Віртуальні підприємства транспорту - Віртуальні організації

Аналіз стану ринку послуг АТЗК свідчить лише про початок формуванні в галузі системи постачань транспортних ресурсів і післяпродажного обслуговування експлуатації PC на базі міжнародних стандартів і логістичних інформаційних систем (ЛІС), де прикладом бурхливого розвитку цих систем для пострадянських держав є Росія. Тут широко освоюють логістичний механізм управління постачаннями в промисловості і експлуатації транспорту, який складає основу і першу особливість організації і функціонування в галузі віртуальних підприємств.

Поставлено завдання створення умов по об'єднанню промислових підприємств і підприємств інфраструктури в інтегровані логістнчні мережі (ІЛС), здатні швидко, своєчасно і з мінімальними витратами здійснювати постачання.

Подальший розвиток економіки розглядається як створення умов по об'єднанню підприємств-виробників оборонно-промислового комплексу, незалежних дилерів з продажу і постачання ресурсів, підприємств ТО і Р і експлуатуючих транспортних підприємств в інтегровані ланцюжки постачань (ІЛП). Головною метою таких ланцюжків є створення ефективних систем, де комплексним напрямом є індустрія ланцюжків постачань і електронних логістичних послуг з метою пристосування стандартів ефективного менеджменту глобальної інтегрованої логістики для розміщення і сервісу продукції в різних сферах економіки. При цьому однією з оперативних цілей систем є підтримка ЖЦ виробів ІПВ-методами (технологіями), вбудованими в інтегровану логістику.

Слід повторити, шо реальна сила технологій полягає не в підвищенні ефективності старих процесів, а в тому, що вони дозволяють відмовитися від старих правил і створити нові прийоми роботи. Так компанія General Motors, при споруді нового заводу в США для виробництва автомобілів Saturn, скористалася можливістю провести реінжиніринг старих робочих процесів. В результаті в проект нового заводу була включена онлайнова виробнича БД, до якої мають доступ постачальники комплектуючих. Постачальники не чекають, поки General Motors надішле їм замовлення на покупку, а звіряються з графіком виробництва компанії, включеним в БД. і самостійно постачають, необхідні комплектуючі на складальний завод. У цьому процесі немає паперів - ні замовлення на покупку, ні рахунку.

Слід підкреслити, що ІПВ-методи "закривають" всі аспекти логістики, проте аналіз свідчить, що концепція управління ланцюжками постачань, більш всеосяжна система, в якій управління ЖЦ виробів є лише однією з шести оперативних цілей інтегрованої логістики. Так в Росії в структурі Держстандарту разом з технічним комітетом з С/1 iS-технологій існує підкомітет в системі ТК 355 "Автоматична ідентифікація" - ГОСТ Р/ТК 355/ ПК 6 "Автоматична ідентифікація в інтегрованій логістиці".

Застосування ІПВ-технологій в рамках ІЛП забезпечує підвищення ефективності всіх учасників ланцюжка за рахунок скорочення часу від розробки продукції до експлуатації, зниження витрат і підвищення рівня сервісного обслуговування, підвищення якості і продуктивності транспортно-розподільних процесів.

ІПВ - це сучасна методологія, яка складає основу макро-тимчасової концепції ЖЦ систем (рис. 4.7). ІПВ-методологія в логістиці є реалізацією системного підходу і направлена на узагальнення, наочної і галузевої її спеціалізації, що виявляється на практиці (логістика виставкова, інформаційна, фінансова, транспортна і ін.).

інтеграція логістичних концепцій в макромоделі життєвого циклу систем

Рис. 4.7. Інтеграція логістичних концепцій в макромоделі життєвого циклу систем

ML - Marketing Logistics; LP - Logistics Project (Engineering); LE - Logistics Execution; IL - Industrial (Exploitation) Logistics; RL - Renovation (Reengineering) Logistics

Відмітною особливістю транспортної логістики, згідно дослідженням російських вчених, є ускладнення її "Логістичного оточення" (рис. 4.8).

