ВИСНОВКИ - Бухгалтерський облік руху готової продукції на складі та в бухгалтерії

Бухгалтерський облік забезпечує реєстрацію усіх господарських операцій. Він базується на документуванні усіх господарських процесів та проведенні періодичних інвентаризацій. Відбиття процесу реалізації готової продукції (робіт, послуг) - необхідна складова бухгалтерського обліку. Перехід на визначення результатів реалізації за методом нарахування наближує систему обліку та статистики, яка застосовується в Україні до загальноприйнятої у міжнародній практиці. Операційна діяльність - основна діяльність підприємства, пов'язана з виробництвом та реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг), що є головною метою створення підприємства і забезпечує основну частку його доходу, а також інші види діяльності, які не підпадають під категорію інвестиційної чи фінансової діяльності.

Облік реалізації готової продукції (робіт, послуг) є важливою складовою фінансового обліку.

На підприємстві він виконується бухгалтерією згідно чинних законодавчих актів та стандартів бухгалтерського обліку, прийнятих на Україні. Облік операцій реалізації готової продукції (робіт, послуг) є обов'язковим для підприємств усіх форм власності. Підприємство обирає доцільну облікову політику щодо організації бухгалтерського обліку реалізованої продукції (робіт, послуг) та має право Ії змінювати.

У процесі обліку операцій по реалізації готової продукції (робіт, послуг) застосовується усі елементи методу бухгалтерського обліку.

Синтетичний та аналітичний облік операцій по реалізації готової продукції (робіт, послуг) має особливості в залежності від галузі господарювання підприємства, прийнятих форм ведення бухгалтерського обліку та послідовності здійснення операцій. Однак, загальний принцип ведення бухгалтерського обліку залишається при цьому незмінним.

Отже, до готової продукції належить продукція, обробка якої закінчена та яка пройшла випробування, приймання, укомплектування згідно з умовами договорів, відповідає затвердженим стандартам, пройшла технічний контроль підприємства і здана на склад або замовнику (покупцю) згідно з діючим порядком прийняття продукції. Продукція є результатом виробництва. Всі елементи виробничого процесу - сировину, матеріали, які перебувають на різних стадіях - утворюють незавершене виробництво.

Випуск продукції з виробництва та передача її на склад оформлюється накладними, відомостями, приймально-здавальними документами, актами приймання, в яких вказується: дата, шифр цеху і складу, найменування продукції, номенклатурний номер, одиниці виміру, кількість, ціна за одиницю. Вони виписуються в двох примірниках, один з яких призначений для здавальника, а інший залишається на складі. Кількість виробів, що оприбутковуються на склад, їх вага та обсяг вимірюються, підраховуються і, при необхідності, зважуються.

Для узагальнення інформації про наявність та рух готової продукції підприємства використовується рахунок 26 "Готова продукція". За дебетом рахунку 26 "Готова продукція" відображається надходження готової продукції з власного виробництва. При списанні готової продукції з рахунку 26 "Готова продукція" сума відхилень фактичної виробничої собівартості від вартості за обліковими цінами, що відноситься до цієї продукції, визначається у відсотку, який обчислюється як відношення відхилень на залишок готової продукції на початок місяця та відхилень по продукції, яка здана на склад протягом місяця, до вартості продукції за обліковими цінами.

Аналітичний облік готової продукції ведеться за видами готової продукції.

Похожие статьи




ВИСНОВКИ - Бухгалтерський облік руху готової продукції на складі та в бухгалтерії

Предыдущая | Следующая