Характеристика основних постачальників супермаркету "АТБ" - Формування асортименту товарів у роздрібній торговельній мережі

Важливим показником успішної діяльності супермаркету "АТБ", як і будь-якого іншого торгівельного підприємства, являються взаємовідносини з постачальниками. "АТБ" співпрацює з більш ніж 1000 постачальників, робота з якими базується за принципом забезпечення постійного асортименту, стабільної якості та своєчасності доставки. На сьогодні 90% постачальників мережі - вітчизняні виробники ("Немирофф", "Галактон", "Рошен", "Світоч", "Оболонь", "Союз Віктан" та інші), 10% - відомі зарубіжні підприємства ("Соса Соla", Procter&;Gamble, Nestle та інші).

Компанія здійснює централізоване управління закупками, що дозволяє отримувати товар на більш вигідних умовах і гнучко керувати товарними запасами по всій мережі. При цьому майже 80% асортименту товарів є універсальними для всіх супермаркетів, а близько 20% асортименту формується, приймаючи до уваги смаки та вподобання споживачів кожного окремого магазину.

Починаючи роботу в новому регіоні, компанія намагається надати місце на полицях свого супермаркету не лише світовим та національним, але і місцевим брендам. Постачальники, якість продукції яких відповідає високим корпоративним стандартам мережі, отримують можливість розповсюджувати продукцію у всіх регіонах, де присутній "АТБ".

У "АТБ" міста Переяслав - Хмельницький більш ніж 2/3 товару представленого в асортименті супермаркету доставлена в магазин з розподільчого складу "АТБ" який знаходиться в м. Києві. І тільки 1/3 асортименту товарів забезпечується поставками місцевих дистриб'юторів та виробників. До таких товарів відносять товари повсякденного попиту: хлібобулочні вироби, молочна продукція, ковбаси та м'ясні делікатеси, овочі та фрукти, заморожені продукти. Розглянемо по одному постачальнику з кожної групи (табл. 2.3).

Таблиця 2.3

Основні постачальники супермаркету "АТБ"

№ п/п

Постачальник, адреса

Товарна група

Асортимент

Вид договору

1

2

3

4

5

1

ВАТ "Хліб" №8, м. Дн-ськ, вул. Шинна, 12

Хліб та хлібобулочні вироби

Хліб пшеничний, житній та житньо-пшеничний

Договір поставки з відстроченням платежу 21 день

2

ДП "Лакталіс-Україна", м. Київ, вул. Мельникова,12

Молочна продукція

ТМ Президент та

ТМ Фанні (йогурти, сметана, сир кисломолочний, сир сичужний, запіканки, сирники, дитячі сирки, вершки)

Договір поставки, оплата згідно реалізації, з умовою повернення непроданого товару

3

ТОВ М'ясна фабрика "Фаворит", м. Дніпропетровськ, вул. Войцеховича, 67-а

Ковбаси та м'ясні делікатеси

Ковбаси (варена, копчено-варена, копчена, сирокопчена, сиров'ялена, ), балик, буженина, груднина, сосиски, сардельки та ін.

Договір поставки, оплата згідно реалізації, з умовою повернення непроданого товару

4

ЗАТ "Українська фруктово-овочева компанія", м. Київ, вул.. Щорса, 29

Овочі та фрукти

Свіжі овочі та фрукти

Договір поставки з відстроченням платежу 21 день

5

ТОВ "Євроморозпродукт"м. Київ, вул. Зрошувальна,7

Заморожені продукти

Пельмені, равіолі, вареники

Договір поставки з відстроченням платежу 60 календарних днів

Для всіх постачальників передбачена одна типова форма договору, у разі виникнення розбіжностей підписуються додаткові умови до даного договору.

Проаналізуємо виконання умов договору розглянутих вище постачальників за 2015 рік (табл. 2.4).

Таблиця 2.4

Виконання договірних зобов'язань постачальниками супермаркету "АТБ" у 2015 році

№ п/п

Постачальник

Сума договору на 2015 р., тис. грн.

Фактично поставлено в 2015 р., тис. грн

% виконання плану поставки

Сума штрафу (10% від суми недопоставки) грн.

1

2

3

4

5

6

1

ВАТ "Хліб"

6000

5980

99,6%

2000

2

ДП "Лакталіс-Україна"

10000

10000

100%

--

3

ТОВ М'ясна фабрика "Фаворит"

10000

9560

95,6%

44000

4

ЗАТ "Українська фруктово-овочева компанія"

2000

1983

99,15%

1700

5

ТОВ "Євроморозпродукт"

500

501

100,2%

--

Основним критерієм комерційного успіху супермаркету "АТБ" є те, що товари, які він пропонує, задовольняють різноманітні потреби споживачів.

Взаємовідносини з постачальниками, в значній мірі впливають на фінансові показники діяльності магазину. Умови договору є доцільними, якщо вони забезпечують чистий прибуток не менше 25-30% від витрат (грошової виручки).

Така жорстка вимога зумовлена високим рівнем ризику, характерного для торговельного підприємства. Успішна реалізація передбачає гнучкий розвиток асортименту товарів, які відповідають товарному ринку на якому працює підприємство.

Похожие статьи




Характеристика основних постачальників супермаркету "АТБ" - Формування асортименту товарів у роздрібній торговельній мережі

Предыдущая | Следующая