Висновки - Методики визначення і аналізу платоспроможності підприємства

В умовах ринкової економіки, підтримання платоспроможності на належному рівні є надзвичайно важливим завданням для будь-якого підприємства. Низька платоспроможність підриває можливості здійснення нормального виробничого процесу, позбавляє можливостей залучення додаткових фінансових ресурсів внаслідок низької довіри кредиторів та інших контрагентів, зумовлює додаткові непродуктивні витрати у вигляді пені та штрафів.

Платоспроможність як економічну категорію характеризують такі моменти :

- стан платоспроможності обумовлюється наявним розміром грошових

Активів, але не обмежується ним;

- платоспроможність - це не тільки здатність термінового погашення

Зобов'язань в момент оцінки за рахунок наявних грошей, а й здатність підприємства забезпечувати генерування (утворення) грошових потоків, які за обсягами та термінами відповідають зобов'язанням та платіжним потребам підприємства;

- платоспроможність - це не статична (моментна) характеристика. Найбільшу цінність має динамічна платоспроможність;

- платоспроможність не слід ототожнювати лише з можливістю повернення боргів, оскільки платоспроможність передбачає можливість здійснення усіх платіжних потреб, які необхідні для нормального процесу господарської діяльності;

- виконання платіжних зобов'язань та потреб може здійснюватись за рахунок не тільки власних, але й позикових коштів. Використання останніх не є свідченням неплатоспроможності підприємства, якщо воно має потенційні можливості обслуговування та повернення позикових коштів.

Проаналізувавши показники Відкритого Акціонерного Товариства "Київський Ювелірний Завод" було зроблено висновки, що в наш час є великий попит на ювелірні вироби, і вони усе більше набирають обертів. Так, рівень потенційної платоспроможності ВАТ "КЮЗ" свідчить про те, що у підприємства з'явилась достатня кількість грошових коштів лише у 2015 році, та можливість сплатити негайно свої короткострокові зобов'язання і перетворювати активи у ліквідні кошти. Також, було з'ясовано, що частка власних обігових коштів у власному капіталі на разі досить значна і відповідає потребам динамічного розвитку. За 2015 рік спостерігаємо ріст товарообороту та підвищення якості дебіторської заборгованості. При цьому слід враховувати, що підприємство має невисокий рівень залежності від кредиторів. Окрім покриття своїх поточних потреб у підприємства є можливість покривати свої довгострокові потреби. Отже, для того щоб поточний фінансовий стан ВАТ "КЮЗ" залишався таким стійким, як в останній рік, необхідно підтримувати та удосконалювати певні заходи підвищення платоспроможності задля його ефективної діяльності.

Основними напрямами підвищення рівня платоспроможності підприємства є зміна складу керівників підприємства та стилю управління, оптимізація дебіторської заборгованості, зниження витрат підприємства, обгрунтування необхідної чисельності персоналу, продаж зайвих матеріалів і залишків товарів, реструктуризація боргів перетворенням короткострокової заборгованості в довгострокові позики, удосконалення організації праці тощо.

Крім радикальних напрямів підвищення рівня платоспроможності підприємства потрібно проводити пошук внутрішніх резервів по збільшенню прибутковості діяльності і досягненню беззбиткової роботи за рахунок більш повного використання виробничої потужності підприємства, підвищення якості і конкурентоздатності товарів, зниження їх собівартості, раціонального використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, скорочення непродуктивних витрат і втрат.

Платоспроможність не слід ототожнювати лише з можливістю повернення боргів, оскільки платоспроможність передбачає можливість здійснення усіх платіжних потреб, які необхідні для нормального процесу господарської діяльності.

Виконання платіжних зобов'язань та потреб може здійснюватись за рахунок не тільки власних, але й позикових коштів. Використання останніх не є свідченням неплатоспроможності підприємства, якщо воно має потенційні можливості обслуговування та повернення позикових коштів.

Показниками низької платоспроможності підприємства є наявність:

    - недоїмок з платежів до бюджету; - простроченої заборгованості підприємства робітникам і службовцям

Заробітної плати і прирівняних до неї платежів;

    - непогашених у встановлений строк банківських кредитів; - заборгованості працівникам за матеріальні цінності і послуги, не

Сплачені в строк.

Похожие статьи




Висновки - Методики визначення і аналізу платоспроможності підприємства

Предыдущая | Следующая