Формування цін на товари і послуги в мережі Internet - Електронна комерція. Інтернет в бізнесі

Традиційне ціноутворення на основі граничних витрат, притаманне реальному ринку, не завжди притаманне Internet - комерції, особливо у сфері реалізації інформаційних продуктів. Головна особливість у цьому випадку полягає у врахуванні фактора часу, що витрачається на послугу.

Індивідуальна пропозиція товарів і послуг у відповідності із визначеними запитами споживачів дозволяє запроваджувати індивідуальне ціноутворення.

На зниження цін у мережі Internet суттєво впливають такі фактори як залучення торгових агентів, зворотні аукціони, наявність безмитних зон, високий рівень конкуренції, цінова еластичність ринку, швидка зміна цін, формування венчурного капіталу.

Оптимізація впливу різноманітних факторів на ціноутворення досягається ціновою стратегією, причому традиційні цінові стратегії загалом можуть застосовуватися і в електронній комерції. Зокрема, виділяють такі етапи стратегій ціноутворення:

    1. Ціноутворення проникнення -- при випуску на ринок нового товару чи послуги ціна на нього встановлюється на досить низькому рівні для завоювання запланованої частки ринку. 2. Стратегія "знімання вершків" -- продаж нових товарів по завищених цінах для залучення новаторської частки користувачів. Поступово фірма знижує ціни, залучаючи нові сегменти споживачів. 3. Ціноутворення просування, яке спрямоване на стимулювання першої покупки або покупок під час розпродажів. У цьому випадку просування може бути чітко спрямоване на певний сегмент споживачів, які в мережі Internet є більш лояльними, ніж традиційні покупці на реальному ринку. 4. Стратегія "цінового лідера", який встановлює найнижчу ціну на новий товар у певній категорії, поповнюючи свої доходи за рахунок реклами. 5. Сегментоване ціноутворення передбачає встановлення цін для певного сегмента ринку, певної місцевості або певного товару. 6. Ціноутворення на комплекти -- визначення єдиної ціни на кілька різних товарів, упакованих разом. Елементи комплекту можуть бути незмінними або продаватися окремо від комплекту. 7. Динамічне ціноутворення -- користувачі мережі Internet одержують нову інформацію про ціни при кожному запиті. Ця інформація може змінюватися залежно від статусу користувача або часу запиту. 8. Договірне ціноутворення, яке найчастіше застосовується у сегменті В2В. У цьому випадку договірні ціни та аукціонний продаж дають можливість реалізувати залишки товарів за ринковими цінами. 9. Підписка як метод ціноутворення застосовується для засобів масової інформації або зв'язку. Переважно підписна ціна є фіксованою, а контроль за використанням товару відсутній.

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ

    1. Які види каналів збуту виділяють у сфері Internet - маркетингу? 2. Що таке інформаційний продукт в електронній торгівлі? 3. Рекламний модуль (носій) на сайті, найчастіше у вигляді анімованого файлу? 4. Від чого залежить плата за Internet-рекламу? 5. Які недоліки притаманні банерній рекламі? 6. Із яких елементів складається Електронний маркетинг?

Література: [1, c. 285-326; 2, с. 118-211; 3, с. 5-18; 5, с. 4-8, 12-132]

Похожие статьи




Формування цін на товари і послуги в мережі Internet - Електронна комерція. Інтернет в бізнесі

Предыдущая | Следующая