Організація прийому та відправлення поїздів на станції "Східна" - Організація перевозок залізничного транспорту по обслуговуванню основних виробничих цехів на металургійному комбінаті

Прийом поїздів на станції Східна здійснюється згідно вимог інструкції по руху поїздів і маневровій роботі (ІРП) і наступних вимог ТРА станції Східна:

Мінімальний необхідний час між початком приготування маршруту і прибуттям (відправленням) поїзда:

З боку станції Запоріжжя-Ліве п."А", Запоріжжя-Ліве п."Б", Південна, Підборочна, Сортувальна, Шихта, Силікатна, Гранбасейн - не менше 1 хв.

У бік станції Запоріжжя-Ліве п."А", Запоріжжя-Ліве п."Б", Південна, Підборочна, Сортувальна, Шихта, Силікатна, Гранбасейн - не менше 1 хв.

Диспетчер і черговий по станції попереджають керівників маневрів і машиністів локомотивів про прийом поїздів по двосторонньому парковому зв'язку і радіозв'язку і переконується, що воно сприйняте правильно (коротким повторенням).

Порядок перевірки вільності колій провадиться за наявності і нормальній дії пристроїв рейкових кіл - по контрольних приладах апаратів управління.

За відсутності рейкових кіл або при порушенні нормальної дії цих пристроїв - з непарного боку осі станції до осі станції перевірка вільності колій здійснюється черговим по посту МВ-1, з парного боку станції до осі станції черговим по станції.

Перевірку вільності колій черговий поста "Горочний" і черговий по станції можуть доручити складачеві поїздів, помічникові машиніста тепловоза, регулювальникові швидкості руху вагонів, машиністові тепловоза.

Працівник станції, якому доручено визначити вільність колії, зобов'язаний пройти уздовж колії прийому і доповісти черговому по станції.

В правильності приготування маршрутів прийому, відправлення поїздів черговий по станції (посту) переконується за наявності і нормальній дії пристроїв СЦБ диспетчер, черговий по станції переконуються в правильності приготування маршрутів прийому і відправлення поїздів по контрольних приладах апарату управління.

При порушеннях нормальної дії пристроїв СЦБ правильність приготування маршрутів і положення стрілок контролюється на табло особистою перевіркою положення стрілочних рукояток на пульті управління і за свідченнями контрольних приладів. А при установці курбелем по маршруту, проводиться замиканням стрілочних вістряків на висячий замок у стрілок вимкнених із централізації і переведених на ручне обслуговування.

Порядок прийому поїздів

Порядок переконання черговим по станції про прибуття поїзда у повному складі, при працюючому автоблокуванні і напівавтоблокуванні, зі всіх напрямів, визначається по контрольних приладах апаратів управління.

При закритті на перегонах дії автоблокування і напівавтоблокування, а так само при несправності роботи пристроїв ЕЦ: із ст. Південна, Підборочна, Сортувальна черговий по станції переконується в повному прибутті поїзда через складачів і локомотивні бригади. Із ст. Запоріжжя-Ліве п."А" через чергового по посту "Горочний" або складача або локомотивну бригаду. З боку ст. Запоріжжя-Ліве п."Б", Шихта, Гранбасейн, Силікатна через складачів або локомотивні бригади. У всіх вказаних випадках шляхом перевірки номера хвостового вагону, переданого черговим по сусідній станції.

Прийом поїздів безпосередньо до технологічних ділянок виробництва проводиться маневровим порядком по дозволяючим показанням маневрових світлофорів, розташованих в нижній частині вхідних світлофорів і далі по маршруту проходження поїзда на колію прийому.

Порядок прийому поїздів на частково зайняті рухомим складом колії здійснюється по запрошувальних сигналах, які встановлені на вхідних світлофорах трохи нижче за основні голівки.

