Вимоги охорони праці в проектованому підрозділі - Організація авто-сервісного обслуговування

Техніка безпеки на пості загальної діагностики

Перед початком роботи:

    - одягнути і привести в порядок спец. одяг; - підготувати робоче місце; - перевірити справність інструменту обладнання; - при виявленні несправності інструментів, обладнання, електропостачання - повідомити майстра рем. зони.

Під час роботи:

    - зняття транспортування і встановлення вузлів і агрегатів на стенди проводити тільки з допомогою піднімально-транспортних засобів; - розбирання і збирання агрегатів виконувати тільки на столі або на стендах при допомозі знімачів і відповідних пристроїв; - зняття і установку пружин проводити з допомогою спеціальних пристроїв; - знятті деталі складувати на стелажах; - забороняється застосовувати етилований бензин для миття деталей і вузлів; - не допускати попадання мастильних матеріалів на підлогу; - при отриманні травми на виробництві, негайно звертатися за допомогою і повідомити про даний випадок майстру рем. зони.

Після закінчення роботи:

    - вимкнути обладнання і привести робоче місце в порядок; - прибрати інструменти, пристрої в відведене для цього місце; - повідомити майстру про всі недоліки, виявлені під час роботи; - заборонено мити руки в маслі, бензині, керосині і витирати їх ганчір'ям, забрудненим тирсою і стружкою.

Розташування оглядових канав і естакад на території підприємства або в приміщеннях повинно забезпечувати безпечний заїзд та з'їзд з них транспортних засобів. Розміри оглядових канав і естакад визначаються у залежності від типу автомобілів, технологічного устаткування, що застосовується. Довжина робочої зони оглядової канави і естакади повинна бути не менше габаритної довжини транспортних засобів. Оглядові канави для входу у них і виходу обладнуються сходами шириною не менше 0,7 м в кількості:

    - для тупикових оглядових канав, об'єднаних траншеями - не менше одних на три канави; для індивідуальних проїзних оглядових канав, об'єднаних тунелями - не менше одних на чотири канави; - для проїзних оглядових канав поточних ліній - не менше двох на кожну поточну лінію, розташованих з протилежних сторін (відстань до найближчого виходу повинна бути не більше 25 м); - для тупикових оглядових канав, не об'єднаних траншеями, одними на кожну канаву.

Сходи повинні бути захищені від вологи і грунтових вод, утримуватися в чистоті, не захаращуватися деталями і різними предметами. В місцях переходу оглядові канави і траншеї повинні мати з'ємні перехідні містки шириною не менше 0,8 м. Кількість перехідних містків повинна бути на один менше від кількості місць для установлення на канаві автомобілів.

Похожие статьи




Вимоги охорони праці в проектованому підрозділі - Організація авто-сервісного обслуговування

Предыдущая | Следующая