Вступ - Антикризове управління підприємством

Нестабільність та кризовий стан економіки негативно впливає на всі сфери суспільного та економічного життя країни. В даний час проблема банкрутств, які відбуваються в останні роки все частіше та частіше, є актуальною, тому що від ліквідації великого числа підприємств потерпають люди, які втратили робочі місця, терпить збитки бюджет, куди не надходять податки, і економіка України в цілому. У результаті різкого загострення проблем неплатежів, боргів, неспроможності підприємств, хронічної збитковості їхньої виробничо-торговельної діяльності в умовах ринку закріпився терміни "Фінансовий аналіз", "Антикризове управління". В останні роки вони увійшли високими темпами у науковий і практичний оборот, але разом з тим не здобули чіткого трактування. Фінансовий аналіз в умовах антикризового управління актуалізує функціональні аспекти з виявлення та подолання причин, що перешкоджають оздоровленню підприємства, та радикалізації заходів, які відновлюють його платоспроможність.

Актуальність теми дипломної роботи обумовлена відсутністю належного теоретичного, методичного та законодавчого забезпечення методики фінансового аналізу в умовах антикризового управління, а також необхідністю проведення системних досліджень з питань формування цілісної наукової парадигми антикризового управління фінансами підприємств; визначення функціональних та інституційних особливостей антикризового фінансового аналізу; діагностики банкрутства; удосконалення політики держави в галузі оздоровлення реального сектору економіки, що сприятиме підвищенню фінансової безпеки як окремих вітчизняних підприємств, так і економіки в цілому.

Вивчення опублікованих наукових праць, теоретичних концепцій, відповідного методичного забезпечення та емпіричний аналіз практики фінансового аналізу підприємства в умовах антикризового управління дозволили встановити коло найбільш актуальних проблем, які потребують наукового вирішення. Грунтовних досліджень потребують питання, пов'язані з визначенням фінансово-економічного механізму методики фінансового аналізу в умовах антикризового управління, діагностикою фінансової кризи, плануванням та фінансуванням антикризових заходів, розробленням інструментів зменшення інформаційної асиметрії та управлінням конфліктами інтересів між учасниками економічних відносин.

Метою дипломної роботи є удосконалення інструментів фінансового аналізу в умовах антикризового управління та їх практична перевірка на підприємствах України. Реалізація поставленої мети обумовила такі завдання дослідження:

    - дослідити етапи фінансового аналізу в умовах антикризового управління в економіці України та запропонувати поняття і класифікацію заходів антикризового менеджменту; - дослідити методичні та організаційні основи створення комплексних систем фінансового аналізу в умовах антикризового управління; - проаналізувати діяльність роботи підприємства ТОВ ВКФ "Віта-Авто" за допомогою інструментів діагностики банкрутства; - розробити ефективний механізм фінансового аналізу та впровадження антикризових заходів на підприємствах з метою їхнього фінансового оздоровлення; - розробити методику фінансового аналізу в умовах антикризового управління для підприємств України; - визначити напрямки підвищення ефективності діяльності антикризового менеджменту за допомогою чітко визначених методів фінансового аналізу підприємства.

Об'єктом дослідження є процес фінансового аналізу підприємства в умовах антикризового управління на прикладі ТОВ ВКФ "Віта-Авто".

Предметом дослідження є теоретико-методологічні засади реформування методів та інструментів фінансового аналізу в умовах антикризового управління на підприємствах України.

Теоретико-методологічною основою дипломної роботи є фундаментальні положення класичного, неокласичного та неоінституційного напрямів фінансової науки. Для вирішення поставлених завдань використовувалися такі методи теоретичного узагальнення, аналізу і синтезу - для дослідження загальних понять фінансового аналізу в умовах антикризового управління підприємством, теоретичних засад діагностики; емпіричні - для визначення понятть "фінансовий аналіз", "антикризове управління"; системного і комплексного підходу - для обгрунтування теоретичних та методологічних підходів до проведення економічного дослідження стану підприємства; статистичного аналізу - для розробки методичного підходу до діагностики кризи підприємств; дискримінантного аналізу - для класифікації заходів антикризового управління; статистичні та графічні - для аналізу стану і тенденцій динаміки результатів діяльності підприємств України.

Методологічну основу дипломного дослідження складають фундаментальні положення фінансового аналізу, менеджменту, сучасні концепції управління діяльністю підприємств, а також наукові праці вітчизняних та закордонних економістів, присвячені проблемам фінансового аналізу в умовах антикризового управління підприємством. При виконанні роботи були використані праці таких іноземних та вітчизняних авторів, як: І. Т. Балабанова, С. Г. Бєляєва, А. П. Градова, А. Г. Грязнова, П. Друкера, В. А. Забродського, М. П. Іванова, Т. С. Клебанова, В. Г. Кошкіна, Б. І. Кузіна, Л. О. Лігоненка, Є. С. Мінаєва, Д. Морріса, В. П. Панагушина, В. С. Пономаренка, О. І. Пушкара, Б. А. Райзенберга, М. В. Слабікова, О. С. Соколіцина, Є. А. Уткіна, І. А. Бланка та інших.

Інформаційно-фактологічну базу дослідження склали: зібрані, опрацьовані й узагальнені автором первинні матеріали діяльності ТОВ ВКФ "Віта-Авто", офіційні дані Державного комітету статистики України, законодавчі та нормативні акти Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, нормативні документи, аналітичні огляди, статистичні звіти міністерств та відомств, інших органів державного і регіонального управління.

Основні теоретичні та практичні результати дипломного дослідження, які мають наукову новизну, полягають у такому:

    - доведено об'єктивну неспроможність традиційних вітчизняних методик аналізу фінансового стану давати адекватну оцінку кредитоспроможності та загрози банкрутства суб'єктів господарювання і розроблено комплекс дискримінантних моделей діагностики фінансової кризи українських підприємств на прикладі ТОВ ВКФ "Віта-Авто"; - вироблено комплекс практичних пропозицій щодо оздоровлення підприємств Укриїни на прикладі ТОВ ВКФ "Віта-Авто" ; - удосконалено методичні підходи щодо складання плану заходів з фінансового оздоровлення чи попередження фінансової кризи на підприємстві;

Практичне значення одержаних результатів полягає у використанні запропонованих у дипломній роботі інструментів антикризового управління, діагностики стану неплатоспроможності та розроблених механізмів фінансового оздоровлення підприємства у подальшій діяльності підприємств України, вчасності ТОВ ВКФ "Віта-Авто".

Дипломна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Загальний обсяг роботи становить _____ сторінок і включає 9 рисунки, 26 таблиць. Список використаних джерел містить 76 найменувань.

Менеджмент антикризовий фінансовий

Похожие статьи




Вступ - Антикризове управління підприємством

Предыдущая | Следующая