Правові основи функціонування університету - Організація бухгалтерського обліку в університеті

Київський національний університет імені Тараса Шевченка здійснює свою господарську діяяльність відповідно до законодавчо-нормативної бази України.

Конституція України виступає основним нормативно-правовим документом для всіх підприємств, установ та організацій.

Бюджетний кодекс України, яким визначаються правові засади функціонування бюджетної системи України, її принципи, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин та відповідальність за порушення бюджетного законодавства.

Податковий кодекс України, регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Нормативною базою визначено загальні принципи управління університетом, яке здійснюється відповідно до:

Указ президетна україни № 413/2008 "Про склад Наглядової ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка", який визначає та затверджує склад Наглядової ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка [27].

Указ президетна україни № 412/2008 "Про заходи щодо підвищення статусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка", який забезпечує реалізацію в установленому порядку комплексу заходів щодо перетворення Київського національного університету імені Тараса Шевченка у Київський національний дослідницький університет імені Тараса Шевченка, як головний навчально-науковий центр України з підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів вищої кваліфікації [28].

Указ Президента України Л. Кучми від 25 листопада 1999 року "Про Київський національний університет імені Тараса Шевченка", визначає, що Київський університет імені Тараса Шевченка є національним університетом зі статусом самоврядного (автономного) державного вищого навчального закладу [29].

Закону України "Про вищу освіту", надає університету самостійність, незалежність і відповідальність у прийнятті рішень стосовно розвитку академічних свобод, організації освітнього процесу, наукових досліджень, внутрішнього управління, економічної та іншої діяльності, самостійного добору і розстановки кадрів у межах, встановлених цим Законом [21];

Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку науково-технічної сфери, створює умови для наукової і науково-технічної діяльності, забезпечення потреб суспільства і держави у технологічному розвитку [17].

Закон України "Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів", регулює особливості відносин, що виникають у зв'язку з формуванням і розміщенням державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів [18];

Закон України "Про професійний розвиток працівників", визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування системи професійного розвитку працівників [19].

Структурні підрозділи керуються положенням "Про факультет (інститут) університету", яке визначає факультет, як основний організаціи?ний і навчально-науковий структурний підрозділ університету, якии? створено для реалізаціі? навчально - виховних, науково-дослідних і культурно-просвітницьких завдань вищоі? освіти Украі?ни [41].

Університет діє на підставі статуту - основа для діяльності та ліцензії, отримав свідоцтво про акредитацію та свідоцтво на знак для товарів та послуг. Здійнює діяльність відповідно до кошторису - основний плановий документ, який підтверджує повноваження щодо отримання доходів та здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання нею своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень

Отже, держава створює для діяльності університету економічні й правові умови господарювання. Вона сприяє розвитку освітнього ринку, регулюючи відносини за допомогою економічних методів і антимонопольного законодавства, стимулює впровадження прогресивних технологій і створення нових робочих місць, надає пільги за оподаткування та державне кредитування.

Похожие статьи




Правові основи функціонування університету - Організація бухгалтерського обліку в університеті

Предыдущая | Следующая