Складність логістичного оточення обумовлена істотним розширенням сфери "інтересів" і можливостей транспорту із-за активного використання IT і Internet, які дозволяють активно формувати на транспорті віртуальні логістичні служби з функціями електронного маркетингу, консалтингу і фрахту, а також наочно-галузеві спеціалізації комерційних і умовно-комерційних віртуальних логістичних центрів (VLC - Virtual Logistics Center). В результаті, інтеграція VLC і індивідуальних інформаційних служб транспорту, дозволяє в Internet сформувати логічно єдиний простір, який створює практичну основу розвитку віртуальної логістики.

У відповідності з чим, другою особливістю, а також основою розвитку віртуальних підприємств на АТЗК є генеральний напрям, який сьогодні базується на інформаційно-телематичних технологіях і розподільній логістиці. Це, перш за все, глобальні мобільні системи зв'язку і інформаційна інтеграція на корпоративному і глобальному рівнях, що реалізовується у відкритих або комбінованих інформаційних мережах. Інформаційна інтеграція необхідна для побудови єдиного інформаційного простору логістичного ланцюга, який дозволяє забезпечити (необхідні в сучасних умовах) швидкість, повноту і точність отримання потрібних для надання логічної послуги відомостей. Особливого значення якість інформаційного забезпечення набуває при використанні точних технологій управління запасами і доставкою товарів. Складність інформаційної інтеграції в логістиці обумовлена безліччю інформаційних каналів і взаємозалежністю інформаційних моделей ланок ланцюга.

схема модульна формування логістичного оточення інтегрованої транспортної системи

Рис. 4.8. Схема модульна формування логістичного оточення інтегрованої транспортної системи

У 2000р. в Брюсселі на світовому конгресі систем інтелектуального планування - IRP (Intelligent Resource Planning) визначені пріоритетні напрями в розвитку і вдосконаленні глобальних транспортно-логістичних технологій, головними з яких визнані мобільність і Internet. При цьому в результаті дискусії був зроблений висновок про необхідність переходу до активної співпраці на ринку тра - нспортно-логістичних послуг на базі інформаційної інтеграції і технологічної координації, що реалізовуються за допомогою сучасних телематичних технологій:

    - e-mobility; мережевий організація віртуальний логістичний - e-business; - e-logistics; - e-commerce.

У логістиці під ІС і IT розуміють комплекс програмно-технічних засобів і методів виробництва, передачі, обробки і споживання інформації в системах, що забезпечують рух товару. Домінуючим напрямом в розвитку ІС і IT тут є інформаційна інтеграція на основі сучасних методів обробки і передачі даних, що визначається таким відносно новим поняттям як телематика.

Логістика в її сучасній формі не зрозуміла без активного використання телематики. Сьогодні не можна представити формування і організацію обміну інформацією без можливості швидкого реагування на потребі ринку і практично неможливо забезпечити потрібну споживачами якість товарів і послуг без застосування телематичних програмних комплексів для аналізу, планування і підтримки ухвалення комерційних рішень. Логістика як наука і як сучасний організаційний інструмент швидко розвивається завдяки саме активному застосуванню сучасних ІС і IT, заснованих на телематиці і Interrnet-технологіях, результатом чого є створення віртуальних транспортно-логістичних служб з функціями:

    - експедиторів (teleroute. com); - логістико-аналітичних інформаційних центрів (baltics. ru); - розробників маршрутів автоперевезень (autotransinfo. ru);

Юридичних консультантів і страховиків (allinsurance. ru, ist. ru, kodeks. ru и др.).

Створення даних служб відповідає міжнародній програмі TEDIM (Telematics in Foreign Trade Logistics and Delivery Management), яка, передбачає, наприклад, формування банку даних (умови перевезень, транспортні потоки, реєстри підприємств, транспортне законодавство) для одночасного використання в Росії, Фінляндії і ЄС.

Перш за все програмою TEDIM передбачена розробка інструменту телематичної координації з метою забезпечення інформаційної сумісності в мультимодальних транспортних операціях.

Похожие статьи




Віртуальні підприємства транспорту - Віртуальні організації

Предыдущая | Следующая