Напрями удосконалення формування та розподілу прибутку на підприємстві, Вдосконалення управління прибутком підприємства - Механізм формування і розподілу прибутку підприємства

Вдосконалення управління прибутком підприємства

Управління прибутком підприємства можна визначити як сукупність фінансово-правових та організаційно-технічних механізмів та методів прогнозування, планування та контролю доходів та витрат підприємства з метою забезпечення оптимального рівня рентабельності суб'єкта в довгостроковій перспективі, а також досягнення інших цілей корпоративної стратегії, та представляє собою процес розробки та прийняття управлінських рішень по всіх основних аспектах його формування, розподілу та використання на підприємстві.

Головною метою управління прибутком є визначення шляхів найбільш ефективного його формування та оптимального розподілу, що спрямовані на забезпечення розвитку діяльності підприємства та зростання його ринкової вартості. Метою управління прибутком є забезпечення збільшення добробуту власників підприємств на цей момент і у перспективі. Ця мета повинна забезпечувати одночасно гармонізацію інтересів власників з інтересами держави і персоналу підприємства.

Виходячи з головної мети, система управління прибутком дає змогу вирішувати такі завдання:

    ? забезпечення максимізації розміру прибутку, що формується відповідно до ресурсного потенціалу підприємства; ? забезпечення оптимальної пропорційності між рівнем прибутку і допустимим рівнем ризику; ? забезпечення високої якості прибутку, що формується; ? забезпечення виплат необхідного рівня доходу на інвестований капітал власникам підприємства; ? забезпечення формування відповідного обсягу фінансових ресурсів за рахунок прибутку відповідно до завдань розвитку підприємства на майбутній період; ? забезпечення постійного зростання ринкової вартості підприємства; ? забезпечення ефективності програм участі персоналу щодо прибутку.

Для забезпечення чіткої дії механізму управління прибутком підприємства необхідно проаналізувати чинники впливу на прибуток підприємства. Прибуток формується під впливом великої кількості взаємозалежних чинників, що впливають на результати діяльності підприємства по-різному: одні - позитивно, інші - негативно. Серед зовнішніх чинників можна виділити такі: економічні умови господарювання, місткість ринку, платоспроможний попит споживачів, державне регулювання діяльності підприємств та інше. Особливе значення має рівень, динаміка і коливання платоспроможного попиту, тому що він визначає стабільність одержання прибутку.

Процес управління прибутком підприємства має відбуватися в певній

Послідовності і забезпечувати реалізацію головної мети та основних задач цього

Управління. З цією метою нами запропонована дана структурно-логічна схема здійснення процесу управління прибутком підприємства (рис.3.1)

структурна схема управління прибутком підприємства

Рис.3.1. Структурна схема управління прибутком підприємства

Отже, основними шляхами покращення структури формування та розподілу прибутку підприємства є визначення пріоритетного напрямку використання прибутку, що зумовить майбутній розвиток підприємства, проведення економічного аналізу динаміки та факторів отриманого прибутку, виявлення резервів, що буде сприяти максимізації прибутку, а також ефективному плануванню формування, розподілу та використання прибутку на наступні періоди.

Система управління прибутком має бути органічно інтегрована із загальною системою управління підприємством, оскільки прийняття управлінських рішень у будь-якій сфері діяльності підприємства прямо або опосередковано впливає на рівень прибутку, який у свою чергу є основним джерелом фінансування розвитку підприємства та зростання доходів його власників і працівників. Дії, що застосовуються в рамках механізму, носять характер управлінських рішень і підготовки інформації для прийняття управлінських рішень в області управління прибутком.

У рамках механізму управління прибутком здійснюються наступні дії:

    ? аналіз і моніторинг зовнішнього середовища; ? розробка стратегії підприємства; ? підготовка аналітичної інформації, на якій грунтується прийняття рішення по управління прибутком; ? прийняття рішення; ? аналіз і коректування рішення у випадку необхідності.

Значна роль прибутку в розвитку підприємства та забезпеченні інтересів його власників і працівників визначають необхідність ефективного і безперервного управління ним. Управління прибутком являє собою процес розробки та прийняття ефективних управлінських рішень за всіма основними аспектами його формування та розподілу і використання на підприємстві з метою максимізації добробуту власників підприємства в поточному та перспективному періодах [2].

Похожие статьи




Напрями удосконалення формування та розподілу прибутку на підприємстві, Вдосконалення управління прибутком підприємства - Механізм формування і розподілу прибутку підприємства

Предыдущая | Следующая