Заходи боротьби з туберкульозом молодняку великої рогатої худоби - Туберкульоз молодняку великої рогатої худоби (Епізоотологія та діагностика)

На основі встановлення прояву специфічної алергічної відповіді на ППД-туберкулін у телят з 16-денного віку, можливість прояву у молодих тварин явища латентного мікробізму та ефективності вирощування здорового молодняку розроблена і апробована система оздоровлення молодняку великої рогатої худоби від туберкульозу.

Суть системи полягає в тому, що в неблагополучних господарствах усіх телят, отриманих від інфікованих корів, здають на забій. Телятам випоюють молозиво матері 4-5 днів, після чого годівлю проводять збірним пастеризованим молоком. Такий молодняк піддають діагностичній туберкуліновій пробі не пізніше досягнення ними 30-денного віку. Після першого дослідження алергічну пробу у телят проводять через 30 днів, в наступному - під час проведення планових туберкулінізацій тварин.

Такий організаційно-методичний підхід до проведення оздоровчих протитуберкульозних заходів апробовано з позитивним ефектом у ТОВ Агрофірма "Урожай" Київської області в 2004-2005 роках. При систематичних діагностичних дослідженнях молодняку внутрішньошкірною туберкуліновою пробою до 2006 року не виявлено реагуючих на ППД-туберкулін для ссавців тварин.

Похожие статьи




Заходи боротьби з туберкульозом молодняку великої рогатої худоби - Туберкульоз молодняку великої рогатої худоби (Епізоотологія та діагностика)

Предыдущая | Следующая