Організація та методика внутрішньогосподарського контролю Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Планування внутрішньогосподарського контролю - Організація бухгалтерського обліку в університеті

Планування внутрішньогосподарського контролю

Внутрішньогосподарський контроль Київського національного університету імені Тараса Шевченка є системою способів і прийомів фактичного і документального контролю, за допомогою яких досліджується і перевіряється фінансово-господарська діяльність Університету забезпечується перевірка збереження цінностей на об'єктах та відповідність їх даним балансу.

В процесі планування внутрішньогосподарського контролю складаються перспективні та поточні плани. Зміст перспективних планів відображає розвиток контрольного процесу на перспективу (більш ніж на рік). Цей план повинен відображати дослідження та фіксацію результатів контролю стратегічно важливих об'єктів: економічної політики, інформаційної системи тощо. В розвиток перспективних планів всіма структурними підрозділами Університету можуть складатися поточні плани по внутрішньогосподарському контролю. Структура поточного плану може мати такі елементи: перелік об'єктів контролю, посадові особи, які будуть здійснюють управління цими об'єктами, суб'єкти контролю, період здійснення, вказівку, що це буде попередній, поточний або послідуючий контроль. Періодичність здійснення контрольних дій може бути деталізовано у графіку виконання робіт по контролю.

Техніка розробки поточних, а потім і перспективного планів внутрішньогосподарського контролю зводитися до наступного:

    - складання проектів планів від конкретних виконавців кожного структурного підрозділу до їх начальників; - узгодження і координація окремих елементів планів з початку у кожному з підрозділів, а потім між ними; - зведення окремих проектів в загальний план і передача на розгляд керівництву Університету на вивчення та внесення змін; - затвердження плану та окремих його частин, передача конкретним підрозділам та виконавцям; - реалізація планів, аналіз підсумків їх реалізації по закінченню періоду планування з метою урахування в майбутньому при розробці нових планів.

Таким чином, для досягнення оптимального рівня ефективності внутрішній контроль за господарською діяльністю університету варто здійснювати з урахуванням низки специфічних особливостей та обгрунтованого рівня деталізації.

Похожие статьи




Організація та методика внутрішньогосподарського контролю Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Планування внутрішньогосподарського контролю - Організація бухгалтерського обліку в університеті

Предыдущая | Следующая