Вступ - Дослідження організації, як об'єкту управління

Однією з важливих передумов економічного відродження України та подальшій інтеграції до ЄС є стабілізація і зростання виробництва у всіх галузях, на кожному окремо взятому підприємстві. В умовах ринкової економіки потрібне зростання не будь-якого виробництва і не будь-якою ціною, а лише конкурентоздатного.

Зацікавленість підприємств у результатах своєї діяльності посилює необхідність збільшення його конкурентоспроможності, що вимагає вдосконалення роботи всіх служб і підрозділів господарюючого суб'єкту. Конкурентоспроможність виступає одним із важливих факторів забезпечення безпеки підприємства. тобто його виживання в "суворих умовах дійсності" і його подальшого ефективного розвитку.

Щоб не стати банкрутом, підприємство мусить постійно стежити за ситуацією на ринку і забезпечити високу конкурентоздатність своєї продукції.

В останній час підвищилася роль економічного аналізу, як основи прийняття управлінських рішень. Його зміст полягає в дослідженні господарських явищ, ситуацій, факторів, причин, що їх обумовили, оцінці ефективності господарської діяльності і у виявленні внутрішньо господарських резервів та розробці заходів по їх використанню для ліквідації негативних причин і тенденцій.

Це потребує вдосконалення функцій управління процесом виробництва в тому числі і контролю економіки. Контроль як функція управління підпорядкований вирішенню завдань системи управління. Тому призначення контролю відповідає цілям управління, які визначаються економічними і політичними закономірностями розрахунку певної формації. Функції економічного контролю зумовлюються дією основного економічного закону формації і цілями суспільства, інтереси якого він забезпечує.

При переході економіки України до ринкових відносин все більше виникає необхідність активно використовувати менеджмент в управлінні виробничими процесами і не тільки ними.

Метою переддипломної практики є вивчення, аналіз та оцінка ефективності діяльності суб'єкта комерційно-виробничої діяльності, а саме ПП фірми "Фарматон", закріплення теоретичних знань, оволодіння виробничим досвідом і придбання практичних навиків, самостійного аналізу виробничого процесу на підприємствах різних галузей народного господарства.

Завданнями переддипломної практики є:

    - Розглянути організацію як об'єкт управління, вивчити види діяльності та основні функціональні підрозділи.; - дослідити статут підприємства: предмет діяльності підприємства, його цілі; - ознайомитися з історією розвитку організації, місією, метою, іміджем на ринку; - зробити аналіз ділового та внутрішнього середовища підприємства, шляхом вивчення його споживачів, конкурентів, постачальників; організаційної структури; - дослідити обсяги виробництва за останні три роки, виробничі потужності підприємства, витрати підприємства на 1-цю одного виду продукції; - зробити комплексний аналіз та запропонувати конкретні пропозиції по вдосконаленню організації виробництва протягом практики на основі набутих теоретичних знань провести аналіз, описати зміст та запропонувати висновки-рекомендації щодо нарощування ефективності діяльності підприємства або його окремого підрозділу.

Наведені завдання дозволяють оволодіти загальними закономірностями організації виробництва промислових, сільськогосподарських, транспортних та комерційних підприємств.

Дані завдання виконуються шляхом безпосереднього виконання управлінських функцій, співбесіди з управлінським персоналом, спостереження, ознайомлення з організаційно-розпорядчими та звітними документами підприємства.

Похожие статьи




Вступ - Дослідження організації, як об'єкту управління

Предыдущая | Следующая