Планово-економічна та фінансова діяльність підприємства, Організаційна структура підприємства та функції кожного структурного підрозділу - Ведення бухгалтерського обліку на підприємстві ТОВ "Західна консалтингова група"

Фінансово-економічний стан підприємства ТОВ "Західна консалтингова група" характеризується ступенем його прибутковості та оборотності капіталу, фінансової стійкості та динаміки структури джерел фінансування, здатності розрахуватися за борговими зобов'язаннями.

Правильна оцінка фінансових результатів діяльності та фінансово-економічного стану підприємства за сучасних умов господарювання конче потрібна як для його керівництва і власників, так і для інвесторів, партнерів, кредиторів, державних органів. Фінансово-економічний стан підприємства цікавить і його конкурентів, але вже в іншому аспекті -- негативному; вони заінтересовані в ослабленні позицій конкурентів на ринку.

Для оцінки фінансово-економічного стану підприємства необхідна відповідна інформаційна база. Такою можуть бути звіт про фінансові результати діяльності і баланс - підсумковий синтетичний документ про склад засобів діяльності підприємства (організації) та джерела їхнього формування в грошовій формі на певну дату (кінець кварталу, року).

Організаційна структура підприємства та функції кожного структурного підрозділу

Організаційна структура управління представляє собою сукупність певним чином пов'язаних між собою управлінських ланок. Вона характеризується кількістю органів управління, порядком їх взаємодії та функціями, які вони виконують.

На підприємстві є такі функціональні підрозділи :адміністрація, відділ бухгалтерія, юридичний відділ, відділ продажу, відділ комунікації, відділ просування.

Головний бухгалтер зобов'язаний:

    - Здійснювати організацію бухгалтерського обліку господарсько-фінансової діяльності підприємства та контроль за ощадливим використанням матеріальних, трудових і фінансових ресурсів. - Формувати відповідно до Закону України " Про бухгалтерський облік та фінансову звітність" облікову політику підприємства, виходячи з його структури та особливості діяльності, а також з метою необхідності забезпечення його фінансової стабільності. - Очолювати роботу по підготовці та прийнятті робочого плану рахунків, форм первинних облікових документів, які застосовуються для оформлення господарських операцій, за якими не передбачені типові форми документів внутрішньої бухгалтерської звітності. - Контролювати порядок проведення інвентаризацій. - Забезпечувати раціональну організацію бухгалтерського обліку і звітності на підприємстві на основі максимальної централізації обліково-обчислювальних робіт із застосуванням сучасних технічних засобів та інформаційних технологій, прогресивних форм і методів обліку та контролю.

В коло обов'язків відповідального за надання юридичних послуг входить:

    ? юридична консультація (усна та письмова) з корпоративного, договірного, трудового, господарського, цивільного, податкового права стосовно підприємницької діяльності; ? абонентське юридичне обслуговування, ? розробка правових документів для господарської діяльності (договорів, установчих документів, внутрішніх положень та інструкцій) будь - якої складності; ? розробка правових алгоритмів (послідовностей, методик) дій для конкретних видів і специфіки діяльності, для захисту прав та активів, для дій при перевірках; ? складання позовів, процесуальних документів; ? правовий супровід угод купівлі - продажу готового бізнесу (корпоративних прав); ? правовий аутсорсинг одноразових неординарних правових питань; ? юридичний аудит документів, історії підприємства контрагента, майнового комплексу, нерухомого майна (будівель, споруд, земельних ділянок, будівельних майданчиків), нематеріальних активів та інтелектуальної власності при купівлі, продажу; ? складання, укладення, розірвання, зміна господарських договорів; ? абонентське обслуговування та консультаційна підтримка бізнесу; ? визнання правочинів, договорів, угод недійсними, застосування наслідків нікчемних правочинів; ? стягнення дебіторської заборгованості; ? консультації компаній щодо мінімізації негативного впливу законодавства про захист прав споживачів, конкурентного та антимонопольного права; ? послуги адвоката по господарських, цивільних справах; ? реєстрація, реорганізація, внесення змін до установчих документів; ? ліквідація підприємств, реорганізація (виділ, перетворення, поділ, злиття, приєднання) супровід банкрутства і санації підприємств; ? сприяння вирішенню корпоративних конфліктів, запобігання рейдерським захопленням, повернення майна; ? правовий аналіз перспектив вирішення спорів в суді; ? представництво в суді і оскарження рішення суду; ? представлення інтересів клієнта у судах загальної юрисдикції, господарському суді, адміністративному суді у всіх інстанціях; ? виконання рішення суду і супровід виконавчого провадження.

