Висновки до ІІ розділу, Загальні висновки - Вплив розвиваючих ігор на розвиток пізнавальних здібностей дітей молодшого шкільного віку

На основі проведеної мною роботи в 1 Б классі можна зробити висновок про те, що в результаті роботи з дітьми їх пізнавальні здібності дітей покращились.

Аналізуючи проведене дослідження, можна судити про ефективність використання розвиваючих ігор для розвитку пізнавальних здібностей, а саме уваги та мислення у молодших школярів. Підтвердженням вище сказаного служать отримані результати - зросла концентрація уваги, вона стала більш стійким, сформувалися вміння знаходити істотні ознаки предметів, уміння порівнювати й узагальнювати. В учнів відбувається становлення і розвиток форм свідомості і самоконтролю, зникає острах помилкових кроків.

Тому, є доцільним проведення розвиваючих ігор і активне включення учнів у цей процес.

Загальні висновки

Сьогодні перед загальноосвітньою школою стоїть завдання використати всі можливості, ресурси для підвищення ефективності навчально-виховного процесу. Далеко не всі педагогічні ресурси використовуються у сфері виховання і розвитку дитини. До таких мало використовуваних засобів виховання належить гра. У вході проведеного дослідження, можна зробити висновок, що найбільш чутливий період для розвитку пізнавальних здібностей дітей - це молодший шкільний вік. На основі вивчення особливостей молодшого шкільного віку визначаємо, що гра є однією з важливих видів діяльності.

Аналіз психолого-педагогічної літератури дав можливість виділити в грі такі важливіособливості: - поліфункціональність - можливість надати особистості позицію суб'єкта діяльності замість пасивного "споживача" інформації, вкрай важливі для ефективності навчально-виховногопроцесу. - гра відноситься до непрямим методом впливу: дитина не відчуває себе об'єктом впливу дорослого, є повноправним суб'єктом діяльності.

- гра - це той засіб, де виховання переходить у самовиховання. гра найтіснішим чином пов'язана з розвитком особистості, а саме в період її особливо інтенсивного розвитку в дитинстві, воно набуває особливого значення. При організації розвиваючих ігор необхідно враховувати вікові особливості учнів, оскільки молодший шкільний вік - це період позитивних змін і перетворень. Тому так важливий рівень досягнень, здійснених кожною дитиною на даному віковому етапі. Якщо в цьому віці дитина не відчує радість пізнання, не придбає вміння вчитися, зробити це буде значно важче і вимагатиме незмірно більш високих душевних і фізичних витрат.

В грі у дитини формується уява, яка укладає в собі і відліт від дійсності, і проникнення в неї. Здібності до перетворення дійсності в образі і перетворенню є в дії, її зміни закладаються і підготовляються в ігровій дії, і в грі прокладається шлях від почуття до організованої дії і від дії до почуття. Словом, у грі, як у фокусі, збираються, у ній виявляються і через неї формуються всі сторони психічного життя особистості в ролях, які дитина, граючи, приймає на себе, розширюється, збагачується, поглиблюється сама особистість дитини. В грі у тій чи іншій мірі формується властивості, необхідні для навчання в школі, що зумовлюють готовність до навчання.

На різних етапах розвитку дітям властиві різні ігри в закономірному відповідності із загальним характером даного етапу. Беручи участь в розвитку дитини, гра сама розвивається.

Для того щоб гра була ефективним засобом розвитку і виховання дитини, при організації і проведенні ігор необхідно виконання наступних умов: - емоційні (щоб залучали дитину, доставляли йому задоволення, радість); - пізнавальні, навчальні (дитина повинна вчитися чомусь новому, щось пізнавати, вирішувати, мислити); - гри повинні бути соціально орієнтовані.

Одним із завдань дослідження було розкрити значення ігор у розвитку пізнавальних здібностей молодших школярів та розробити комплекс ігор, що сприятимуть розвитку пізнавального інтересу молодших школярів. За підсумками проведеного дослідження можна сказати, що ці завдання були виконанні. І поставленої на початку дослідження мети було досягнено. Це можна простежити в порівнянні результатів констатуючого та контрольного експериментів, наочно це можна побачити на діаграмах. Рівень розвитку пізнавальних здібностей дітей збільшився порівняно з рівнем до виконання ними системи.

Тому доцільним є проведення розвиваючих ігор і активне включення учнів у цей процес.

Похожие статьи




Висновки до ІІ розділу, Загальні висновки - Вплив розвиваючих ігор на розвиток пізнавальних здібностей дітей молодшого шкільного віку

Предыдущая | Следующая