ВСТУП - Управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємства (на прикладі ВАТ Роменський молочний комбінат)

Протягом останніх років в Україні відбуваються великі політичні, соціальні й економічні перетворення, реформуються відносини власності, створюються нові форми господарювання на селі і незалежні товаровиробники. Проте трансформація суспільства в ринкову соціакультуру супроводжується кризовими процесами по суті в усіх галузях народного господарства, спадом виробництва різноманітних видів продукції і зубожінням населення.

Один з найважливіших напрямків програми реформ у нашій країні - перебудова систем управління підприємством. Особливе значення ця проблема набуває на рівні тих підприємств, місце яких у ринковій економіці повністю змінюється. Коли підприємство стає економічно самостійним об'єктом товарно-грошових відносин, що повністю відповідає за результати своєї господарської діяльності, воно повинно сформувати систему на управління, яка б забезпечила йому високу ефективність роботи, конкурентоздатність - та стійкість положення на ринку. В нових умовах з'являються нові функції, яки раніше були не потрібні. Підприємства набувають рис самостійності, які характерні для умов ринкової економіки. Це вимагає значного розширення сфери управління, збільшення обсягу та ускладнення характеру робіт, що виконуються менеджерами. Також зростає відповідальність за якість та своєчасність прийняття тих чи інших рішень. Науково-технічний прогрес перетворюється на потужний засіб управлінських нововведень, направлених на створення умов для ефективної роботи. У зв'язку з цим, менеджмент на підприємстві, що працює, у ринковому середовищі, ставить високі вимоги щодо професіоналізму управлінського персоналу, від якого залежить ефективність процесу управління, а отже й ефективність діяльності всього підприємства. Оцінка управлінського персоналу - це невід'ємна та одна з найважливіших частин в структурі управління роботою управлінського персоналу. Вона представляє собою певну систему, яка має досить складну структуру та дозволяє виконувати регулятивну функцію по відношенню до діяльності управлінських працівників та керівників, що оцінюються.

Практика управління така ж стара, як і організація. Йшли роки, управління деякими організаціями становилось все більш чітким, складнішим, а саме організації становилися все більш сильнішими і більш стійкими. У нас була планова економіка, і вона із зарубіжного опиту приймала тільки організаційну сторону управління - структуру, розподіл функцій, контроль, організаційні моделювання, визначення аспекту управління зовнішньоекономічною діяльністю.

Для спеціалістів необхідно знати як основи самого менеджменту, так і специфіку управління. В сучасних умовах проблема ефективного планування виробничої діяльності є складною без наявності правильної побудови апарату управління і висококваліфікованих кадрів.

Об'єктом ЗЕД було обрано філію Роменського молочного комбінату.

Вихідною базою для написання дипломної роботи стали законодавчі та нормативні акти з питань управління, наукові праці вчених, річні звіти, статут, установчий договір підприємства та власні спостереження.

При виконанні дипломної роботи нами застосовувалися монографічні, економіко-статистичні, економіко-математичні, соціологічні та інші методи.

Похожие статьи




ВСТУП - Управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємства (на прикладі ВАТ Роменський молочний комбінат)

Предыдущая | Следующая