Розрахунок очікуваного ефекту від активізації інноваційної діяльності підприємства - Діагностика інноваційного розвитку ДП "Ємільчинське лісове господарство"

Очікуваний ефект від активізації інноваційної діяльності підприємства полягатиме у впровадженні виробництва з переробки низькоякісної деревини, тобто технологічної тріски, яка використовується в різних галузях і може служити сировиною для сільського господарства.

Це дозволить не тільки підвищити властивості продукції, її корисність, а й вийти на нові для себе ринки збуту продукції, при чому ці заходи є сприятливими також і для навколишнього середовища, так як менше буде спалюватися низькоякісної деревини.

Для впровадження цієї інновації на підприємстві необхідно здійснити ряд витрат, що відображено у таблиці 3.1.

Таблиця 3.1

Кошторис впровадження інновації

Пункти витрат

Сума витрат, тис. грн.

Джерела фінансування

Проектні роботи

90

Власні кошти

Обладнання

2000

Власні кошти

Перекваліфікація персоналу

350

Власні кошти

Оборотні засоби

150

Кредити банків

Трансакційні витрати

10

Кредити банків

Інші витрати

40

Кредити банків

Всього

2650

-

Джерело: розроблено автором на основі власних досліджень.

Серед перелічених статей витрат на проект підприємство власними коштами може погасити проектні роботи (90 тис. грн.), закупівлю новітнього обладнання (2000 тис. грн.) та перекваліфікацію персоналу підприємства (350 тис. грн.).

Отже, ДП "Ємільчинське лісове господарство" потребує залучення інвестицій для впровадження інноваційних технологій внаслідок нестачі власного капіталу у вигляді отримання додаткових банківських кредитів - для покриття витрат на закупівлю оборотних засобів (150 тис. грн.), трансакційних (10 тис. грн.) та інших витрат (40 тис. грн.).

Для придбання інноваційного обладнання необхідно виділити з резервного капіталу 2000 тис. грн. Проектні роботи та перекваліфікацію персоналу підприємство також забезпечить власним капіталом.

Оскільки власних джерел коштів підприємству не вистачає, планується залучити необхідний капітал у вигляді зовнішнього кредиту розміром 200 тис. грн. під 20% річних.

Проведемо розрахунок виручки від реалізації продукції за три роки. Розраховані дані доцільно звести у таблицю 3.2.

Таблиця 3.2

Розрахунок виручки від реалізації низькоякісної сировини ДП "Ємільчинське лісове господарство"

Показник

2014 рік

2015 рік

2016 рік

Обсяги реалізації, т

300

600

900

Ціна, тис. грн/т

30

25

25

Виручка від реалізації, тис. грн.

9000

15000

22500

Дані таблиці свідчать, що кредит, який потрібний підприємству для втілення інноваційного проекту буде погашено протягом двох років, прибуток складе 3964 тис. грн. причому ним можна покрити витрати власних коштів підприємства на впровадження інновації у розмірі 2440 тис. грн.

А в останні два роки, внаслідок збільшення обсягів виробництва сума прибутку буде все більше і більше зростати. Усе це свідчить про доцільність впровадження запропонованого проекту, оскільки він значно підвищить прибутковість підприємства.

Похожие статьи




Розрахунок очікуваного ефекту від активізації інноваційної діяльності підприємства - Діагностика інноваційного розвитку ДП "Ємільчинське лісове господарство"

Предыдущая | Следующая