Постановка задачі - Дослідження попиту годинників з метою оптимізації номенклатури на прикладі фірми "Годинникар"

На підприємствах, основним видом діяльності яких є торгівля, головним об'єктом керування з точки зору економіки виступає ланцюжок "гроші - постачальник - товар - покупець - гроші". Цей ланцюжок є замкненою структурою і містить практично всі обігові кошти підприємства. Звичайно керівництво підприємства або його засновники зацікавлені у найбільшому прибутку на одиницю грошових коштів, вкладених у товар. Чим більше часу товар знаходиться на складах, тим менше швидкість руху коштів, тим менше прибутку принесуть гроші інвесторам.

Для підприємства життєво-важливим аспектом функціонування є швидкість обороту товару та оптимальний (з точки зору асортименту та кількості) запас готової продукції на складі. Так як асортиментний ряд продукції нараховує близько 30 позицій продукції і постійно розширяється, то, беручи до уваги різний попит на продукцію, процес управління оптимальними запасами на складі набуває все більш актуального значення з метою максимізації прибутку. Але в той же час існує доволі серйозне обмеження з боку угод постачальників, недостатності складських приміщень, що, при неправильному підборі співвідношень видів товарів на складі, може привести до недоотримання значних сум прибутку підприємством.

На підприємстві жодного разу не вирішувалась проблема оптимального розподілу запасу товарів різних асортиментних позицій з урахуванням обмеженості складських приміщень з метою недопущення втрати прибутків від неповного задоволення виникаючого попиту з боку клієнтів.

У минулому при прийнятті рішень менеджери звикли покладатися головним чином на свою інтуїцію. Хоча інтуїція, особливо досвідчених менеджерів, має велике значення, вона по визначенню позбавлена раціонального аналітичного початку. Керуючись при прийнятті рішень винятково інтуїцією, менеджер може робити висновки тільки з кінцевих результатів раніше ухвалених рішень, а таке навчання занадто дорого обходиться.

Процес моделювання рекомендує набір дій, які повинні доповнити інтуїцію при прийнятті рішень. При цьому створюється формалізована кількісна модель проблемних аспектів управлінської ситуації, що представляє сутність проблеми. Побудована кількісна модель аналізується з метою одержання певних результатів або висновків, що випливають винятково з моделі, незалежно від того, які припущення й абстрактні побудови лежали в її основі. Після цього отримані результати інтерпретуються для існуючої реальної ситуації з урахуванням тих факторів, які не враховувалися раніше в процесі формалізації задачі. Процес моделювання, доповнений досвідом й інтуїцією менеджера, дозволяє прийняти більше вдале рішення й багато чому навчитися.

Цю проблему треба вивчити більш детально та уважно з метою оптимізації роботи компанії.

Таким чином перед нами постає задача оптимального розподілу запасу продукції на підприємстві фірми "Годинникар" при обмеженні складських приміщень на підставі статистичних даних про об'єми продаж в минулому році.

Також необхідно провести дослідження попиту годинників з метою оптимізації номенклатури товару.

Оптимізувати цей аспект роботи підприємства можна побудувавши математичну модель, яка б містила данні про оптимальний запас товару, його номенклатуру, що поставляє постачальник та водночас дозволяла б максимізувати прибуток компанії, прискоривши товарообіг. Таким чином постає задача розробки оптимізаційної моделі, де враховується як відхилення від оптимального попиту (отриманого на підставі спостереження за попитом та побудови емпіричної функції його розподілу) так і мінімізації часу знаходження товару на складі. На все це накладаються обмеження: кількість товару у партії та ритмічність поставок товару визначена.

Похожие статьи




Постановка задачі - Дослідження попиту годинників з метою оптимізації номенклатури на прикладі фірми "Годинникар"

Предыдущая | Следующая