Диспетчерування виробництва, Суть і завдання диспетчерського регулювання виробництва - Оперативне планування і регулювання виробництва

Суть і завдання диспетчерського регулювання виробництва

Диспетчерське регулювання виробництва є завершальним етапом оперативно-виробничого планування. Завданням диспетчерування є систематичний безперервний контроль за виконанням планів-графіків виготовлення продукції, координація всіх взаємозв'язаних виробничих процесів і попередження відхилень від плану. Диспетчерування здійснюється тим успішніше, чим краще організоване календарне планування.

Диспетчерування, що є органічною частиною оперативного планування виробництва, включає:

    1 Безперервний облік і поточну інформацію про фактичний хід робіт з виконання встановленого графіка виробництва і змінно-добових завдань. 2 Вживання оперативних заходів з попередження і усунення відхилень від плану і перебоїв у ході виробництва. 3 Виявлення і аналіз причин відхилень від встановлених планових завдань і календарних графіків виробництва і вживання оперативних заходів з ліквідації цих причин. 4 Координацію поточної роботи взаємозв'язаних ланок виробництва в цілях забезпечення ритмічного ходу роботи по встановленому графіку. 5 Організаційне керівництво оперативною підготовкою всього необхідного для виконання змінно-добових і календарних графіків виробництва.

Таким чином, диспетчерування є централізованим оперативним контролем і оперативним регулюванням ходу виробництва з метою забезпечення рівномірного і комплектного виконання плану випуску продукції.

Похожие статьи




Диспетчерування виробництва, Суть і завдання диспетчерського регулювання виробництва - Оперативне планування і регулювання виробництва

Предыдущая | Следующая