Дозволяється прийом одиночних локомотивів на частково зайняту колію із станцій Південна (колії 1-20,40), Підборочна (колії 1-8,40) . При цьому дозволом машиністові про прийом поїзда на частково зайняту колію служить один місячно-білий вогонь маневрових світлофорів встановлених на вхідних світлофорах Чю, Чп відповідно. Перевірка вільної частини зайнятого рухомим складом колії здійснюється особисто черговим по станції або по доповіді, після перевірки колії локомотиво-складацькою бригадою.

Дозволяється прийом одиночних локомотивів і господарських поїздів на частково зайняту колію із станцій Сортувальна (колії 1-18, 40), Запоріжжя-Ліве п."А" (колії 1-20). Вказівкою машиністові про прийом поїзда на частково зайняту колію служить один місячно-білий вогонь маневрових світлофорів встановлених на вхідних світлофорах ЧС, НА відповідно. Перевірка вільної частини зайнятого рухомим складом колії здійснюється особисто черговим по станції або по доповіді локомотиво-складацької бригади, або чергового по посту "Горочний".

Порядок прийому на станцію поїздів при заборонному показанню вхідного (маршрутного) світлофора і по неправильній колії (за відсутності на цій колії вхідного світлофора) проводиться по дозволяючому показанню запрошувального сигналу на кожному вхідному світлофорі або за наказом диспетчера (чергового по станції), який переданий по радіозв'язку на всі напрями.

Порядок одночасного прийому поїздів протилежних напрямів забороняється у всіх випадках, якщо продовження маршруту прийому одного з поїздів перетинає маршрут прийому іншого поїзда.

Порядок відправлення поїздів

При відправленні поїздів черговий поста "Горочний" проводжає поїзди на станцію Запоріжжя-Ліве п."А", які відправляються з 9 колії по 18 колію. Останні поїзди на станції не проводжуються.

При відправленні із станції поїздів при заборонному показанні вихідних сигналів і з колій, де немає вихідних сигналів видається письмовий або усний реєстрований дозвіл диспетчера або чергового по станції.

Одночасне відправлення і прийом поїздів вирішується тільки в тому випадку, якщо маршрут прийому і відправлення ізольований.

Порядок прийому господарських поїздів і підштовхуючих локомотивів зі всіх напрямів на станцію Східна проводиться по дозволяючому показанню вхідного світлофора для першого поїзда і по запрошувальному сигналу для кожного наступного поїзда.

Допускається прийом господарських поїздів і одиночних локомотивів із станцій Південна, Підборочна (на всі паркові колії і в 2-й маневровий район), із станцій Запоріжжя-Ліве п."А", Сортувальна (на всі паркові колії) по дозволяючому показанню маневрових світлофорів встановлених на вхідних світлофорах сигналів ЧЮ, ЧП, НА, ЧС відповідно.

Маневровий порядок руху поїздів між роздільними пунктами

Рух складів маневровим порядком здійснюється:

Станція Східна - станція Шихта через колії локомотивного депо ст. Східна. Переговори про рух маневрових складів ведуть диспетчера Східного і Шихтового районів з повідомленням машиніста тепловоза (старшого в зміні) ЦРРС і екіпірувальника екіпірувального пункту.

Станція Східна - станція Мартени по колії № 102А 5-го району ст. Східна і по колії № 22 4-го району ст. Східна. При цьому переговори про рух поїздів ведуть диспетчера Східного і Мартенівського районів.

Станція Східна - Запорізький сталепрокатний завод через СП № 79 ст. Східна. Переговори про рух поїздів ведуть диспетчер Східного району і черговий по станції Метизна ВАТ ЗСПЗ.

Станція Східна - Запорізький завод металоконструкцій. Подача і прибирання рухомого складу локомотивами станції Східна проводиться по дозволу і вказівці диспетчера Східного району на виставочну колію ЗЗМК.

Станція Східна - станція Підборочна через ділянку ЧП І станції Східна. Переговори про рух поїздів ведуть диспетчера Східного і Підборочного районів.

