УКХ радіоустановка з радіотелефоном і ЦВВ - Радіоустаткування морського транспорту

Радіостанція аварійний антена сигнал

УКХ радіоустановка забезпечує радіотелефонний зв'язок і цифровий вибірковий виклик на відстані 20-30 морських миль. Вона складається з:

    - приймача/ передавача з антеною, блоком керування, мікрофоном і вбудованим чи зовнішнім гучномовцем; - пристрою (модему) ЦВВ для несення безупинної вахти на 70 каналі і формування викликів з різними пріоритетами.

УКХ радіоустановка може складатися з двох чи одного блоків, як це реалізовано в апаратурі Sailor4000 (рис. 1.2).

Використовуються класи випромінювань: F3E/G3E для радіотелефонії і G2В для ЦВВ. Швидкість передачі інформації в режимі ЦВВ складає 1200 біт/с.

Антени радіостанції мають вертикальну поляризацію і кругову діаграму спрямованості. Вихідна потужність передавача може бути в межах від 6 до 25 Вт. Повинне бути передбачене зниження потужності передавача до величини в межах (ОД - 1) Вт для зв'язку на близьких відстанях.

Пристрій ЦВВ дозволяє складати передані виклики і переглядати прийняті виклики. У новій апаратурі Sailor4000 для кращого сприйняття інформації дисплей значно збільшений. Тому оператор може відразу ж бачити всю отриману у виклику інформацію. В знову встановлюваних пристроях ЦВВ дисплей повинний мати достатні розміри для висновку не менш 300 символів.

укх радіоустановка з цвв (sailor 2000)

Рис. 2. УКХ радіоустановка з ЦВВ (Sailor 2000)

Крім того, контролер ЦВВ має:

    - засоби для перевірки підготовленого повідомлення до його передачі; - засоби ручного введення координат судна і часу, на яке були визначені ці координати (додатково може бути передбачене автоматичне введення); - засоби для перевірки пристрою ЦВВ без випромінювання сигналів; - засоби подачі спеціального звукового сигналу і візуальної індикації при прийомі виклику лиха чи терміновості, при цьому повинне бути передбачене ручне скидання звукової і світлової сигналізації про прийом сигналу небезпеки чи терміновості; - можливість підключення до нього принтера для видачі змісту викликів на друк.

У пристрої ЦВВ передбачене збереження в пам'яті не менш 20 останніх отриманих повідомлень про лихо. Ці повідомлення зберігаються в електронній пам'яті пристрою і не можуть бути вилучені чи змінені яким-небудь образом оператором. Ідентифікатор (MMSI судна) повинний бути доступний для перегляду і захищений від заміни оператором. Пристрій ЦВВ повинний зондувати частоту 156,525 МГц (70 канал) для визначення наявності сигналу. Виклик не повинний подаватися, якщо канал зайнятий іншими викликами, за винятком викликів у випадку лиха і безпеки.

Оповіщення про лихо повинне подаватися тільки спеціальною кнопкою, яку можна розпізнати і яка повинна бути захищена від випадкового включення.

Передача про лихо повинна здійснюватися як мінімум двома незалежними діями.

Устаткування повинне вказувати стан передачі оповіщення про лихо. Повинна бути передбачена можливість у будь-який час перервати оповіщення про лихо й ініціювати його передачу

Експлуатаційні вимоги до суднових УКХ радіоустановок, що забезпечують радіотелефонний зв'язок і цифровий вибірковий виклик, викладені в Резолюції А.803(19) [6].

Похожие статьи




УКХ радіоустановка з радіотелефоном і ЦВВ - Радіоустаткування морського транспорту

Предыдущая | Следующая