Висновки і пропозиції - Аналіз фінансової звітності Лутугінського райпо

Роль фінансово-економічної інформації як системи фінансових показників визначається впливом на обгрунтування і прийняття рішень користувачів. Саме бухгалтерська фінансова звітність, відображаючи всі суттєві зміни в структурі господарських засобів і їх джерел, а також результати фінансово-господарської діяльності, надає в скомпонованому вигляді значний обсяг інформації необхідної зовнішнім і внутрішнім користувачам. Зміна мети складання та адресності подання, розширення кола суб'єктів, що приймають господарські рішення, спираючись при цьому на звітну інформацію, дозволило визначити бухгалтерську фінансову звітність як ланку зв'язку між підприємством і зовнішнім середовищем, що покликана адекватно розкривати ті процеси, що відбуваються на підприємстві, з одного боку, та задовольняти інформаційні потреби користувачів, з іншого. При цьому акцент ставиться на якість звітної інформації, що забезпечується за рахунок дотримання методологічних основ її формування і визначає напрямки її удосконалення. Ефективність використання бухгалтерської фінансової звітності забезпечується дотриманням вимог до звітної інформації.

Перехід України до ринкової економіки вимагає від підприємств підвищення ефективності діяльності, конкурентоспроможності продукції та послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання та управління діяльністю.

Важлива роль в реалізації цієї мети належить організації і методиці економічного аналізу діяльності суб'єктів господарювання. За їх допомогою розробляються стратегія і тактика розвитку підприємства, обгрунтовуються плани та управлінські рішення, здійснюється контроль за їх виконанням, виявляються резерви підвищення ефективності виробництва, оцінюються результати діяльності підприємства, його підрозділів та працівників.

Організація економічного аналізу - це система раціональних, скоординованих дій в процесі вивчення об'єкта спостереження відповідно до визначених мети і завдань аналізу. Найбільш оптимальним є поділ аналітичного дослідження на три основних етапи: підготовчий, аналітичний і підсумковий.

Успішне вирішення задач економічного аналізу потребує чіткої організації проведення аналітичної роботи.

У відповідності зі змістом економічного аналізу організацію аналітичної роботи можна звести до таких основних положень:

    -- розробка програми повного, комплексного, системного аналізу діяльності підприємства або плану тематичного аналізу окремих сторін з визначенням об'єктів, мети, складу, послідовності вивчення всіх питань аналізу і термінів виконання; -- формування групи спеціалістів, які здійснюють економічний аналіз з визначенням конкретних виконавців на рівні окремих підрозділів і в цілому по підприємству; -- використання всіх джерел інформації (бухгалтерська, оперативна і статистична інформація), позаоблікова інформація, дані планування тощо, а також перевірка і контроль достовірності інформації; -- широке використання в аналітичній роботі сучасних технічних і програмних засобів; -- вирішення в процесі аналітичної роботи основних завдань економічного аналізу (оцінка ступеня виконання плану і завдань; виявлення і реалізація резервів, недоліків в роботі підприємства і окремих підрозділів, зіставлення досягнутих результатів з витратами; узагальнення результатів аналізу; розробка заходів для усунення недоліків); -- складання аналітичної записки за результатами аналітичної роботи та передача її керівництву для розробки і прийняття управлінських рішень.

У курсовій роботі було розроблено план та програму економічного аналізу показників фінансової звітності Лутугінського райпо, яку досліджуване підприємство може застосовувати для оцінки ефективності своєї господарської діяльності та задля її підвищення.

Основними показниками фінансової звітності, які були розглянуті в роботі є:

    1. Фінансова стійкість -- це надійно гарантована платоспроможність, рівновага між власними та залученими засобами, незалежність від випадковостей ринкової кон'юнктури і партнерів, довіра кредиторів і інвесторів та рівень залежності від них, наявність такої величини прибутку, який би забезпечив самофінансування. 2. Платоспроможністю (ліквідністю підприємства) - називається його спроможність здійснювати платежі наявними засобами, або такими, котрі безперервно поповнюються за рахунок його діяльності. Платоспроможність (ліквідність) характеризує життєздатність, стійкість підприємства. 3. Ділова активність -- це комплексна характеристика, яка втілює різні аспекти діяльності підприємства, а тому визначається системою таких критеріїв, як місце підприємства на ринку конкретних товарів, географія ділових відносин, репутація підприємства як партнера, активність іноваційно-інвестиційної діяльності, конкурентоспроможність. 4. Рентабельність -- це відносний показник ефективності роботи підприємства. У загальній формі він обчислюється як відношення прибутку до витрат. 5. Банкрутство - це неспроможнiсть юридичної особи - суб"єкта пiдприємницької дiяльностi у встановлений строк задовольнити вимоги кредиторiв, повернути кредити банку та забезпечити обов"язковi платежi до бюджету.

У курсовій роботі було наведено методику аналізу вищезазначених показників - методи і прийоми аналізу у їх логічній послідовності та взаємозв'язку. Оцінка показників здійснюється за допомогою логічного підходу та порівняння з плановими показниками, середньостатистичними показниками по галузі. Основні методи, що застосовуються для дослідження зміни показників фінансової звітності - метод порівняння, горизонтальний аналіз, вертикальний аналіз, фінансові коефіцієнти, факторний аналіз та детерміноване моделювання.

В результаті дослідження показників фінансової звітності Лутугінського райпо було виявлено, що протягом 2009-2011 років товариство працювало ефективно: підприємство отримує прибуток, є фінансово стійким про що свідчать розрахунки показників фінансової стійкості, ліквідності та платоспроможності. Але є певні показники, які мають тенденцію до погіршення: нераціональність розподілу та ефективність використання власного капіталу, зменшення платоспроможності товариства, спад ділової активності (уповільнення оборотності запасів, уповільнення фінансового циклу), погіршення показників рентабельності.

На основі проведеного аналізу керівництву було запропоновано розробити стратегію, яка відповідаючи фінансово - економічним можливостям, що склалися на ринку товарів та на фінансовому ринку, визначає основні цілі по підвищенню рівня фінансової стійкості і загалом фінансового становища Лутугінського райпо.

Головним із шляхів покращення фінансового стану є мобілізація внутрішніх резервів підприємства - явних та прихованих.

Тому зараз для підприємства важливим є розробка і реалізація тієї стратегічної програми, яка б забезпечила поступовий перехід підприємства у позицію, коли рівень фінансової стійкості буде таким, що відповідатиме абсолютно стійкому фінансовому стану підприємства.

Таким чином, можна сказати, що аналіз фінансових результатів діяльності підприємства і ефективне управління ними є однією з найважливіших галузей аналітичної роботи підприємства, що є його "візитною карткою" в співпраці з іншими господарюючими суб'єктами, як вітчизняними, так і зарубіжними.

Розгляд даної теми є дуже важливим і потребує більшої уваги, так як з кожним роком ускладнюється процес реалізації, розширюється сфера діяльності підприємств, ускладнюється механізм і методика управління.

Похожие статьи




Висновки і пропозиції - Аналіз фінансової звітності Лутугінського райпо

Предыдущая | Следующая