Заходи з охорони праці і протипожежній беспеці, Заходи з охорони праці при розвантаженні та очищенні вагонів - Організація перевозок залізничного транспорту по обслуговуванню основних виробничих цехів на металургійному комбінаті

Заходи з охорони праці при розвантаженні та очищенні вагонів

При розвантаженні і очищенні вагонів вантажники зобов'язані виконувати наступні заходи безпеки вимог охорони праці:

Відкривати люки піввагонів на бункерах дозволяється досвідченим вантажникам, що мають на цей дозвіл від старшого вантажника.

Відкривати борти платформ дозволяється після того, як вантаж відібраний від борту і вантажник зможе стійко і безпечно стати на підлогу платформи.

Перед відкриттям бортів платформ перевіряють справність запорів. Спочатку відкривають середні борти платформ, а потім по черзі крайні.

Відкриття і закривання люків хоперів із крючковими замками проводиться збоку за допомогою лому із дотриманням обережності, особливо в непогожу погоду і ожеледь.

Вивантаження вантажів з піввагонів проводиться по вказівці старшого вантажника, бригадира.

Двері критих вагонів повинні відкриватися в зручному місці до подачі їх на фронт вивантаження.

Відкриття дверей в критих вагонах проводиться двома або трьома вантажниками. Відкривати двері потрібно за допомогою лому. Необхідно остерігатися випадання вантажу з вагону при відкритті дверей.

Перед відкриттям дверей критого вагону слід переконатися в справності дверей і рейки, по якій рухається ролик дверей.

Відкриття люків піввагонів проводиться збоку, щоб випавший вантаж не впав на ноги. Відкриття і закриття люків в піввагонах необхідно починати з крайнього люка.

Відкриття люків піввагонів одним вантажником проводиться в наступному порядку:

    - відкрити запобіжний сектор (кулісу) першого люка; - за допомогою удару ломиком догори відкрити перший замочний крюк; - після відкриття першого замочного крюка першого люка, потрібно стати проти другого закритого люка, після чого, відкрити запобіжний сектор (кулісу) другого замочного крюка і ломиком відбити другий крюк першого люка.

У тій же послідовності проводити відкриття наступних люків.

Вхід в піввагон для його очистки і вихід з вагону проводиться через середній люк. Перед входом у вагон очистити люк від залишків вантажу і перевірити надійність кріплення люка на петлях.

Закриття люків піввагонів двома вантажниками проводиться в наступному порядку:

    - вставити ломики в проушини люка, підняти люк і зафіксувати на першу клямку замочних крюків, після чого один з вантажників (за погодженням) підтримує люк, а другий, вставивши лом в петлю, що знаходиться посередині люка, замикає його на замочні крюки; - другий вантажник за допомогою лому добиває замочні крюки до повного закриття; - закрити запобіжні сектори (куліси).

Закриття люків піввагонів одним вантажником забороняється.

При відкритті люків у вагонах з бічними кришками необхідно проявляти обережність, щоб вантаж не впав на ноги.

При розвантаженні стружки з вагонів необхідно стежити, чи немає в стружці ваговитих предметів, які можуть випасти з вагону, скотитися по укосу вантажу і попасти на ноги.

При очищенні вагонів на ділянці ЦПВ після вивантаження лісу стійки необхідно відкручувати від кузова вагону лише після розбирання торцевого щита.

На складі мастил ЦПВ при вивантаженні бочок використовувати трапи і скати. При скачуванні з верхніх рядів або з нижнього ряду на підлогу і викочуванні бочок вантажники повинні знаходитися на безпечній відстані.

При вивантаженні бочок навантажувачем вантажники повинні погоджувати свої дії з водієм навантажувача. Скачувати або скидати чергову бочку можна лише після того, як буде прибрана попередня.

Непропитанні шпали повинні переноситися двома робітниками на однойменних плечах і скидатися по команді робітника, що йде попереду.

Навантажування і розвантаження пеку і вантажів, що містять пік, як правило, проводяться вночі. Як виняток, допускається навантажування і розвантаження цих вантажів під навісом, в приміщенні або в затемненому місці.

Щоб уникнути утворення пилу, пік і вантажі, що його містять, повинні при навантажуванні і вивантаженні змочуватися водою.

Робітники, в яких при роботі з їдкими вантажами, що порошать, з'явилися навіть незначні роздратування шкіри, слизистої оболонки, повинні припинити роботу, повідомити змінного бригадира і звернутися в здоровпункт.

При навантажуванні і вивантаженні хлорного вапна робітник повинен зажадати видачі захисних окулярів і респіратора.

При роботі в респіраторах представляється періодичний відпочинок із зняттям респіратора.

Фільтр респіратора (марлева прокладка) повинен мінятися у міру забруднення.

Металобрухт необхідно вивантажувати по порядку зверху, не висмикуючи знизу або середини. Ваговитий металобрухт вивантажується вантажопідйомними механізмами.

При навантажуванні і вивантаженні цеглини необхідно брати в руки не більше 8 цегли, загальна вага якої не повинна перевищувати 24 кг

При перенесенні цеглини необхідно стежити, щоб цеглина не впала на ноги. При укладанні стопок цеглини в штабель необхідно стежити, щоб не притиснути пальці рук.

Укладання цеглини в штабель проводиться на рівному місці із зв'язком між цеглою, щоб уникнути розвалу штабелю. Висота штабелю допускається не більше 1,6м; ширина проходів між штабелями не менше 1,2м.

При очищенні вагонів бригадир повинен переконатися в закріпленні партії вагонів гальмовими башмаками і обгородженні вагонів сигнальними щитами. Після очищення кожного вагону вантажник зобов'язаний очистити габарити.

При закритті дверей критого вагону необхідно братися за поручні і засувати двері від себе. Не можна братися руками за раму дверей.

На складі Запоріжжя-Ліве, на фронті вивантаження піску, відкриття люків вагонів проводити подовженими ломиками, стоячи збоку.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

Вивантажувати вночі вагони в неосвітлених місцях, працювати без спецодягу і рукавиць.

Знаходження будь-кого внизу перед колодами, які скачуються, або ззаду колод, які накочуються вгору.

Знаходитися під вантажем, що піднімається або опускається.

Вивантажувати вагони і хопера з металодобавками, якщо в них виявлені легкозаймисті речовини (промаслена стружка, дрантя і так далі).

Закривати люки піввагонів, борти платформ і двері критих вагонів над бункерами.

Ця робота проводиться за межами бункерів в зручному місці.

Ставити ломик вертикально, притуляти до стіни, до вагону і так далі

Похожие статьи




Заходи з охорони праці і протипожежній беспеці, Заходи з охорони праці при розвантаженні та очищенні вагонів - Організація перевозок залізничного транспорту по обслуговуванню основних виробничих цехів на металургійному комбінаті

Предыдущая | Следующая