Вимоги до складу радіоустаткування - Радіоустаткування морського транспорту

У всіх районах ГМЗЛБ повинна бути забезпечена постійна можливість аварійного оповіщення. Для цих цілей ІМО розроблені мінімальні вимоги до складу радіоустаткування залежно від району плавання і його розміщенню, а також експлуатаційні вимоги до цього обладнання.

Кожне судно повинне мати радіоустаткування, що відповідає району плавання. Мінімальний обов'язковий склад радіоустаткування залежно від району плавання приведений у таблиці 2:

Таблиця 2. Комплектація обладнанням морських суден

Радіообладнання

Морські райони

А1

А2

А3 Без ІНМ

А3 З ІНМ

А4

УКХ радіоустановка з ЦВВ

+

+

+

+

+

Приймач НАВТЕКС

+

+

+

+

+

РЛМВ (SART)

+

+

+

+

+

АРБ (EPIRB)

+

+

+

+

+

Портативні аварійні радіостанції

+

+

+

+

+

ПХ установлення з ЦВВ

+

+

ПХ/КХ радіоустановка з ЦВВ і ВПБД

+

+

Суднова супутникова станція ІНМАРСАТ

+

Приймач РГВ або приймач ІБМ на КХ

*

*

+

+

+

Якщо судно здійснює рейси в районах, які не охоплені системою НАВТЕКС, то необхідна наявність приймача РГВ або приймача ІБМ на КХ.

Згідно із завданням на дипломну роботу необхідно надати характеристику радіообладнанню судна, якому дозволений вихід в райони плавання А1, А2.

Незалежно від району плавання на кожному судні повинен бути мінімально необхідний склад радіоустаткування, що включає 5 найменувань.

Кожне судно незалежно від району плавання повинно бути оснащене:

    1. УКХ радіоустановкою із ЦВВ, здатної:
      * передавати й приймати в режимі ЦВВ на частоті 156,525МГц (канал 70), * передавати й приймати по радіотелефону на частотах 156,3 МГц (канал 6), 156,65 МГц (канал 13) і 156,8 МГц (канал 16), * нести вахту в режимі ЦВВ на каналі 70.
    2. Радіолокаційним відповідачем, що працює в діапазоні 9 ГГц. 3. Приймачем НАВТЕКС. Якщо район плавання не обслуговується НАВТЕКС, то судно повинно бути оснащене приймачем РГВ або приймачем ИБМ на КХ. 4. АРБ. 5. Портативними аварійними УКХ радіостанціями.

На всіх пасажирських судах крім зазначеного радіоустаткування повинна бути УКВ радіостанція, що працює на частотах 121,5 МГц та 123 МГц.

На судах, що перебувають винятково в районі А1, повинен бути встановлений як мінімум зазначений склад радіоустаткування.

У районі А1 допускається замість АРБ системи КОСПАС-SARSAT мати на борті УКХ радіобуй, що працює на 70-м каналі УКХ. Інше радіоустаткування - те ж, що входить у перелік мінімального складу радіоустаткування для всіх районів.

Для суден районів А1 й А2 до обов'язкового переліку додається ПХ радіоустановка, здатна:

* передавати й приймати з метою нещастя й безпеки:

На частоті 2187,5 кГц у режимі ЦВВ,

На частоті 2182 кГц у режимі радіотелефону,

    * нести вахту на частоті 2187,5 кГц у режимі ЦВВ, * передавати й приймати загальну кореспонденцію по радіотелефону в ПХ діапазоні.

Для суден районів А1, А2 й A3 до обов'язкового переліку додається ПХ радіоустановка з перерахованими вище вимогами й суднова земна супутникова станція ІНМАРСАТ.

Якщо судно не обладнане станцією ІНМАРСАТ, то замість неї судно повинно бути обладнане ПХ/КХ радіоустановкою, яка повинна:

    * передавати й приймати з метою лиха й безпеки на частотах лиха й безпеки в ПХ й KB діапазонах:
      - у режимі ЦВВ, - по радіотелефону, - у режимі ВПБД.
    * нести вахту на частотах 2187,5 кГц, 8414,5 кГц і принаймні на ще одній частоті лиха й безпеки піддіапазонів 4, 6, 12 або 16 МГц у режимі ЦВВ, * передавати й приймати загальну кореспонденцію по радіотелефоні або ВПБД у ПХ й KХ діапазонах.

Крім того, на кожнім судні, що робить рейси поза районом дії системи НАВТЕКС, повинен бути встановлений відповідний пристрій для прийому інформації з безпеки мореплавання (приймач РГВ або телексний KХ приймач ІБМ). Варто підкреслити, що приймач KХ ІБМ у районі А4 є єдиним засобом зв'язку для свого району плавання.

Під основним засобом радіозв'язку варто розуміти апаратуру зв'язку, що забезпечує надійний зв'язок у напрямках судно-судно і судно-берег.

Похожие статьи




Вимоги до складу радіоустаткування - Радіоустаткування морського транспорту

Предыдущая | Следующая