ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМ ВАТ " РІВНЕАЗОТ ", Випуск стандартизованої продукції, Неефективна структура підприємства, Висока собівартість продукції - Економічне обгрунтування стратегії розвитку підприємства (на прикладі ВАТ "Рівнеазот")

Випуск стандартизованої продукції

Підприємство входить до хімічної галузі народного господарства України. Воно випускає високоякісну продукцію, однак майже не розширює свій асортимент, куди входять в основному мінеральні добрива. Для розширення ринків збуту та пошуку стабільних покупців підприємство повинно орієнтуватись на новітню продукцію. Це призведе до збільшення реалізації, прискорення оборотності оборотних фондів, а отже вивільнення частини грошових коштів та прискорення отримання прибутку в результаті одного обороту.

Неефективна структура підприємства

Із розділу 2.4 видно, що деякі показники тривалості оборотності уповільнюються, також збільшуються запаси на складах підприємства. Все це є результатом неефективного управління складськими залишками та господарською діяльністю в цілому. Збитковість підприємства та незадовільні показники рентабельності підтверджують це. Тому підприємство повинно шукати вихід із цього шляхом реорганізації та перебудови внутрішньої структури прагнучи ефективніше функціонувати, при цьому використовуючи найменше затрат, тобто збутових та адміністративних затрат.

Висока собівартість продукції

Головна мета підприємства - отримання прибутку. Один із шляхів досягнення цієї мети - зниження витрат, що допоможе підприємству отримати переваги над конкурентами та вижити у довгостроковій перспективі. Зниження витрат досягається шляхом економії або від ефекту масштабу.

На підприємстві досить значні витрати при виробництві продукції. Це можна побачити у звіті про фінансові результати. Висока собівартість продукції не дає конкурентних переваг підприємству, та не дозволяє йому отримувати прибуток. Через це підприємство збиткове уже на протязі трьох досліджуваних років.

Для того, щоб підприємство знизило собівартість продукції, потрібно оптимізувати кількість та якість основних виробничих фондів, їхню оптимальну структуру, підвищити завантаження ОВФ, знизити простоювання обладнання, оптимізувати кількісно-кваліфікаційний рівень та кількість працівників.

Похожие статьи




ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМ ВАТ " РІВНЕАЗОТ ", Випуск стандартизованої продукції, Неефективна структура підприємства, Висока собівартість продукції - Економічне обгрунтування стратегії розвитку підприємства (на прикладі ВАТ "Рівнеазот")

Предыдущая | Следующая