При цьому для всіх вказаних вище ділянок встановлені наступні вимоги:

Машиніст локомотиву зобов'язаний до проїзду межі станції узгоджувати порядок руху з диспетчером району (черговим по станції), куди повинен бути рух. Маневровий диспетчер, у свою чергу, зобов'язаний вказати локомотиво-складацькій бригаді маршрут проходження по району станції. При роботі в районі декількох локомотивів, диспетчер вказує з якою локомотиво-складацькою бригадою необхідно погоджувати порядок проїзду через район, а також вказує порядок приготування маршруту прослідування. Приготування маршруту може проводити складач потягів прибулого поїзда, так і керівник маневрів, що працює в даному маневровому районі, по вказівці диспетчера даної станції.

Додаткові вказівки по прийому і відправленню поїздів

Рух поїздів на ст. Запоріжжя-Ліве, Силікатна, Підборочна, Сортувальна, Південна і у зворотному напрямі, проводиться локомотивом вперед.

Допускається прийом поїздів вагонами вперед із станції Сортувальна на частково зайняті колії парку ст. Східна по маневровому сигналу встановленому на вхідному світлофорі ЧС. Маршрут прийому набирається маневровим маршрутом, якщо приймається поїзд, сформований з вагонів загальномережевого і заводського парку, - вагони переставляються на інші колії парку станції маневровим порядком.

Дозволяється відправлення поїздів вагонами вперед на станції Шихта, Гранбасейн, при цьому довжина поїзда не повинна перевищувати 92 осі на ст. Шихта і 84 осі на ст. Гранбасейн. Швидкість не повинна перевищувати 15 км/год, при супроводі поїзда складачем за наявності радіозв'язку у складача.

При прийомі поїзда на 1 - 7 колії, диспетчер зобов'язаний переконатися у відсутності гальмових башмаків через помічника машиніста-складача вантажного парку.

При тривалій стоянці поїздів на коліях №19 і №20 проводиться розчеплення поїзда на відстань не менше 6 метрів навпроти будівлі ПТО. Розчеплення складів проводить помічник машиніста-складач по команді диспетчера.

Дозволяється рух поїздів локомотивом вперед на ст. Гранбасейн за умови, що включено 100% гальм в поїзді.

Рух поїздів з одними цистернами для мазутосховища із ст. Східна на ст. Шлакова здійснюється тільки локомотивом вперед у кількості 80 осей. Дозволяється подача комбінованих составів з цистерн і піввагонів на ст. Шлакова тільки локомотивом вперед і 100% включення автогальм. Довжина поїзда не повинна перевищувати 80 осей.

При відправленні із ст. Шлакова на ст. Східна довжина составу з цистерн і піввагонів не повинна перевищувати 160 осей. Рух проводиться локомотивом вперед з включенням 100% автогальм у поїзді.

Видачу попереджень на всі напрями проводить черговий по станції по вказівці диспетчера. При вимушеній зупинці поїзда на перегонах Східна - Південна, Східна - Гранбасейн повинні застосовуватися гальмові башмаки. Закріплення поїзда, що зупинився, проводиться локомотиво-складацькою бригадою. Для цієї цілі на тепловозах повинно бути не менш 4-х гальмових башмаків.

Відправлення ваговитих і довгосоставних поїздів на ст. Запоріжжя-Ліве допускається в кожному випадку по дозволу чергового по станції Запоріжжя-Ліве і вказівці начальника зміни УЗТ.

Оглядачі вагонів доповідають диспетчерові станції про результати технічного огляду поїзда, підготовленого до відправлення по телефону або гучномовному зв'язку. Довідку про випробування автогальм вручають машиністові локомотиву оглядачі вагонів поїзда, тільки після закінчення всіх робіт, пов'язаних з технічним оглядом поїзда. А при відправленні поїзда з Нового складу довідку про випробування автогальм вручає помічник машиніста тепловоза який спеціально виучений на оглядача вагонів.

За правильність навантажування вагонів несуть відповідальність працівники цехів заводу і клієнтури які спеціально виділені, виучені і складали іспити в комісії Укрзалізниці.