В обов'язки менеджера з продажу входить:

Для виконання покладених на нього функцій менеджер (з продажу) зобов'язаний:

    1. Виконувати всі планові заходи щодо просування продукції відповідно до системи збуту. 2. Проводити роботу по виявленню й обліку потенційних клієнтів, вивчати їхні потреби. 3. Здійснювати обслуговування покупців: пропонувати товар, що реалізується, надавати допомогу у виборі товару, консультувати з питань технічних і споживчих характеристик продукції. 4. Оперативно і корректно виписувати розхідні накладні, рахунки на попередню оплату, надсилати рахунки на замовлення. 5. Досконало знати технологічний процес різних схем роботи (повернення, переміщення товару по філіях та ін.). 6. Проводити переговори з клієнтами про умови продажу і надання супутніх послуг. 7. Надавати консультації клієнтам з питань гарантійних зобов'язань і сервісних послуг. 8. Оформляти паспорт на товар, що має гарантійний строк користування. 9. Укладати від імені підприємства договори, приймати замовлення на доставку клієнту продукції. 10. Здійснювати контроль за виконанням клієнтами своїх зобов'язань по договорах (своєчасною оплатою, прийманням продукції, ін.), виявляти причини порушення клієнтами своїх зобов'язань, уживати заходів по їх усуненню і попередженню. 11. Вивчати ділову надійність нових клієнтів. 12. Вміти швидко самостійно усувати неполадки в роботі оргтехніки. 13. Не допускати зауважень зі сторони замовників, бухгалтерії, складу. 14. Резервувати товар і контролювати резерв. 15. Формувати "Розхід товару за добу" - щоденно в кінці дня. 16. Проводити звірку з бухгалтерією і складом підсумків за день по комп'ютеру і накладних - щоденно в кінці дня. 17. Повідомляти дирекцію про надходження товарів, що не відповідають маркуванню або накладній. 18. Передавати підсумки реалізації за день по модему - щоденно. 19. Приймати і обробляти інформацію, що передається по модему - щоденно. 20. Оприбутковувати товар по комп'ютеру згідно отриманої інформації. 21. В разі необхідності проводити переоцінку товару. 22. Друкувати машинограми по запиту. 23. Оперативно збирати замовлення від покупців. 24. Кодувати товар, роздруковувати бірки для складу і подешевілого товару для нагляної агітації. 25. Приймати участь в інвентаризації товару на складі. 26. Приймати активну участь у навчанні нових працівників. 27. Контролювати накладні приходу і розходу у випадках збою в комп'ютері. 28. Вміти працювати і аналізувати дані на комп'ютері по програмі "Замовлення", "Замовник". 29. Вести облік рекламної продукції, каталогів, прайсів на автомашини і сільськогосподарську техніку, нести відповідальність за їх наявністю. 30. Знати товарну базу взаємозамінності запасних частин. 31. Збирати інформацію про асортимент продукції і методах роботи конкурентів. 32. Вивчати ринок машиннотракторного парку в розрізі кожної організації, господарства, фермерства. 33. Проводити постійне анкетування всіх клієнтів. Обновлювати дані в створених та заповнених анкетах.

Маркетолог його завдання та обовязки:

