Організаційно-правова та економічна характеристика Київського національного університету імені Тараса Шевченка - Організація бухгалтерського обліку в університеті

Київський національний університет імені Тараса Шевченка (далі - Університет) є багатогалузевим класичним провідним вищим навчальним закладом України, національним надбанням освіти, науки й культури, який за результатами своєї діяльності здобув загальнодержавного та міжнародного визнання.

Університет має статус національного державного вищого навчального закладу, який в межах компетенції, наданої законодавством України діє на підставі статуту.

Університет засновано 8 листопада 1833 року як Імператорський Університет Св. Володимира. Юридичне буття Університету розпочалося з 25 грудня 1833 року. Урочисте відкриття Університету Св. Володимира відбулося 15 липня 1834 року.

Університет є юридичною особою, яка утворена у формі державної установи, має права та обов'язки, які виникають з моменту державної реєстрації, і припиняються від дати внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про його припинення.

Місцезнаходження Університету: 01033, Україна, м. Київ, вул. Володимирська, 60.

Університет має самостійний баланс, відокремлене майно, власний герб, прапор, печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням, офіційні бланки із гербом Університету, сайт, власну газету та наукові журнали.

Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій, Університету присвоєно код 02070944, та надано право здійснювати різні види діяльності відповідно до КПК.

Призначення

Код

ЄДРПОУ

02070944

КОАТУУ

8039100000

КОПФГ

425

Індивідуальний податковий номер

020709426654

ДФС центральний

2810

КЕКВ

2282

Джерело: складено автором на основі виписки з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців.

Центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, у підпорядкуванні якого перебуває Університет, є Міністерство освіти і науки України.

Основними структурними підрозділами Університету є факультети, інститути, кафедри, підрозділи, наукова бібліотека.

Структуру Університету також складають коледжі, ліцеї, лабораторії (навчальні, навчально-наукові, науково-вимірювальні тощо), центри, частини, департаменти, управління, відділи, музеї, студентське містечко, санаторій-профілакторій, оздоровчо-спортивний комплекс у с. Берегове, спортивно-оздоровчий табір у с. Плюти (Київська область), Ботанічний сад імені акад. Фоміна, Канівський природний заповідник та інші структурні підрозділи.

Університету на правах, визначених чинним законодавством України, належать:

    ? грошові кошти, майно, інші об'єкти власності, передані йому фізичними та/чи юридичними особами у формі дарунка, пожертвування або за заповітом і на інших, не заборонених законодавством підставах; ? надходження від власної діяльності та придбане за ці кошти майно.

Фінансування Університету здійснюється за рахунок: коштів загального фонду державного бюджету (заробітна плата працівників та стипендії); коштів, одержаних від основної діяльності (отримання коштів за платне навчання в межах ліцензійного обсягу); коштів, одержаних від господарської діяльності (здача в оренду приміщень та ін); коштів від реалізації майна; добровільних внесків і пожертвувань, грантів, дарунків; надходжень, отриманих від розміщення коштів на депозитних рахунках; коштів, одержаних на виконання цільових заходів; пасивних доходів від ендавменту (користування відсотками без можливості використання основної суми вкладу благодійників).

До основних завдань освітньої діяльності Університету належать:

    - забезпечення, із урахуванням розвитку науки й вимог ринку праці, відповідності освітніх програм Університету потребам держави та суспільства, - формування в Університеті культури якості як основи конкуренто­спроможності Університету та його випускників; - запровадження системи мотивації науково-педагогічних і педагогічних працівників до вдосконалення навчальних програм і забезпечення якості освіти; - забезпечення валідності процедур оцінювання; - інтенсифікація освітнього процесу завдяки широкому впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій і зменшення частки репродуктивної складової; - створення максимально ефективної системи відбору талановитої молоді на навчання в Університеті; - забезпечення довіри ринку праці до присвоєних Університетом кваліфікацій; - формування в Україні та за її межами стійкої позитивної академічної репутації Університету за всіма освітніми програмами; - підвищення ролі Університету на міжнародному ринку освітніх послуг; - диверсифікація джерел фінансування освітньої діяльності Університету як основа реальної академічної автономії і необхідна умова оновлення матеріально-технічної бази для навчання й наукових досліджень; - формування суспільних цінностей і духовних орієнтирів в освітньому й науковому процесах.

Провадження освітньої діяльності у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка здійснюється відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України серія АЕ № 636455 від 09.06.2015 р. та Закону України "Про освіту" від 23.05.1991 № 1060-XII.

Безпосереднє управління діяльністю Університету, відповідно до законодавства і Статуту, здійснює ректор.

Ректор несе повну відповідальність за результати роботи Університету.

Ректор Університету, відповідно до законодавства України та Статуту, діє від імені Університету, представляє його в усіх державних органах, організаціях, установах, розпоряджається майном Університету, укладає угоди (контракти), дає доручення, відкриває в установах банків рахунки Університету.

Ректор Київського університету імені Тараса Шевченка входить до спільки ректорів вищих навчальних закладів україни. Яка існує за рахунок щорічних добровільних внесків [30].

Відповідає за здійснення освітньої, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в Університеті, результати фінансово-господарської діяльності, використання, збереження нерухомого та іншого майна, дотримання законодавства у діяльності Університету.

В університеті працюють понад 2000 науково-педагогічних та понад 1000 наукових працівників на 160 кафедрах. Вчені ступені і звання мають понад 72% викладачів, зокрема 18,25% (371) викладачів - доктори наук, професори; 12 академіків та 19 членів-кореспондентів державних академій. Щороку науковці та викладачі університету публікують монографії, підручники, навчальні посібники та наукові статті, у тому числі за кордоном і у фахових виданнях.

Міжнародне співробітництво почалося з 2012 року, коли університет співпрацював зі 175 партнерами у 55 країнах світу.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка в 2009 році зайняв перше місце серед 234 вітчизняних вузів в загальнонаціональному рейтингу найкращих українських навчальних закладів Компас-2009, при підтримці Світового банку, при складанні якого враховувалася думка працедавців, випускників вишів та експертів.

За версією Webometrics Ranking of World Universities у 2010 р. КНУ єдиний з українських вишів увійшов до 100 найкращих університетів Центральної та Східної Європи (67 місце) (критерій рейтингу - кількість згадок про університет в Інтернеті), за тим же критерієм він зайняв 1-е місце в рейтингу найпрестижніших вузів України і зайняв 1346-е місце серед 6000 найкращих університетів світу.

У щорічному міжнародному рейтингу 600 найкращих вишів світу британської міжнародної компанії en: Quacquarelli Symonds під назвою "QS World University Rankings" 2014-2015 Київський університет опинився у групі вишів "421-430". Цей результат був вищий порівняно з 2013 та 2012 роками. КНУ випередив інші 5 вишів України, що цього року також опинились у рейтингу.

Таким чином, Київський національний університет імені Тараса Шевченка за останні роки перебуває на стадії збереження своїх лідируючих позицій на на ринку освітніх послуг. Однак, у зв'язку зі складною економічною кризою та політичною ситуацією в країні університет не може реалізовувати свій потенціал повністю.

Похожие статьи




Організаційно-правова та економічна характеристика Київського національного університету імені Тараса Шевченка - Організація бухгалтерського обліку в університеті

Предыдущая | Следующая