Вплив складових частин транспортних комплексів на здоров'я людини - Вплив складових частин транспортних комплексів на навколишнє середовище в Україні

Рівень забруднення атмосферного повітря домішками в значній мірі визначає стан здоров'я населення території. Несприятливий вплив надають домішки, в концентраціях, перевищуючих ГДК. Особливо небезпечні токсичні речовини, що мають яскраво виражений специфічний ефект: ті, що викликають алергічні реакції, теригенні, канцерогенні тощо. Встановлено, що захворюваність населення, проживаючого на територіях великих індустріальних вузлів і в зонах впливу промислових підприємств в 1,5 - 2 рази вище, ніж в найбільш віддалених районах.

Поблизу територій складових частин транспортних комплексів, де найбільш забруднена автомобільними вихлопами атмосфера, кількість захворювань органів дихання та інфекційних хвороб вища ніж на територіях на відстані 5 км. Переважну роль серед захворювань органів дихання грають гострі респіраторні захворювання верхніх дихальних шляхів. Перш за все це стосується безпосереднього впливу газоподібних токсикантів та твердих частинок, що потрапляють через дихальні шляхи та шкіру.

При обслуговувані автомобілів на автозаправних станціях, СТО, автомобільних мийках обслуговуючий персонал піддається до найбільшого впливу від викидів автомобільного транспорту, так як безпосередньо з ними контактують. Найбільшої шкоди організму обслуговуючого персоналу завдають неорганічні форми з'єднань свинцю, що потрапляють до організму з пилом та викликають появу астми, бронхіту, судинної недостатності, порушення уваги. Перевищення концентрації газоподібних органічних з'єднань свинцю в робочій зоні провокує виникнення свинцевих анемій, еритропоезу, поліневриту, порушення засвоєння вітамінів, зниження імунітету та інші патології. Як правило обслуговуючий персонал складових частин транспортних комплексів мають онкологічні захворювання в 3 - 4 рази частіше.

Крім хімічного забруднення навколишнього середовища автомобіль створює шумове та вібраційне забруднення. На станціях по обслуговуванню автомобільного транспорту як правило досить шумно. Інтенсивне шумове забруднення може призвести до погіршення сну та агресивної поведінки обслуговуючого персоналу. Відомо, що перевищення шуму в 100 дБ викликає нервові розлади, дратівливість, при перевищенні 100 дБ настає так зване шумове "сп'яніння". Тривале перебування в місцях з перевищеним рівнем шуму викликає шумову хворобу з порушенням функцій центральної нервової системи, порушується динаміка процесів збудження в корі головного мозку, сповільнення психічних реакцій, послаблення уваги, зниження працездатності, слуху, виникнення неврозу. Через неможливість адаптації організму людини до шуму, необхідним заходом є регулювання шумового забруднення в робочих зонах.

При обслуговуванні автомобілів робітники наражаються на небезпеку, так як майже всі підприємства по обслуговуванні автотранспорту мають статус потенційно небезпечних. Для мінімізації негативного впливу на здоров'я обслуговуючого персоналу перш за все необхідно вдосконалити систему вентиляції, налагодити автоматизацію при ремонтних роботах, впровадити обов'язкове носіння спецодягу та виконувати норми по техніці безпеки.

Похожие статьи




Вплив складових частин транспортних комплексів на здоров'я людини - Вплив складових частин транспортних комплексів на навколишнє середовище в Україні

Предыдущая | Следующая