Висновки - Застосування методів базових стратегічних підходів для обгрунтування альтернатив розвитку підприємства (на прикладі відокремленого підрозділу "Стандарт" державного підприємства "Красноармійськвугілля")

Об'єктивний аналіз техніко-економічного стану підприємства дозволяє найбільш раціонально розподілити матеріальні, трудові і фінансові ресурси. Економічний аналіз фінансового стану підприємства використовує весь комплекс доступної інформації, носить оперативний характер і цілком підпорядкований волі керівництва підприємством. Такий аналіз дає можливість реально оцінити стан справ на підприємстві, досліджувати структуру собівартості не тільки усієї випущеної і реалізованої продукції, але й собівартості окремих її видів, склад комерційних і управлінських витрат, дозволяє з особливою точністю вивчити характер відповідальності посадових осіб за дотриманням розділів бізнес-плану.

У даній роботі було проаналізовано господарську діяльність ВП "Стандарт" ДП "Красноармійськвугілля". З вищенаведених розрахунків можна зробити висновок, що планові завдання як по виробництву в цілому, так і по окремих видах діяльності, наприклад, сплаті заробітної платні, не виконуються. Це каже про спадний характер виробництва та недостатність як власного прибутку, так і стороннього фінансування. Обсяг реалізації знизився у 2013 році в порівнянні з попереднім роком на 24%, в той час як витрати на виробництво - всього лише на 6%. В той же час прибуток у порівнянні з попереднім роком зріс на 15%, але так й залишився від'ємним, тобто виробництво є збитковим і не може забезпечувати власними силами функціонування. Збитковість підприємства зменшилася, але рівень збитку залишається вищим від критичного і склала 2305 тис. грн., що є загальною тенденцією в роботі українських підприємств, особливо в умовах кризи. Чисельність працівників збільшилася, що відобразилося на фонді заробітної плати, що зріс на 18%.

В даний час перед підприємством постала проблема спадання виробництва. Тож, головною метою ВП "Стандарт" перш за все, є, збільшення обсягів виробництва та реалізації задля отримання прибутку, що не буде від'ємним. Тобто, у даному випадку підприємству необхідно дотримуватися стратегії стабілізації, а конкретно - стратегії підтримки виробничого потенціалу (спрямувати зусилля на посилення виробництва та підтримки майнових комплексів у належному стані).

Собівартість продукції ВП "Стандарт" значно перевищує ціну продажу, як правило в декілька разів. Це обумовлене застарілістю обладнання, технології в цілому, високими затратами на виробництво одиниці продукції, нераціональним розпорядженням наявними коштами. Але все ж таки хоча підприємство і не має прибутку і є для держави збитковим, припиняти його діяльність не є раціональним виходом, тому що тоді залишаться безробітними всі його працівники, це також не дає позитивного економічного ефекту.

Загальна чисельність персоналу збільшилась на 9 осіб в 2011-2012 роках, і на 4 особи з 2012 по 2013 рік. До того ж згідно з коефіцієнтами обороту з прийому також бачимо, що прийняття на роботу стало проходити повільнішими темпами, в той час як кількість звільнених зросла з 3 до 11 чоловік у 2011-2012 роках, а у 2012-2013 роках впала з 11 до 4 працюючих. Коефіцієнт постійності персоналу говорить про стабільність кадрового забезпечення підприємства.

Таким чином, у підприємства, яке аналізується, є великі збитки. Про це свідчить хоча б той факт, що дохід від реалізації продукції підприємства у звітному періоді зменшився на 24,18% порівняно з попереднім періодом. Чистий прибуток зменшився на 153,48%. Операційні витрати збільшилися на 21,37%.

Похожие статьи




Висновки - Застосування методів базових стратегічних підходів для обгрунтування альтернатив розвитку підприємства (на прикладі відокремленого підрозділу "Стандарт" державного підприємства "Красноармійськвугілля")

Предыдущая | Следующая