Управління маркетингу у ринковій системі - Планування у системі управління маркетингу

Українське підприємство, стаючи самостійним об'єктом товарно-грошових відносин, цілковито відповідаючи за результати своеї господарської діяльності, повинно сформулювати у себе систему ефективного управління маркетингу, котрий зміг би дозволити підприємству домогтися конкурентоздатного положення на ринку.

Порівнюючи зі старою системою управління, яка існувала багато років на українських підприємствах, у нових умовах з'являються нові функції: розробки стратегії й політики розвитку, пошук необхідних матеріальних й трудових ресурсів, удосконалення виробничої й організаційної структури управління підприємством.

У цих умовах різко зростають вимоги до українських менеджерів за своєчасність та якість прийнятих рішень. Посилилась роль науково-технічного прогресу, який дає можливість шляхом нововведень задовольняти потреби ринку. В українському бізнесі з'явилась гостра необхідність проведення маркетингових досліджень, які дозволяють вивчити ці потреби. Для здійснення виробництва конкурентоздатної продукції в умовах мінімізації витрат виробництва все більше значення набувають питання, пов'язанні з керуванням персоналу, котрий у нових українських реаліях стає головним ресурсом.

Маркетинг на українських підприємствах пред'являє високі вимоги до професійності управлінського персоналу й стилю управління.

Український досвід у галузі ділового управління зводиться тільки до використання методів планування й контролю за виконанням планів.

Українські так звані "нові комерційні структури" - доки не ділові, а спекулятивні підприємства. Виробничі підприємства, працюючи в умовах ринка, зустрічають багато проблем в області довколишнього середовища їх господарської діяльності. Тому для українських менеджерів важливо вивчити закордонний досвід управління маркетингу й творче використати його у нових українських умовах у цілях будівництва організації нового для нашої країни типу, що включає сучасні методи корпоративного й антикризового управління, яке спрямоване на диверсифікацію, конкурентоспроможність й фінансову стійкість маркетингу.

Підхід з позиції людського чиннику для України, яка має багаторічний досвід адміністративно - бюрократичного управління сьогодні дуже важливий.

Особливості українського маркетингу:

- інфраструктура маркетингу, соціально-економічні й політичні умови його здійснення;

    - комплекс чинників, що заважають й сприяють укріпленню маркетингу; - культурне середовище, особливості громадської свідомості, які неможливо змінити.

Головним чинником управління маркетингу є взаємодія з попитом, що дає право керувати споживачами та впливати на їх свідомість. Попит на продукцію складається з двох груп: нових клієнтів і постійних. Система управління маркетингом засновувалась на підтримці споживачів на залучення нових клієнтів та продажу їм товару і послуг. Але зараз у цій системі відбулися зміни. Окрім використання стратегії, націленої на залучення нових клієнтів й укладання з ними угоди, компанії роблять все можливе щоб зберегти добрі відносини з клієнтами котрих вони вже мають. Розширення ринків призводило до постійного поповнення компаній новими клієнтами. А зараз доводиться зіткатися з новими реаліями як в економіці так і в маркетингу. Демографічні показники, зниження економічного зросту, нечесні методи конкурентної боротьби - все це призводить до того, що клієнтів становиться менше. Тому вартість по залученню клієнтів збільшується. Залучення нового клієнта у п'ять разів дорожча ніж утримання старого.

Слід зазначити, що залучення нових клієнтів не втрачає своєї актуальності в керуванні системи маркетингу. Однак зараз акцент зосереджений на збереженні клієнтів яких вже мають і створення вигідних відносин з ними. Тому, що у плануванні маркетингу головним є утримати клієнтів - висока споживча цінність й максимальне вдоволення потреб клієнтів.

Похожие статьи




Управління маркетингу у ринковій системі - Планування у системі управління маркетингу

Предыдущая | Следующая