Вступ - Оперативне планування фінансової діяльності підприємства

У системі підприємницької діяльності визначальне місце належить плануванню. Воно є центральною ланкою будь-якої системи управління підприємством в умовах ринку. Планування діяльності фірми на певний проміжок часу входить до системи організації управління підприємством та визначається його місією, виконує провідну функцію господарювання, що тісно взаємодіє і зумовлює змістовність інших функцій управління.

Планування - це процес формування множинних цілей розвитку та засобів їх досягнення за певний період; воно зв'язує всі елементи виробництва у цілісну виробничо-господарску систему і забезпечує її необхідний передбачуваний розвиток, узгоджує потенційні можливості фірми з потребами товарного ринку.

Планування повинно виконувати дві функції: забезпечення узгодженого розвитку підрозділів фірми; керівництво діяльністю всіх ланок виробництва з урахуванням дії чинників зовнішнього середовища. Побудова основ ринкової економіки вимагає докорінних змін у плануванні, надання йому якісно нових рис та сутнісних напрямків здійснення. Це зумовлено такими важливими обставинами:

Ь переміщення прав і обов'язків безпосередньо на трудові колективи і менеджерські кадри з активізацією їх господарської ініціативи;

Ь істотним розширенням самостійності у зовнішньоекономічній діяльності та виході підприємств на світовий ринок.

Самостійне планування фірмою своєї діяльності потребує усвідомлення необхідності постійного вивчення стану ринку та передбачувану у планах готовність до ринкових коливань. Із започаткуванням державного економічного регулювання має значно посилюватись і поглиблюватись планування на базовому рівні - фірмі в цілому та її виробничих підрозділах з метою забезпечення реалізації стратегії саморозвитку й економічного виживання у процесі постійної конкуренції.

Метою фінансового планування є забезпечення господарської діяльності необхідними джерелами фінансування.

Основними завданнями фінансового планування на підприємстві є:

Забезпечення виробничої та інвестиційної діяльності необхідними фінансовими ресурсами;

Установлення раціональних фінансових відносин із суб'єктами господарювання, банками, страховими компаніями тощо;

Визначення шляхів ефективного вкладення капіталу, оцінка раціональності його використання;

Виявлення та мобілізація резервів збільшення прибутку за рахунок раціонального використання матеріальних, трудових та грошових ресурсів;

Здійснення контролю за утворенням та використанням платіжних засобів.

Фінансове планування дає змогу розв'язати такі конкретні питання:

Які грошові кошти може мати підприємство в своєму розпорядженні;

Які джерела їх надходження;

Чи достатньо засобів для виконання запланованих завдань;

Яка частина коштів має бути перерахована в бюджет, позабюджетні фонди, банкам та іншим кредиторам;

Як повинен здійснюватись розподіл прибутку на підприємстві;

Як забезпечується реальна збалансованість планових витрат і доходів підприємства на принципах самоокупності та самофінансування.

Метою курсової роботи є дослідження оперативного планування.

Похожие статьи




Вступ - Оперативне планування фінансової діяльності підприємства

Предыдущая | Следующая