Диспетчер повинен відкривати вихідний сигнал тільки після того, як переконається в тому, що склад сформований і підготовлений до відправлення.

При прийомі поїзда із ст. Запоріжжя-Ліве п."Б" на 8-у колію ст. Східна, зупинка останнього вагону визначається білою смугою нанесеною впоперек колії на відстані 35 метрів від краю вагової платформи. Вказівка про зупинку поїзда машиністові тепловоза передає вагар тензометричних вагів по маневровому радіозв'язку або через маневрового диспетчера.

Швидкість руху прибуваючих поїздів в місцях проведення дозиметричного контролю (біля тензовагів 2 і у світлофора НБ) встановлена 5 км/ч.

Щоб уникнути зупинки рухомого складу на вантажоприйомній платформі тензовагів диспетчерові Східного району необхідно приймати поїзд на 8-у колію довжиною не більше 49 вагонів.

Дозволяється пропуск поїздів ДСС, прямуючих на склади (і назад) ст. Запоріжжя-Ліве п."Б, через всі паркові колії. Перед відкриттям вхідного світлофора диспетчер Східного району, через складача маневрового парку або локомотиво-складацьку бригаду, зобов'язаний переконатися у відсутності гальмових башмаків на коліях прийому.

При прийомі і відправленні поїздів з колій 1-7 і 9-18, черговий по станції зобов'язаний переконатися у відсутності гальмового башмака на колії.

Відправлення поїзда, голова якого знаходиться за вихідним сигналом, із станції Східна на інші станції виконується згідно ІРП.

Дозволяється рух думпкарного поїзда із станції Гранбасейн на ст. Шлакова вагонами вперед, не більше 20 вагонів, за наявності перехідної площадки по ходу руху поїзда на першому вагоні і за наявності радіозв'язку у складача, при цьому складач супроводжує поїзд, перебуваючи на перехідній площадці першого по ходу вагону.

При проходженні об'єднаного думпкарного поїзда із станції Відвальна на станцію Шлакова і роз'єднанні його на станції Східна, необхідно цьому думпкарному поїзду, перед відправленням на станцію Шлакова, провести 100% включення і повне випробування гальм, з врученням довідки ВУ-15 оглядачем вагонів станції Східна.

Встановлюється наступний порядок включення і випробування гальм при русі думпкарних поїздів:

    - станція Шлакова - станція Східна - 100% включення і повне випробування гальм, довідку ВУ-15 виписує помічник машиніста тепловоза - складач, що виконує обов'язки оглядача вагонів. - станція Східна - станція Відвальна - після обгону локомотиву і його причіплювання до вагонів 100% включення і повне випробування гальм, довідку ВУ-45 виписує оглядач вагонів станції Східна. - станція Відвальна - станція Східна - 100% включення і повне випробування гальм, довідку ВУ -45 виписує помічник машиніста - складач, що виконує обов'язки оглядача вагонів. - станція Східна - станція Шлакова - після обгону локомотиву і його причіплювання до вагонів 100% включення і повне випробування гальм, довідку ВУ-15 виписує оглядач вагонів станції Східна.

Технічний огляд вагонів думпкарного поїзда на станційних коліях проводить оглядач вагонів по пред'явленню диспетчера, звертаючи особливу увагу на цілісність розвантажувальної системи і кріплення валиків розвантажувальної системи від циліндра до кузова, ходову частину і гальмівне обладнання. У разі виявлення несправності вагону, з якою вагон не може слідувати під навантажування або вивантаження, оглядач вагонів доповідає диспетчерові про відчеплення вагону в установленому порядку.

Дозволом машиністові на відправлення з локомотивного депо служить дозволяюче показання (зелений вогонь) вихідного світлофора Н41.

Похожие статьи




Організація прийому та відправлення поїздів на станції "Східна" - Організація перевозок залізничного транспорту по обслуговуванню основних виробничих цехів на металургійному комбінаті

Предыдущая | Следующая