Напрямки удосконалення аудиту реалізації продукції - Принципи і методи аудиту готової продукції та її реалізації

Система внутрішнього аудиту є частиною системи внутрішнього контролю та займає важливе місце в забезпеченні ефективного управління банком. Слід також зазначити, що поняття "внутрішній аудит" для вітчизняної практики є новим, а особливо в діяльності комерційного банку. В закордонній практиці дане поняття використовують давно і особливо в великих банках, які мають складну управлінську структуру. Впровадження та удосконалення внутрішнього аудиту є одним із оперативних способів підвищення ефективності системи управління.

На сьогодні, внутрішній аудит не виконує повноцін-но своїх завдань, у тому числі, і за рахунок не-своєчасного вжиття заходів керівництвом бан-ку, а отже потребує негайного удосконалення.

В економічній літературі недостатньо досліджено поняття внутрішнього аудиту та оцінку його ефективності.

Аналіз міжнародної практики організації внутрішнього аудиту показує, що служби внутрішнього аудиту та їх співробітники у своїй професійній діяльності зазвичай керуються внутрішніми документами, розробленими у відповідності з українським і міжнародним законодавством, Кодексом професійної етики внутрішнього аудитора, розробленим Інститутом внутрішніх аудиторів США, і відповідними Міжнародними стандартами аудиту.

Основні напрямки удосконалення полягають у встановленні порядку організації процесу внутрішнього аудиту. Дослідження організації управління внутрішнього аудиту в банку показало необхідність її удосконалення в напрямку поліпшення координації проведення внутрішнього аудиту та активного впровадження методів управління аудиторськими завданнями.

По-перше, це передбачає застосування процедур узгодження робочого плану аудиту (за ресурсами, обсягами, цілями, виконавцями та графіком), моніторинг працівників, розподіл відповідальності за контролем процесу перевірки, організацію безперервного огляду аудиторської роботи, реалізацію процесу звітування і відстеження наслідків аудиту, попередню оцінку результатів.

По-друге, це передбачає оцінку ефективності діяльності підрозділу внутрішнього аудиту. Оцінку пропонуємо проводити за такими напрямами: якість розроблених правил і процедур внутрішнього аудиту, забезпечення інформування про результати аудиту, сприяння підвищення професійної компетентності внутрішніх аудиторів.

Розроблені показники виконання аудиторського завдання та можливість оцінки результатів для цілей управління, що дозволяють ефективно виміряти рівень професійної компетентності та отримання сучасних знань підрозділами внутрішнього аудиту; для оцінки видів діяльності та специфічних аспектів результатів аудиту.

Похожие статьи




Напрямки удосконалення аудиту реалізації продукції - Принципи і методи аудиту готової продукції та її реалізації

Предыдущая | Следующая