Інформаційно-консультативні послуги як засіб поліпшення діяльності підприємства


Інформаційно-консультативні послуги як засіб поліпшення діяльності підприємства

А. С. Гладких

Сучасне життя суспільства характеризується проникненням інформаційної діяльності у всі сфери його життєдіяльності. Інформація інтегрується в стратегію бізнесу (інформаційний бізнес). Багато в чому, це відбувається під впливом нових інформаційних технологій і розвитку маркетингової концепції діяльності установ.

Значення інформації, інформаційних ресурсів обумовлює необхідність дослідження інформаційної діяльності, яка є частиною суспільного виробництва, пов'язаною з підготовкою інформаційних продуктів і послуг, направлених на задоволення певної групи суспільних потреб.

З метою задоволення цих потреб органи державної влади та органи місцевого і регіонального самоврядування наполягають на створенні, організації та поширенні діяльності інформаційних служб, інформаційних агентств, які працюють в сфері інформаційного обслуговування, результатами діяльності яких є надання інформаційно-консультативних послуг. інформаційний консалтинговий управлінський послуга

Інформаційне обслуговування служить засобом включення масової аудиторії в зовнішнє середовище і виступає інтегруючим механізмом, що поєднує функції і методи інформування, сприяє формуванню і прийняттю оптимальних управлінських рішень.

Інформаційно-консультативні послуги або консалтинг - це професійна діяльність, яка полягає у наданні незалежних і об'єктивних порад та технічної допомоги кваліфікованими спеціалістами фірмам, організаціям, окремим підприємцям (в подальшому - клієнтам) з метою сприяння останнім у визначенні та дослідженні управлінських проблем, пошуку їх оптимальних рішень, методології впровадження рекомендацій.

Потенційними споживачами інформаційно-консультативних послуг (у подальшому - консалтингових послуг) виступають будь-які організації, що стикаються з управлінськими проблемами. До них в першу чергу можна віднести приватні компанії, банки, державні установи, професійні асоціації, інвестиційні фонди та ін.

Консалтингова фірма - установа, що займається професійним консалтингом, а саме надає консультаційні послуги клієнтам (виробникам, продавцям та споживачам) за допомогою спеціально навчених осіб відповідної кваліфікації, здатних визначити, проаналізувати та розробити модель вирішення будь-якої управлінської проблеми.

Бізнес консультування або бізнес-консалтинг - це забезпечення клієнта спеціалізованим досвідом, методологією, технікою поведінки, професійними навичками або іншими ресурсами, що допомагають йому в оптимізації сформованого на підприємстві (організації) фінансово-економічного стану в рамках чинної нормативно-законодавчої бази.

Потреба у допомозі консультантів обумовлена не тільки їх новими знаннями, аналітичними уміннями, заходами та методологічними підходами, які може привнести консультант в клієнтську організацію, а й тим, що сторонні консультанти покликані допомагати менеджерам орієнтуватися в складних умовах прискорення технологічних змін, швидкого зростання ділової активності, що надзвичайно впливає на майбутнє організації.

Можна впевнено сказати, що надання консалтингових послуг веде до підвищення ефективності діяльності підприємства, а саме:

    1. перебудова всієї системи, пов'язану або з розширенням, або із зміною форми власності, якщо це необхідно; 2. корінна зміна спектру діяльності підприємства і переорієнтація її на більш перспективні і/або вигідні напрямки бізнесу; 3. утвердження позицій підприємства на ринку; 4. підвищення конкурентоспроможності організації; 5. створення необхідного іміджу в очах потенційних партнерів; 6. вихід з критичного положення (або навіть з межі краху) - криза-консалтинг.

На ринку України затребувані консультаційні послуги, пов'язані з поліпшенням фінансового стану клієнтів, реструктуризацією, обслуговуванням процесів залучення інвестицій і великих проектів державного значення. У довгостроковій перспективі будуть розвиватися послуги, що забезпечують стратегічну конкурентоспроможність клієнтів консалтингових компаній, що базуються на інноваційних управлінських концепціях і інструментах під всіх сферах і сегментах консалтингового ринку.

Поступове збільшення попиту на консалтингові продукти може відбутися в результаті поліпшення якості послуг, що надаються, оскільки неодмінно зростатиме професіоналізм вітчизняних консультантів, їх досвід, удосконалюватимуться навички роботи і методи виконання замовлення; переходу на постійне консультаційне обслуговування, що є більш економічним для клієнта; усвідомлення вигоди від залучення консультантів для вирішення існуючих проблем і отримання нової інформації, ідей, пропозицій [4, с. 31].

ЛІТЕРАТУРА

    1. Брежнева В. В. Информационное обслуживание и услуги, предоставляемые библиотеками и службами информации предприятий / В. В. Брежнева, В. А. Минкина. - СПб.: Профессия, 2004. - 304 с. 2. Гелловэй Л. Операционный менеджмент / Л. Гелловэй. - СПб.: Питер, 2001. - 320 с. 3. Карпінський Б. А. Інформаційний продукт: створення і реалізація / Б. А. Карпінський. - Львів, 1994. - 173 с. 4. Коломієць Г. С. Інформаційна продукція: ринок, маркетинг, підготовка кадрів / Г. С. Коломієць, А. П. Миньковський. - К.: Либідь, 1991. - 173 с. 5. Тучик Т. А. Консалтинг по-украински / Т. А. Тучик [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www. management. com. ua/consulting/cons060.html

Похожие статьи




Інформаційно-консультативні послуги як засіб поліпшення діяльності підприємства

Предыдущая | Следующая