Актуальність обраної теми дослідження - Особливості бухгалтерського обліку і аналізу витрат сільськогосподарського підприємства

Перехід аграрного сектора до ринкових відносин супроводжується новими тенденціями розвитку АПК, зміною структури виробництва, характером зайнятості сільського населення, зумовленими реструктуризацією сільськогосподарських підприємств і створенням на їх основі нових господарських структур на засадах приватної власності на майно і землю. Зокрема широкого розповсюдження набули фермерські господарства. Водночас реорганізація сільськогосподарських структурних одиниць викликала необхідність змін у веденні бухгалтерського обліку з врахуванням вітчизняних і зарубіжних стандартів, оскільки інтеграція економіки України у світову систему неможлива без застосування у системі обліку міжнародних стандартів, які стають невід'ємною складовою національного бухгалтерського обліку, а традиційна система його організації неприйнятна для таких агроформувань внаслідок своєї громіздкості, а отже трудомісткості. Тому дане дослідження, спрямоване на вирішення проблеми організації обліку і аналізу витрат у фермерських господарствах, є актуальним. Адже, недостатня наукова розробка проблем організації обліку у фермерських господарствах з урахуванням особливостей їх функціонування, відсутність чітких нормативних актів та методичних рекомендацій створює значні труднощі при вирішенні практичних питань, які виникають перед обліковими працівниками і фермерами.

Недостатність науково-методичного забезпечення організації обліково-аналітичної роботи у фермерських господарствах, а також велика потреба зваженого вирішення даної проблеми зумовили, з одного боку, актуальність обраної теми, а, з іншого - визначили мету і завдання дипломної роботи.

Проблеми обліку та аналізу господарської діяльності сільськогосподарських підприємств у тій чи іншій мірі досліджувались багатьма зарубіжними та вітчизняними вченими-економістами.

Серед проблем, які є актуальними на сьогодення, що відмічається авторами, це громіздкість традиційної системи бухгалтерського обліку з її величезною кількістю первинних документів. Особливо це стосується малих форм сільськогосподарського виробництва - фермерських господарств, де відсутні облікові працівники і облік веде необізнаний з ним фермер.

Існуюча форма журналу реєстрації господарських операцій зумовлює різке збільшення трудомісткості обліку, а тому не знайшла практичного застосування у фермерських господарствах. Запропонована удосконалена форма цього регістру, містить меншу кількість реквізитів, що дасть можливість усунути дублювання одних і тих же показників.

Основним чинником, який впливає на організацію та трудомісткість обліку, є уніфікація облікових регістрів. Зважаючи на ці обставини, на думку автора, фермерам необхідно скоротити число разових операцій з надходження продукції (подорожні листки, талони) чи операцій за один день (регістри надходження зерна чи іншої продукції з поля), і вести накопичення даних за весь період її збирання. Ведення "Щоденника надходження сільськогосподарської продукції" з дещо зміненою методикою записів у ньому знизить трудомісткість обліку при оприбуткуванні продукції, не знижуючи його цінності та аналітичності.

Бухгалтерський облік витрати сільськогосподарський

Похожие статьи




Актуальність обраної теми дослідження - Особливості бухгалтерського обліку і аналізу витрат сільськогосподарського підприємства

Предыдущая | Следующая