Заходи протипожежної безпеки при роботі на складах і майданчиках - Організація перевозок залізничного транспорту по обслуговуванню основних виробничих цехів на металургійному комбінаті

Згідно з вимогами НАПБ А.01.001-2004 на кожний склад повинен бути розроблений план організації гасіння пожежі із залученням працівників підприємства та техніки. План щорічно перед початком весняно-літнього пожежонебезпечного періоду повинен практично відпрацьовуватися з усіма працівниками підприємства із залученням відповідних підрозділів пожежної охорони.

Вуглеприймальні пристрої повинні бути розташовані вздовж залізничних колій та обладнані майданчиками шириною не менше ніж 1 м. Майданчики повинні бути обладнані огородженням згідно з підпунктом 9.3 розділу VII цих Правил.

Самозаймисте вугілля під час укладення в штабелі необхідно ущільнювати пошаровим коткуванням за допомогою бульдозера або інших шляхових машин.

Відстань між суміжними штабелями вугілля повинна бути не менше ніж 1м при висоті штабеля не більше ніж 3м і не менше ніж 2м при більшій висоті штабеля.

Відстань від підошви штабеля до огорожі повинна бути не менше ніж 3м, до залізничної колії або брівки автошляху - не менше ніж 1,5м.

Протипожежні розриви між будівлями і спорудами та відкритими діючими складами вугілля з місткістю складу від 5 тис. т до 100 тис. т повинні бути не менше ніж 8 м; з місткістю від 500 т до 5 тис. т - не менше ніж 5м і за місткістю до 500 т - не менше ніж 3 м.

Умови охорони праці та безпеки будови та експлуатації складів нафти та нафтопродуктів з тиском насичених парів не вище 93,3 кПа повинні відповідати вимогам ВБН В.2.2.58.1-94 Проектування складів нафти та нафтопродуктів з тиском насичених парів не вище 93,3 кПа, затверджених наказом Державного комітету України по нафті і газу від 18.03.94 №133, а в частині пожежної безпеки - вимогам нормативних актів з пожежної безпеки для коксохімічних виробництв.

Склади рідкого палива повинні бути обладнані блискавкозахистом та заземлювальними пристроями відповідно до чинних нормативно-правових актів.

Майданчики для зливання рідкого палива повинні бути обладнані світильниками у вибухозахищеному виконанні.

Естакади для зливання рідкого палива повинні бути обладнані майданчиками для обслуговування зливних лотків і люків залізничних цистерн.

Майданчики для обслуговування зливних лотків повинні бути на рівні головок рейок з обох боків естакади. Відстань від частин залізничних цистерн, що виступають, до поручнів майданчиків повинна бути не менше ніж 0,7м.

Пару в залізничні цистерни для підігріву мазуту необхідно подавати гнучкими гумовими шлангами, що приєднуються через вентилі до паропроводів. Зливання мазуту необхідно проводити після перекриття подачі пари та видалення шланга з цистерн.

Після закінчення робіт із зливання рідкого палива та вивезення з естакади залізничних цистерн зливні лотки необхідно звільнити від залишків рідкого палива, закрити кришками з неспалимих і неіскроутворювальних матеріалів, а майданчики, відкидні містки, естакади очистити від розлитого палива.

Під час приймання та зберігання рідкого палива, а також під час заміру залишків рідкого палива, огляду, очищення резервуарів для освітлення необхідно використовувати акумуляторні ліхтарі у вибухозахищеному виконанні.

Бункери для зберігання самозаймистих матеріалів повинні бути обладнані пристроями, що контролюють температуру та зблоковані з включенням у роботу засобів пожежогасіння.

На кожній ділянці складського приміщення повинен бути пожежний щит, який обладнаний засобами пожежної безпеки і вогнегасниками відповідно з умов пожежогасіння і вогненебезпечності тих матеріалів, що зберігаються на складі. Крім того ділянки складів додатково забезпечуються протипожежними установками, а в закритих складах обладнуються системи протипожежної сигналізації.

Похожие статьи




Заходи протипожежної безпеки при роботі на складах і майданчиках - Організація перевозок залізничного транспорту по обслуговуванню основних виробничих цехів на металургійному комбінаті

Предыдущая | Следующая