Використання лексичних засобів у публікаціях Ірини Панасенко, Фразеологізми - Особливості авторського стилю редактора газет "Сумчанка плюс" та "Педагогічна трибуна" Ірини Панасенко

Ідейний і тематичний зміст публіцистичних текстів Ірини Панасенко особливо яскраво виражено на лексичному рівні, який ми і проаналізуємо.

Фразеологізми

Ірина Панасенко інколи використовує фразеологізми, адже вживання готового, чіткого, влучного виразу надає тексту образність, робить його більш приємним для читання.

Для надання тексту іронічного забарвлення або з метою дати предмету і явищу коротку і образну характеристику автор часто використовує трансформовані фразеологізми і крилаті вирази. Все це говорить про те, що Ірина Панасенко володіє образним мисленням, прагне передати читачам свої думки і свої емоції в якомога оригінальній формі.

Розглянемо деякі приклади використання фразеологічних зворотів в текстах Ірини Панасенко.

"Ще з дитинства пам'ятав від мами, золотої трудівниці, що не місце красить людину, а людина місце, тому й працював на всіх посадах сумлінно, професійно, а головне - результативно." (№ 12, 2009 р.).

У даному прикладі автор використовує фразеологізм "не місце красить людину, а людина місце".

Інший приклад. "Адже найстрашніша хвороба, яка, нажаль, не оминула й наше суспільство, - черствість душ" (№ 7-8, 2010 р.).

Тут автор використовує фразеологізм "найстрашніша хвороба - черствість душ".

Розглянемо ще один приклад використання фразеологізмів Іриною Панасенко.

"...успіх - це десять відсотків таланту і дев'яносто - наполеглива робота" (№ 12, 2010 р.).

Наступний приклад. "Певно, втрутилася доля, і Олексій Петрович знаходить себе у школі". (№12, 2009 р.). Тут автор використала фразеологічний зворот "знаходить себе".

Похожие статьи




Використання лексичних засобів у публікаціях Ірини Панасенко, Фразеологізми - Особливості авторського стилю редактора газет "Сумчанка плюс" та "Педагогічна трибуна" Ірини Панасенко

Предыдущая | Следующая