Висновки - Теоретичні аспекти оцінки фінансового стану підприємства

Фінансовий стан - найважливіша характеристика економічної діяльності підприємства. Він відображає конкурентноспроможність підприємства, його потенціал в діловому співробітництві, оцінює в якій мірі гарантовані економічні інтереси самого підприємства та його партнерів за фінансовими та іншими відносинами.

Стійке фінансове становище формується в процесі всієї виробничо-господарської або комерційної діяльності підприємства. Однак партнерів та акціонерів підприємства цікавить не процес, а результат, тобто саме показники фінансового стану за звітний період, можна визначити на базі публічної офіційної звітності.

Щодо підприємства ТОВ "Суми-Трейд Плюс" загалом можна сказати, що воно має стійкий фінансовий стан. Власні оборотні кошти збільшуються в динаміці і а кінець 2014 року збільшились на 493,9 тис. грн. Наявність цього показника означає не тільки здатність платити поточні борги, а й здатність розширювати виробництво.

Коефіцієнт автономії збільшується також у динаміці. Характеризує можливість підприємства виконати зовнішні зобов'язання за рахунок власних активів.

Коефіцієнт фінансової стабільності на кінець досліджувального періоду, а саме на кінець 2014 року, збільшився на 1,988. Збільшення показника є позитивною тенденцією. Нормативне значення коефіцієнта більше 1. У нашому випадку підприємство має більший показник. Це свідчить що у ТОВ "Суми-Трейд Плюс" власні кошти перевищують позикові, а це у свою чергу гарно впливає на фінансову стійкість підприємства.

Оцінка рентабельності підприємство показало нам, ща на початку 2012 року ТОВ "Суми-Трейд Плюс" працювало у борг, а до 2014 року змогло вийти з крутного становища та підвищило у сі свої показники рентабельності.

Що стосується ділової активності ТОВ "Суми-Трейд Плюс",то можна сказати, що у підприємства до кінця 2014 року чиста виручка від реалізації продукції знизилась на 2,01, що свідчить про погіршення його роботи. Ресурсовіддача також знизилась на 5,6. це є негативним явищем для розвитку підприємства.

Також такі коефіцієнти, як оборотність оборотних коштів, оборотність запасів, коефіцієнт оборотності дебіторської заборгованості свідчать про низький результат від звичайнох діяльності підприємства, а також про низьку виручку, що припадає на одиницю обігових коштів

Пошук шляхів поліпшення оборотних активів передбачає насамперед впровадження сучасних технологій та інших досягнень науково-технічного прогресу, що забезпечують економію ресурсів, здешевлення виробництва і зростання якості продукції. Важливу роль у цьому відіграє удосконалення відносин з іншими господарюючими суб'єктами, контрагентами даного підприємства. Мова йде про удосконалення умов матеріально-технічного обслуговування. Крім того, покращання свого становища на ринку передбачає стабільність у відносинах з покупцями, вибір форм розрахунків, що гарантують платежі і забезпечують прискорення завершення реалізації продукції і надходження коштів на рахунки підприємства. Це не тільки сприяє поліпшенню фінансового стану конкретного підприємства, а й забезпечує закріплення господарських зв'язків, поліпшення фінансової і платіжної дисципліни.

Станом на кінець 2014 року по ТОВ " Суми-Трейд Плюс№ можна зробити такий висновок, що негайно підприємство може погасити 51% поточних зобов'язань. За рахунок очікуваних надходжень від дебіторів підприємство може погасити 161 % поточних зобов'язань. про це свідчить коефіцієнт швидкої ліквідності, який перевищує нормативне значення, що свідчить про стійкий фінансовий стан підприємства.

Похожие статьи




Висновки - Теоретичні аспекти оцінки фінансового стану підприємства

Предыдущая | Следующая