АНАЛІЗ БІЗНЕС-ПЛАНУВАННЯ ТА ФІНАНСОВОГО ПЛАНУ НА ПІДПРИЄМСТВІ, Бізнес-планування - Оперативне планування фінансової діяльності підприємства

Бізнес-планування

В умовах ринкової економіки будь-яка менш-масштабна підприємницька діяльність зв'язана з господарським ризиком. Тому комерційна акція (створення приватної фірми, залучення інвестицій, перехід на нову технологію) вимагає ретельної і професійно грамотної підготовки до її здійснення. Наскільки грунтовно буде підготовлена, організована і проведена така робота, настільки успішно реалізується підприємницька ідея. Результатом роздумів, критичного аналізу та пошуків відповідей на питання реалізації нової ідеї саме і є бізнес-план.

Бізнес-план - ретельно підготовлений документ, розкриває всі сторони будь-якого проектованого комерційного заходу. Він дозволяє передбачити не лише всі заходи для реалізації нової ідеї, а й визначити необхідне фінансове забезпечення та можливість одержання прибутку. Практично його можна вважати формою експертної оцінки доцільності та ефективності здійснення нової підприємницької ідеї.

За сучасних умов господарювання бізнес-план практично є робочим інструментом, що використовується в усіх сферах підприємництва. Цого бажано розробити у разі організації нової фірми; од'єднання існуючих підприємств і створення на базі цього інтегрованого організаційно-правового утворення; трансформація власності; започаткування зовнішньоекономічної діяльності.

До основних завдань розробки бізнес-плану належать:

Ь Оцінка новизни і прогресивності підприємницької ідеї, її сильних і слабких сторін;

Ь Визначення витрат, фінансових ресурсів і джерел фінансування;

Ь Обгрунтування і вибір стратегії діяльності фірми, визначення концепції її розвитку в період реалізації підприємницької ідеї;

Ь Пошук надійних партнерів для розробки і реалізації інноваційно-інвестиційного проекту;

Ь Прогнозування очікуваних результатів реалізації нової підприємницької ідеї в перший та наступні три - п'ять років.

Щодо конкретних умов господарювання в Україні, бізнес-план має замінити за змістом та призначенням застосовуване раніше техніко-економічне обгрунтування доцільності розробки і реалізації будь-якого проекту.

У зв'язку з тим, що бізнес-план результати досліджень і організації роботи з метою обгрунтування конкретного напрямку діяльності фірми на певному ринку в сучасних умовах господарювання, він має спиратися на:

Ь Конкретний проект виробництва певного товару;

Ь Всебічний аналіз виробничо-господарської діяльності фірми;

Ь Глибокий аналіз ринково-конкурентної ситуації і можливих прогнозованих її змін;

Ь Результати вивчення найбільш дійових організаційних, техніко-економічних та фінансових важелів, застосовуваних у підприємництві;

Ь Діагностику і прогнозування зовнішньої та внутрішньої політичної ситуації.[1.144-146]

Звичайно бізнес-план є одним із сукупності ділових документів, що визначають стратегію розвитку фірми. Особливістю бізнес-плану як стратегічно зорієнтованого документа треба вважати узгодження поставлених завдань і реальних фінансових можливостей.

Добре розроблений та обгрунтований бізнес-план є важливим підгрунтям так званої бізнес-пропозиції, що використовується у процесі переговорів з партнерами; він відіграє неабияку роль у підборі на роботу кваліфікованих фахівців; його обов'язково використовують задля залучення надійних інвесторів і кредиторів.

Похожие статьи




АНАЛІЗ БІЗНЕС-ПЛАНУВАННЯ ТА ФІНАНСОВОГО ПЛАНУ НА ПІДПРИЄМСТВІ, Бізнес-планування - Оперативне планування фінансової діяльності підприємства

Предыдущая | Следующая