Висновки - Побудова архітектури підприємства з використанням методології ARIS

У рефераті запропоновані критерії, виконання яких робить застосування ARIS дійсно ефективним Засобом для вирішення виділеного кола завдань. Хоча інструментальна середу ARIS надає великий вибір інтегрованих методик моделювання і забезпечує ефективну візуалізацію моделей, проте, як наслідок, ці методики надмірно деталізовані і вимагають освоєння досить складної системи позначень. Опис бізнес - процесів та архітектури підприємства буде потрібно підтримувати в синхронному і актуальному стані, а значить, доведеться постійно "поспішати" за вічно змінними процесами організації. Перед впровадженням ARIS доцільно проведення попередньої експертизи доцільності використання ARIS в рамках даної організації в наступних аспектах: функціональному, технічному, операційному, економічному.

Інструменти сімейства ARIS призначені для вирішення певного кола завдань, а саме: описи послуг і продуктів організації, описи організаційної структури, документування структури інформаційних систем організації, документування бізнес - процесів організації, описи логічної структури даних, для імітаційного моделювання процесів, функціонально - вартісного аналізу, для аналізу продуктивності і. т. п.. Особливо слід підкреслити відмінні можливості графічного представлення в ARIS.

ARIS - це потужний інструмент, однак, як і будь-який інструмент він має обмежену сферу застосування. Навіть у цій галузі ефективність його застосування залежить від співвідношення планованої вигоди і витрат на впровадження та супровід ARIS. Якщо співвідношення не на користь застосування ARIS, то, можливо, має сенс використовувати менш великовагові і дешевші інструменти. Наприклад, розробку та документування логічної та фізичної структур бази даних можна провести з використанням ERwin, бізнес - процеси можна проаналізувати за допомогою BPwin а аналіз та проектування ПО - з використанням Rational Rose.

Неминучим наслідком універсальності та багатогранності інструменту ARIS є надмірна спрощеність деяких методик, наприклад, методик аналізу та оптимізації. ARIS в чому автоматизує роботу аналітика та проектувальника, пропонуючи по суті якийсь спектр готових алгоритмів. Однак це ні в якому разі не скасовує аналітичну та проектну роботу ні на початковому етапі проекту, коли розробляється система формалізацій, ні на наступних етапах, на яких приймаються важливі стратегічні рішення. Більш того, якщо така робота не буде проводитися фахівцями відповідної кваліфікації, то не ARIS буде працювати на організацію, а організація буде працювати на ARIS.

Похожие статьи




Висновки - Побудова архітектури підприємства з використанням методології ARIS

Предыдущая | Следующая