Висновки і пропозиції - Стратегічне фінансове планування на підприємстві

Розробка фінансового стратегічного планування грає не аби яку роль в розвитку діяльності підприємства. Проаналізувавши в цілому вище згаданий матеріал, можна зробити деякі висновки:

    1. Різноманіття фінансових механізмів та інструментів, традиційно використовуємих в країнах з ринковою економікою, потребують адаптації к умовам трансформуючої економіки України. 2. Стратегічне планування -- процес здійснення сукупності систематизованих та взаємоузгоджених робіт із визначення довгострокових (на певний період) цілей та напрямків діяльності підприємства. 3. Метод SWОТ - аналізу - дозволяє провести спільну оцінку зовнішнього та внутрішнього середовища. SWОТ - аналіз - не містить інформації для прийняття остаточних рішень, але допомагає її впорядкувати з метою подальшого використання. 4. Зробивши SWОТ - аналіз нашого підприємства ми побачили його слабкі і сильні сторони, а також загрози і можливості. До сильних сторін відноситься: наявність кваліфікованого персоналу, що має досвід роботи в даній області; накопичений багаторічний досвід роботи на ринку надання обладнання в оренду;

Зручне місце розташування підприємства; близькість до транспортних магістралей; забезпеченість виробництва всіма необхідними комунікаціями. Слабкі сторонни: наявність старого, зношеного устаткування на підприємстві; можливі неузгодженість по термінах при одночасній реалізації проекту і покупці нового цеху; відсутність джерел фінансування; труднощі в організації збуту великого обсягу продукції; затягування термінів при постачанні устаткування; нечітко оформлені умови договору Зовнішні сприятливі можливості: бажання закордонних фірм співпрацювати на українському ринку; позитивна тенденція зростання в наданні обладнання в оренду; сформований імідж підприємства; становлення ринкових відносин в Україні. Зовнішні погрози підприємству: зниження грошової складової в розрахунках; зниження загальної платоспроможності підприємств; затримка росту інвестиційної активності; нестабільна політична ситуація, криза в країні; нестабільність господарського, податкового, банківського й іншого законодавств в Україні; зміна податкового законодавства і знецінення гривні; недосконалість законодавства.

    5. Головна ціль підприємства - збільшення маси прибутку. Життєво-необхідна ціль підприємства - отримання мінімального прибутку, який забезпечить збереження статутного фонду підприємства. Перспективна ціль - досягнення максимально-можливого прибутку. Поточна ціль - отримання необхідного прибутку, що забезпечить задовільний фінансовий стан підприємства. Ціль комерційної діяльності - збільшення обсягу реалізації товарів, налагодження ефективних зв'язків з постачальниками, вибір оптимальних постачальників, стабілізація та зменшення цін на продукцію за умови зростання прибутку, зниження витрат обігу та інше. Соціальна ціль - створення умов праці, що сприяють високій продуктивності та ефективності, збільшення коштів на соціальний розвиток колективу, створення ефективної системи оплати праці, забезпечення безперебійності виплат заробітної плати. Інноваційна ціль - впровадження нових технологій виробництва, модернізація та реконструкція потужностей підприємства, впровадження нових видів високоефективного обладнання. 6. Коефіцієнт абсолютної ліквідності, характеризує платоспроможність підприємства на дату складання балансу і показує, яку частину короткострокових зобов'язань воно має можливість погасити негайно. У 2005 році 6% короткострокових зобов'язань підприємство має можливість погасити негайно, а в 2006 р. і 2007р. - 10%. На це вплинуло, те що поточні зобов'язання зменшуються в 2006 р. і 2007 р., якщо порівнювати з 2005 роком, а грошові кошти та їх еквіваленти в 2006 році зменшились на 42%, а в 2007 році зросли на 2%, якщо порівнювати з 2005 роком.

Проміжний коефіцієнт покриття характеризує очікувану платоспроможність підприємства в короткостроковому періоді, тобто періоді, що дорівнює середній тривалості одного обороту дебіторської заборгованості за умови її своєчасного погашення. Він повинен становити більше 100%. Отже, очікувана платоспроможність підприємства в короткостроковому періоді у 2005 році - 165%, у 2006 р. - 304%, у 2007 р. - 206%. На це вплинуло, те що оборотні активи в 2006р і в 2007 р. зменшувалися порівняно з 2005 роком. Виробничі запаси в 2006 році збільшились на 4%, а в 2007 році зменшилися на 11 %, порівнюючи з 2005 роком. Поточні зобов'язання зменшуються в 2006 р. і 2007 р.

Показник покриття характеризує платоспроможність підприємства у середньостроковому періоді і повинен становити близько 150%. В 2005 році платоспроможність підприємства у середньостроковому періоді склав 168%, що відповідає нормативному значенні, але в 2006 р., 2007 р. бачимо суттєві відхилення від нормативного значення. Про це свідчить, те що поточні активи (оборотні активи) в 2006р і в 2007 р. зменшувалися порівняно з 2005 роком і поточні зобов'язання зменшуються в 2006 р. і 2007 р., порівняно з 2005 роком. Це і призвело до того, що підприємство не виконує золотого правила фінансування.

Коефіцієнт покриття необоротних активів довгостроковим капіталом показує рівень дотримання фінансової рівноваги підприємства у коротко і довгостроковому періоді. Нормальним є ситуація, коли значення коефіцієнта знаходиться в межах 1,2 - 1,6. На нашому підприємстві цей коефіцієнт лежить в цих межах і підприємство можна вважати потенційно платоспроможним. Про це свідчить, те що власний капітал не змінюється за 3 роки, довгострокові зобов'язання в 2006 р. і в 2007 р. також є незмінними, тільки необоротні активи мають тенденцію до незначних збільшень.

Робочий капітал показує частину оборотних активів, що фінансуються за рахунок власного капіталу і довгострокових зобов'язань. Якщо порівнювати 2006 р., 2007 р. з 2005 роком, то частка робочого капіталу, що фінансуються за рахунок власного капіталу і довгострокових зобов'язань збільшується. Так як, поточні активи (оборотні активи) в 2006р і в 2007 р. зменшувалися порівняно з 2005 роком і поточні зобов'язання також зменшуються в 2006 р. і 2007 р., порівняно з 2005 роком.

7. Проаналізувавши фінансовий стан ДП "По механізації", ми бачимо проблеми пов'язані з нереальністю стратегічних фінансових планів. Для подолання цих проблем необхідно: дослідження зовнішнього середовища; збільшення розмірів підприємства та розширення напрямків його діяльності; перехід суб'єктів господарювання до принципово іншого критерію щодо результату діяльності; максимум прибутку на одиницю витрат; забезпечення рентабельності витрат і капітальних вкладень; необхідність отримання фінансування для досягнення цілей; зростання продуктивності праці.

Похожие статьи




Висновки і пропозиції - Стратегічне фінансове планування на підприємстві

Предыдущая | Следующая