосів сучасного Китаю. Вони поділяються на дві групи. Перша - служби іспрошення щастя, благополуччя і викорінення бід. Приводом для їх проведення служать народження дитини, створення нової сім'ї, спорудження будинку, бажання одужання або продовження життя, природні та соціальні катаклізми і т. д. До другої групи відносяться служби проводів і поминання покійних. На відміну від перших, вони проводяться ввечері або вночі. Всі релігійні обряди, що входять до складу треб, класифікуються як янське - "чисті" (цин) і иньские - "темні" (ю), кількість тих і інших приблизно однакове. В ужиток культової діяльності школи Досконалої істини входить більше 40 обрядів, а школи Правильної єдності - більше 30.Один і той самий обряд у різних місцевостях може мати суттєві особливості. Це найбільш характерно для культової діяльності школи Правильної єдності, більш тісно пов'язаної з локальними народними традиціями.

У благопросильних служб поширені обряди, в яких при зверненні до святих і безсмертних складаються прохання, за формою нагадують офіційний документ. До них відносяться "Передача прохання" (цзиньбяо) і "Відправлення прохання допомогою амулета" (фа фу) .Розглянемо їх по порядку.

При передачі прохання текст записується на жовтому ритуальному папері в строгій послідовності та певній стилістичній формі, згортається в сувій і поміщається в короб з написом в напрямку його в Небесний палац. Спалення короби з сувоєм символізує вознесіння прохання на Небо. Сама ж "передача послання" святому або безсмертному здійснюється священнослужителем допомогою складного психотехнічного процесу.

Інший обряд - "Відправлення прохання за допомогою амулету" - характерний для школи Правильного єдності. В ході однієї служби складається 12 текстів-прохань (веньшу). Їх малюють пензлем, застосовуючи тільки статутний лист. У строго визначеному порядку слідують адреса, вік, дата народження, суть і привід звернення прохача. Унизу ставиться його особистий підпис, який очолює службу даос обводить її червоною тушшю. Заключний текст (гуаньвэнь), узагальнюючий зміст та мета написання всіх прохань, поміщається над ними. Послання "направляється" в Небесний палац маршала Вень Юаня через безсмертних генералів, яких закликають до вівтаря за допомогою амулетів і заклинань.

Говорячи про релігійну практику школи Правильного єдності, необхідно відзначити особливе місце амулетів - магічних знаків, написаних на персиковій дошці або на папері. Вважається, що вони передаються гідним людям дивовижними способами: написаними на небесах, каменях і т. д., або безпосередньо від божеств і безсмертних. Традиційно вважається, що кожному явищу видимої і невидимої природи відповідає свій амулет і заклинання, без якого він не має сили. Приводом до його виготовлення може служити будь-яка життєва ситуація.

Похожие статьи




Даоські треби - Даосизм

Предыдущая | Следующая