Вступ - Заголовки в українських газетах и журналах

Заголовок, як відомо, є одним з основних, постійних елементів архітектоніки будь-якого періодичного ЗМІ, як друкованих так і електронних. Більшість підручників та курсів лекцій з техніки оформлення газети подають визначення, близькі до такого: заголовок -- це концентроване відображення головної ідеї твору, головної думки автора, що є лаконічним, максимально стислим, чітким, конкретним.

Перелік характеристик, що їх повинен мати близький до ідеального заголовок такий: простота; однозначність; максимальна інформативність; лаконічність; об'єктивне відображення тематичного змісту тексту; самобутність і оригінальність; публіцистична гострота й експресивність, виразність почуттів, думок; структурна завершеність та інтонаційна виразність; актуальність і конкретність; відповідність змісту матеріалу; точність термінів.

За яким принципом визначають ці критерії дослідники, які подають визначення заголовка і його характеристики (З. Блисковський [2], В. Іванов [4], А. Кулаков [5], М. Тимошик [7] та інші)? Чим вони об'єктивно зумовлені? Якщо досвідом працівників ЗМІ, то можна заперечити: із впровадженням нових інформаційних технологій змінюється й практика функціонування ЗМІ. Ринкові умови диктують свої правила, які, звичайно, не слід сліпо виконувати, але знати які, безперечно, необхідно.

Саме тому дуже актуальною є оцінка заголовків інтернет-видань з погляду їх ефективності, тобто функцій, що вони виконують, функції впливу на читацьку аудиторію. Впливу, що, по суті, є основним завданням рекламного слогана. Впливу, що здійснювався від самого початку виникнення ЗМІ -- звичайно ж, замасковано, - і так само приховано здійснюється й сьогодні, але ще більш упевнено.

Похожие статьи




Вступ - Заголовки в українських газетах и журналах

Предыдущая | Следующая