ВИСНОВКИ - Оперативне планування фінансової діяльності підприємства

При всім різноманітті форм підприємств існують проблеми характерні практично для всіх форм. Якщо виникають проблеми, то для їх вирішення потрібні додаткові фінансові і часові ресурси, яких у підприємства може не бути. Саме для цього і потрібне планування діяльності підприємства, щоб вчасно підготуватися до можливих несподіванок і усунути потенційні труднощі, небезпеки і тим самим зменшити ризик у досягненні поставлених цілей. Планування розвитку вробничо-господарської діяльності підприємства є одним з найважливіших завдань для кожного підприємства.

У ринковій економіці план розвитку підприємства є винятково ефективним робочим інструментом як для тільки створюваних, так і для вже діючих, для збиткових і для рентабельних. Планування спонукує підприємця ретельно вивчити кожен елемент передбачуваного ризикового ринкового заходу. Практично завжди в цьому процесі виявиться чимало слабких місць, усуненню яких не можна не приділити уваги.

Мета планування -- спланувати господарську діяльність фірми на найближчий і віддалені періоди, відповідно до можливих потреб ринку і наявністю необхідних ресурсів. Планування допомагає підприємцю вирішувати наступні основні проблеми:

    - визначити конкретні напрямки діяльності підприємства; - сформулювати довгострокові і короткострокові цілі бізнесу, стратегію і тактику їхнього досягнення, а також визначити коло осіб відповідальних за реалізацію наміченого; - зафіксувати склад і показники товарів і послуг, що будуть запропоновані споживачам, оцінити відповідні виробничі і торгові витрати; - оптимізувати організуючу структуру керування; - оцінити фінансове положення підприємства і відповідність наявних фінансових і матеріальних ресурсів, можливості досягнення поставлених цілей; - виявити ті труднощі, що здатні перешкодити виконанню запланованого, і намітити заходу для їхнього усунення.

Планування дозволяє також::

    - забезпечити чітку координацію всіх зусиль по досягненню поставлених цілей; - визначити ключові показники бізнесу, необхідні для наступної оцінки і контролю результатів; - змушує керівників точно визначити мету діяльності підприємства і шляхи її досягнення; - зробити підприємство більш підготовленим до раптових змін ринкової економіки.

Ретельно складений план відповідає на найважливіше питання: чи варто вкладати сили і засоби в цю справу, чи принесе воно такий прибуток, що окупить усі витрати.

Бізнес-план став принципово новим для української економіки документом. Основною метою його розробки виступає планування господарської діяльності підприємства на найближчий і віддалені періоди відповідно до потреб ринку і можливостями придбання необхідних ресурсів.

У плані оцінюється перспективна ситуація як усередині організації, так і поза неї. Він необхідний керівництву організації для орієнтації в умовах акціонерної власності, оскільки саме за допомогою розробленого плану керівники приймають рішення про емісію акцій. Планування використовується і при обгрунтуванні заходів щодо удосконалення і розвитку організаційної структури підприємства. Планування дозволяє готувати нові варіанти ведення бізнесу на основі проаналізованих сценаріїв.

Похожие статьи




ВИСНОВКИ - Оперативне планування фінансової діяльності підприємства

Предыдущая | Следующая