    1. Аналіз і прогнозування основних конъюнктуроутворюючих факторів потенційних ринків збуту випускаємої підприємством продукції:
      - комерційно-економічних, включаючи економічну ситуацію і фінансовий стан потенційних покупців, реальний платоспроможний попит на що випускається продукцію і співвідношення попиту і пропозиції на конкурентні видипродукції, - обсягів постачання і якості конкуруючої продукції, її переваг і хиб у порівнянні з продукцією даного підприємства; - наявності нових ринків збуту і нових споживачів що випускається підприємством продукції.
    2. Дослідження споживчих властивостей виробленої продукції і збір інформації про задоволеність ними покупців. 3. Виявлення передових тенденцій у світовому виробництві продукції по профілі підприємства. 4. Вивчення попиту на що випускається продукцію на основі збору заявок про потребу в розроблювальній і виробленій продукції, даних статистичної звітності, використання особистих інтерв'ю, опитуванння по телефоні, розсилання анкет. Аналіз і систематизація отриманих даних і підготування їх для опрацювання на електронно-обчислювальній техніка. 5. Виявлення системи взаємозв'язків між різноманітними чинниками, що впливають на стан ринку й обсяг продажів. 6. Аналіз конкурентноздатності продукції підприємства, зіставлення споживчих властивостей, ціни, витрат виробництва з аналогічними показниками конкуруючої продукції, що випускається іншими підприємствами й іншими країнами. 7. Розробка на основі вивчення кон'юнктури і ємності ринку прогнозів по платоспроможному попиті на нову і що випускається продукцію. 8. Розробка короткострокової (1-2 року), середньострокової (до 5 років) і довгострокової (до 10-15 років) стратегії маркетингу з урахуванням потреб виробництва, ємності ринку, що змінюється платоспроможного попиту, проникнення на нові ринки збуту, досягнень науково-технічного прогресу, конкуренції. 9. Розрахунок ємності ринку для продукції підприємства. 10. Координація й узгодження дій усіх відділів підприємства у виробітку єдиного комерційної політики. 11. Збір, систематизація й аналіз усієї комерційно-економічної інформації з кон'юнктури потенційних ринків збуту продукції підприємства. Створення інформаційно-статистичного банки даних по маркетингу, включаючи дані за заявками на постановку продукції, її виробництву, наявності запасів. Використання цих даних для прискорення збуту продукції. 12. Визначення географічного розміщення потенційних споживачів. 13. Визначення питомої ваги продукції основних конкурентів у загальному обсязі збуту на даному ринку. 14. Дослідження структури, складу й організації роботи збутової мережі, що обслуговує даний ринок. 15. Вивчення рівня фірмової торгівлі і її впливи на збут продукції підприємства. 16. Організація зворотної зв'язок із споживачами. Вивчення думки споживачів по поліпшенню що випускається продукції і притягнення для цього позаштатних співробітників. Аналіз рекламацій і їхнього впливи на збут продукції. Розробка за результатами вивчення думки споживачів і аналізу рекламацій, пропозицій по підвищенню якості. 17. Аналіз методів розгляду і задоволення претензій і рекламацій, що надійшли від споживачів, і здійснення контролю за їхнім повним задоволенням у встановлені терміни. 18. Планування провідин споживачів робітниками відділу маркетингу. Здійснення безпосередніх контактів із споживачами продукції. 19. Аналіз мотивів визначеного відношення споживачів до пропонуємої їм продукції. 20. Аналіз сильних і слабких сторін конкуруючої продукції. 21. Розробка разом із менеджерами по рекламі і стимулюванню збуту стратегії реклами по кожному виді продукції. 22. Аналіз організації оптової торгівлі, збутової мережі, вибір найбільше оптимальних по тривалості, вартості і технічної оснащеності каналів реалізації продукції підприємства. Оцінка ефективності роботи збутової мережі. 23. Аналіз стана реалізації продукції підприємства, виявлення продукції, що не має достатнього збуту, визначення причин цього. 24. Проведення порівняльного аналізу, витрат обертання, виявлення і ліквідації економічно необгрунтованих витрат. 25. Формування нових потреб із метою розширення ринку і пошуку нових форм застосування що випускається продукції. 26. Розробка пропозицій по створенню принципово нової продукції. 27. Розробка пропозицій і рекомендацій по зміні характеристик і технології виробництва що випускається і нової продукції з метою вивчення її споживчих властивостей з урахуванням думки покупців. 28. Участь разом із плановим відділом у визначенні собівартості нових виробів і розробці заходів щодо зниження собівартості що випускається продукції, виявлення суми прибули підприємства від продажів нової і серийно що випускається продукції. 29. Підготування пропозицій і рекомендацій до плану виробництва продукції підприємства по номенклатурі і кількості, виходячи з результатів вивчення кон'юнктури ринку і попиту на конкретні види продукції. 30. Розробка пропозицій по підвищенню ефективності маркетингу.

Похожие статьи




Планово-економічна та фінансова діяльність підприємства, Організаційна структура підприємства та функції кожного структурного підрозділу - Ведення бухгалтерського обліку на підприємстві ТОВ "Західна консалтингова група"

Предыдущая | Следующая