Заходи щодо підвищення якості продукції на підприємстві - Система управління якістю на підприємстві (на прикладі завода ВАТ "Сизакор")

Протягом 2009.г. в рамках виконання галузевої програми "Якість" ПО "Сизакор" на 2009 р. виконаний великий об'єм робіт по підвищенню якості пластикових труб. Це дозволило досягти наступних результатів за основними якісними показниками:

Забезпечується реалізація державної програми "пластик" в частині, що стосується завод "СИЗАКОР";

Питома вага нової продукції протягом 2-х років з початку освоєння в загальному об'ємі виробництва ПО "СИЗАКОР" склав 78,8 %;

Напрацювання на відмову за наслідками виробничого контролю надійності склало 12585 година.;

Рівень браку продукції в гарантійний період склав 1,06%;

Рівень відмов на прогоні і в секції УП "ТД СИЗАКОР" склав 1,38%;

Підвищення технічного рівня і якості продукції, що виготовляється, а так само проведення рекламних заходів дозволило істотно збільшити об'єм експорту в регіони України.

Основна продукція - пластикові труби сертифіковані на відповідність вимогам по безпеці і ЕМС.

У 2009 році планується:

Забезпечити з метою сертифікації в Україні відповідність що розробляються і продукції, що серійно випускається, вимогам знов введених ДСТУ по ЕМС і безпеці.

Забезпечити організацію проведення комісією УкрСЕРПО інспекційного контролю СМК ПО "СИЗАКОР" у складі РУП "ЗАВОД СИЗАКОР", НІ РУП "ІЦТ", РУП "КСТ" на відповідність вимогам СТБ ІСО 9001.

Забезпечити підготовку відгуків (пропозицій) про проекти державних стандартів.

Забезпечити оновлення, поповнення і актуалізацію фонду нормативних документів.

Забезпечити навчання знов прийнятого персоналу основам МС ІСО сімейства 9000 і СМК ПО "СИЗАКОР".

Забезпечити проведення оцінки задоволеності споживачів за наслідками анкетування на виставках, при сервісному обслуговуванні.

З метою збільшення надійності труб модернізувати рядкову розгортку і джерело живлення.

При висновку контрактів на постачання виробів і матеріалів вносити до розділу "повістка" порядок рекламації і утилізації ПКИ, що відмовили з вини постачальника.

Упровадити у виробництво новий клас труб.

Упровадити в серійне виробництво технологічний процес SMD-монтажа.

Забезпечити оновлення парку робочих засобів вимірювань 5%.

Забезпечити оцінку і розгляд на засіданнях ДОК результатів функціонування процесів СМК.

Розширити область акредитації лабораторії физико-механических випробувань сировини і готової продукції по ДСТУ Р МЕК 60065-2001 з подальшими дооснащением необхідними приладами і пристосуваннями.

При проектуванні буде продовжена розробка і освоєння нових типів труб з розширеними споживчими характеристиками.

Виконання поставлених завдань передбачається досягти за рахунок планування техніко-економічних показників якості підрозділам об'єднання, розгляди їх виконання на засіданнях ДОК у генерального директора і на ПДКК у головного інженера об'єднання. Положеннями про преміювання за основні результати праці робочих і основні результати виробничо-господарської діяльності керівників і фахівців передбачена залежність розміру преміальної оплати праці від виконання якісних показників.

Забезпечення стандартами якості продукції.

ВАТ "Сизакор" має свою лабораторію якості. (див. Додаток А)

Лабораторія якості ВАТ "Сизакор" акредитована на право проведення випробувань, атестація акредитації №45-04 РЕ від 27 вересня 2006г. строком на 4 роки.

Лабораторія оснащена сучасним випробувальним устаткуванням виробництва провідних німецьких і американських фірм і виконує наступні функції:

    - вхідний контроль полімерної сировини, що поступає; - физико-механические випробування готової продукції з метою визначення її відповідності науково-технічною документацією, що діє; - бере участь в проведенні експериментальних робіт по освоєнню нових видів продукції; - перевіряє і підтверджує якість продукції свого виробництва і сертифікує продукцію інших виробників.

Продукція ВАТ "Сизакор" відповідає вимогам міжнародних стандартів ІСО серії 9001;

Оскільки розрив загальносоюзних, часто неефективних, економічних зв'язків і неплатоспроможність нових партнерів ставлять перед підприємством завдання реструктуризації, дослідження мобільних грошових коштів. Швидше за все, саме через нестачу фінансових коштів на сьогоднішній день в Україні не освоєно і виробництво труб із зшитого поліетилену PE-X

То природно виникає глобальна проблема оновлення його стратегії зовнішньоекономічної діяльності. В зв'язку з цим слід поставити наступні завдання:

    -- дослідження ринків передбачуваних постачань поліетиленових труб; -- розробка нових модифікацій ; -- аналіз і обробка друку і інформації, отриманої по прямій і електронній пошті, телефонним дзвінкам в різні регіони СНД від відділу патентно-технічної інформації; -- збір і аналіз даних про підприємства-виготівників полімерних труб в Україні, країнах СНД і далекого зарубіжжя; -- дослідження соціально-економічної ситуації в різних регіонах України, країнах СНД, імпорту-експорту полімерних труб; -- організація і проведення виставок-продажів в Кримському і інших регіонах, широкій рекламній компанії на телебаченні, радіомовленні і в пресі; -- розробка цінової стратегії, виходячи не тільки з собівартості і норм прибули, але і з урахуванням ситуації на ринку аналогічної продукції.

У новому будівництві і при реконструкції старих будівель полімерні труби все активніше витісняють традиційні металеві вироби. Чому? Фахівці відзначають, що при правильному монтажі термін експлуатації полімерних труб в кілька разів вище, чим сталевих. Саме завдяки цьому, а також багатьом іншим позитивним властивостям труби з полімерів заслужено завоювали популярність у будівельників багатьох розвинених країн.

Відомо, що полімерні матеріали не старіють і не схильні корозії. Труби з полімерів мають мінімальний гідравлічний опір, тому витрачається значно менше засобів при перекачуванні питної або стічної води. З роками полімерні труби не заростають зсередини, а значить, не міняють пропускну спроможність протягом всього терміну служби. Одне з найважливіших достоїнств полімерних труб в тому, що вони не бояться переміщень грунту, тому не руйнуються із-за коливань грунту. Яскравий приклад: під час двох крупних землетрусів в Японії (1995 і 2000 рр.) всі водопроводи, виконані з полімерів уціліли.

Окрім цього полімерні труби при рівному діаметрі в 5-Ю разів легше сталевих, що полегшує як доставку і розвантаження, так і монтаж. А враховуючи велику область застосування - водопостачання, водовідведення, теплові мережі, газифікація, технологічні трубопроводи промислового і сільськогосподарського призначення, полімерні труби на сьогоднішній день - отличная альтернатива своїм сталевим "побратимам".

Фахівці відзначають, що при виборі полімерних труб необхідно враховувати ряд чинників. По-перше, для виробництва труб використовується цілий ряд полімерів з різними властивостями. Другий чинник пов'язаний з сучасними технологіями виробництва полімерних труб, які дозволяють, застосовуючи різні методи, усунути недоліки полімерів. Слід також пам'ятати, що оптимальні результати від використання полімерних труб можуть бути отримані при правильному виборі типу труби стосовно заданих умов експлуатації.

Похожие статьи




Заходи щодо підвищення якості продукції на підприємстві - Система управління якістю на підприємстві (на прикладі завода ВАТ "Сизакор")

Предыдущая | Следующая