Висновки та пропозиції - Організація та методика аудиту розрахунків з постачальниками і підрядниками у ПАТ "Житомирський маслозавод"

Розвиток України на сучасному етапі характеризується розвитком ринкової економіки, її інтеграції у систему міжнародних економічних відносин, виникненням акціонерних товариств, товариств, різних фондів.

Учасники цих процесів потребують достовірної в неупередженої інформації про фінансово-майновий стан, перспективи розвитку та фінансову стабільність підприємств.

Аудит охоплює такі основні питання: перевірка комерційної і господарсько-фінансової діяльності суб'єктів господарювання, фінансової звітності з погляду правильності складання і реальності оголошення оподаткованого прибутку, а також дотримання ними чинного законодавства.

Одним з важливих аспектів аудиту є глибокий аналіз всіх статей балансу і перевірка їх відповідності записам у Головній книзі за аналізований період. Якщо при цьому буде виявлено невідповідності щодо бухгалтерських записів чи окремих показників, аудитор звертається до облікових регістрів і первинних документів. Шляхом перевірки записів у облікових регістрах і даних первинних документів аудитору слід встановити повноту обліку, правильність записів у облікових регістрах і первинній документації, їх реальність.

Подання достовірної та неупередженої інформації зацікавленим особам забезпечується через аудиторський висновок - документ, що складений відповідно до стандартів аудиту та передбачає надання впевненості користувачам щодо відповідності фінансової звітності або іншої інформації концептуальним основам, які використовувалися при її складанні. Концептуальними основами можуть бути закони, нормативно-правові акти, положення (стандарти) бухгалтерського обліку, внутрішні вимоги та положення суб'єктів господарювання, інші джерела.

Аудиторський висновок розрахований на широке коло користувачів. Його публікація є свідоцтвом того, що фінансова звітність підприємства-клієнта як в цілому, так і в деталях відповідає чинному законодавству, методології ведення бухгалтерського обліку, визначеної внутрішнім регламентом облікової політики підприємства-клієнта, є достовірною.

Діяльність ПАТ "Житомирський маслозавод" в поточному році була перевірена аудиторською фірмою ТОВ "БДО", очолювану Балченко С. О.

Безпосередню перевірку здійснювали керівник аудиторської перевірки Сорока Г. А.. та аудитор Громов В. М.

Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання та достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi у вiдповiдностi до МСФЗ та за такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає як необхiдний для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.

Фiнансова звiтнiсть станом на 31.12.2014 р. та за рiк, що закiнчився на зазначену дату, у всiх суттєвих аспектах достовiрно вiдображає фiнансовий стан Товариства станом на 31 грудня 2014 року, її фiнансовi результати та рух грошових коштiв за рiк, що закiнчився на зазначену дату, у вiдповiдностi до концептуальної основи спецiального призначення, що базується на Мiжнародних стандартах фiнансової звiтностi.

Висновки, одержані під час перевірки підприємства за період з 20.12.2014 р. по 15.04.2015 р., відображені в аудиторському висновку, який складений у відповідності до Міжнародних стандартів аудиту з обов'язкових розділів та із-за обмежень, притаманних перевірці, носить безумовно-позитивний характер.

Бухгалтерський аудит постачальник підрядник

Похожие статьи




Висновки та пропозиції - Організація та методика аудиту розрахунків з постачальниками і підрядниками у ПАТ "Житомирський маслозавод"

Предыдущая | Следующая