Застосування кислотно-основного титрування в ТХК - Теоретичні основи аналітичної хімії

Визначення соди. Якість препарату соди залежить від вмісту карбонату натрію. Крім того, сода вбирає вологу і залежно від способу виготовлення й транспортування містить різні домішки: хлорид натрію, сульфат натрію, нерозчинний залишок тощо. Тому при встановленні якості препаратів соди визначають вміст карбонату натрію. Для аналізу точно визначену велику наважку у колбі розчиняють у дистильованій воді, розводять до риски і добре перемішують. Потім у кілька конічних колб відбирають по 25 мл розчину, добавляють по 1-2 краплини метил-оранжевого і титрують титрованим розчином соляної кислоти до переходу жовтого кольору індикатора в червоний. За формулою обчислюють процентний вміст соди.

Визначення оцтової кислоти.

Для титрування оцтової кислоти лугом більш підходить фенолфталеїн. Розчин лугу, нормальність якого встановлено, використовують в присутності слабкого індикатору. У присутності сильного індикатору (метилоранжу) сильною кислотою відтитровується луг і сода.

Титрування лугу соляною кислотою в присутності фенолфталеїну повністю нейтралізує луг, але сода від титрується лише наполовину. Зростання кількості соди в розчині лугу збільшує різницю між числами нормальності лугу, встановленої в присутності метилоранжу і фенолфталеїну.

При титруванні лугу 0 що містить соду, у присутності слабких індикаторів має значення також порядок титрування (його треба вести від лугу до кислоти). При титруванні від кислоти до лугу результати титрування в присутності фенолфталеїну можуть бути різними.

Аналіз гідроксиду натрію (каустичної соди).

Постійними домішками в каустичній соді є карбонат натрію і вода, кількість яких залежить від способу виробництва, умов зберігання. сортність препарату каустичної соди визначається вмістом гідроксиду натрію.

Наважку у мірній колбі розчиняють з водою (у якої видалено вуглекислоту), розводять до риски, перемішують. Відбирають кілька проб, добавляючи 1-2 краплини фенолфталеїну, титрують робочим розчином соляної кислоти до знебарвлення розчину. Записують об'єм витраченого на титрування розчину. Потім добавляють 1-2 краплини розчину метил оранжевого і продовжують титрувати кислотою до переходу жовтого кольору в червоний.

У присутності фенолфталеїну відтитровується луг і половина соди а при дотитровуванні в присутності метилоранжу відтитровується решта соди.

Визначення карбонатної твердості води.

Твердість води зумовлена наявністю в ній розчинних солей кальцію і магнію. Розрізняють карбонатну і не карбонатну твердість. Загальна твердість - це загальний вміст розчинних солей кальцію і магнію.

Твердість води визначають у міліграм-еквівалентах розчинних солей кальцію і магнію.

Визначення карбонатної твердості проводять титруванням певного об'єму води робочим розчином соляної кислоти при наявності метилоранжу.

Похожие статьи




Застосування кислотно-основного титрування в ТХК - Теоретичні основи аналітичної хімії

Предыдущая | Следующая