Висновки та пропозиції - Організація аудиту грошових коштів

Аудит - особлива самостійна форма контролю. На сьогоднішній день цей вид послуг являється найбільш правдивою і достовірною перевіркою фінансово-господарської діяльності суб?єктів господарювання. Думки і висновки аудиторів своєчасно здатні попередити підприємства про неправильність ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності, а отже і застерегти від небажаних наслідків, штрафних санкцій та витрачання грошових коштів, які завжди конче потрібні і яких ніколи не вистачає. Тому велику увагу слід приділяти саме збереженню цих високоліквідних активів.

Як показала дана робота аудит операцій з грошовими коштами досить трудомістка процедура, яка потребує від аудиторів значної уваги, знання нормативно-правової бази, яка регулює здійснення грошових операцій, а також впевненості в мінімізації ризику як зі сторони клієнта так і зі сторони аудитора. Перш за все визначається мета і завдання перевірки, вивчається нормативно-правова база, яка стосується регулювання фінансових взаємовідносин. Велика увага приділяється вивченню і оцінці системи внутрішнього контролю так як від неї багато в чому залежить довіра аудитора до перевіряємого підприємства і можливість покладатися на свідчення персоналу. Отримавши інформацію аудитор виконує основну частину перевірки: планує подальшу роботу і складає програму аудиторської перевірки.

Основні положення програми являються переліком процедур в ході яких аудитор перевіряє правильність, повноту відображення руху грошових коштів в касі і на поточному рахунку. Одержані дані аудитор фіксує в робочих документах, а свої думки викладає на завершальному етапі в аудиторському висновку. Цей висновок являється доказом того відповідає чи ні відображення руху грошових коштів чинному Положенню про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, обліковій політиці підприємства, іншим нормативно-правовим актам.

Порядок складання висновку регламентується ННА № 26 "Аудиторський висновок" та № 28 "Аудиторські висновки спеціального призначення". Законом України "Про аудиторську діяльність" та національним нормативом України з аудиту № 26 передбачено, що аудитор повинен проаналізувати і оцінити інформацію, отриману на підставі аудиторських доказів для формування висновку.

Таким чином з'ясовується різного роду порушення, крадіжки, навмисні зловживання, які в кінцевому привели б до відтоку грошових коштів, а в крайньому випадку - банкротству підприємства. Це ще раз підтверджує необхідність та важливість зовнішнього контролю - аудиту для забезпечення успішної фінансово-господарської діяльності.

При аналізі даних курсової я ознайомився з методикою проведення аудиту грошових коштів, з суттєвими зонами ризику, а також навчився визначати допущені помилки, зловживання, правопорушення в грошовій сфері і передбачати можливі наслідки цих порушень для підприємств та на допустити їх настання.

Написавши і проаналізувавши курсову, я навчився:

    - перевіряти стан збереження готівки в касі; - вивчити законность і доцільность проведення операцій з грошовими коштами та грошовими документами, своєчасность і повнотиу оприбуткування та витрачання грошових коштів; - перевіряти законность відкриття підприємством рахунків у банку, своєчасність одержання і обробки виписок банку по всіх відкритих рахунках; - визначати і аналізувати стан грошових коштів на рахунках на день проведення аудиту за даними виписок банку і за балансом підприємства; - виявляти напрями використання коштів, що зберігаються на банківських рахунках, оцінювати правильності проведення взаємозаліків з кредитною установою; - перевяти наявність договорів та їх реєстрації у відповідних журналах; - перевяти правильность документального оформлення операцій з коштами, та іншими активами і відображення цих операцій в обліку і звітності; - перевіряти дотримання підприємством податкового законодавства по операціях, пов'язаних із рухом грошових коштів; - оцінювати стану внутрішнього контролю за рухом і збереженням грошових коштів та інших цінностей в касі; - встановити метод організації аудиту; - забезпечувати порядок збереження чекових книжок, контроль за випискою чеків та отримання за ними грошей.

У наш час більшість підприємств переходить на автоматизовану форму обліку, тому і кваліфікація аудиторів повинна бути відповідна. На мою думку, аудиторські фірми повинні організовувати курси перекваліфікації кадрів. Плата за дану перекваліфікацію повинна бути сплачена безпосередньо підприємством.

Похожие статьи




Висновки та пропозиції - Організація аудиту грошових коштів

Предыдущая | Следующая